У Вінницькій області відтепер можна здобути таку професію «Бджоляр» – нещодавно було відкрито відповідний навчально-практичний центр з підготовки робітників. Таким чином, вважають чиновники, вдасться втримати позиції України в експорті меду до країн Європейського Союзу.
Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація, урочисте відкриття відбулось 23 червня у селі Вороновиця Вінницького району на базі професійно-технічного училища №14. Загальна вартість матеріально-технічної бази з підготовки висококваліфікованих робітників з професії «Бджоляр» становить понад 55 тисяч гривень.
Заступник голови ОДА Ігор Івасюк зазначив, що ця подія є знаковою не тільки для навчального закладу та об’єднаної територіальної громади села Вороновиці, а й для системи професійно-технічної освіти загалом.
– На загальнодержавному рівні визначено ключові пріоритетні напрями, які включають розвиток 19 спеціальностей. Урядом передбачено цільове використання коштів для підтримки значимих професій на загальнодержавному рівні, до яких також належить бджолярство, – сказав Івасюк.
Також заступник голови ОДА розповів, що нині на Вінниччині працює вісім центрів, створених за підтримки держави, з них – чотири будівельного спрямування, два – аграрного, один – залізничного та один, спрямований на сферу послуг.
– Сьогодні ми відкриваємо ще один важливий напрям, адже в області лише 2 училища з 34, які займаються підготовкою бджолярів. Відкриття центру сприятиме розширенню можливостей для молодих людей, які прагнуть до самореалізації у зазначеному напрямку, а також дозволить втримати експортні позиції України, яка посідає провідне місце в експорті меду до країн Європейського Союзу.
Як зазначалося у рамках відкриття центру підготовки, одним із важливих аспектів діяльності навчального закладу є налагоджена робота з підприємствами, що співпрацюють з міжнародними партнерами.
Нагадаємо, що вінниччина найбільше експортує в Європу мед, соєву олію, курятину і пивоварний ячмінь
Дякуємо!
Тепер редактори знають.