Сьогодні, 18 лютого біля вінницького пам’ятника Коцюбинського відбувся мітинг прихильників Міхеіла Саакашвілі “Марш за імпічмент”.
Аналогічні акції цього дня заплановані в усіх обласних центрах з головним заходом у Києві. У Вінниці на площу вийшло близько двох сотень людей, переважно пенсіонерів.
О 12:00 акція розпочалася з конфлікту: група молодих людей, один з яких закривав обличчя шарфом, прямо на майбутній “сцені” розгорнули банер з написом “Путіна у відставку! Мир на Донбасі”. Організатори мітингу зреагували оперативно: спочатку спробували власними активістами закрити банер, а згодом просто напали на пікетувальників, вирвали банер з їхніх рук та забрали його на власний мітинг.
У цей час Леонід Марцинківський – організатор мітингу – саме відкривав захід. Він заявив, що сьогодні прихильники “Руху нових сил” Саакашвілі мають головну мету: домогтися відставки Президента Порошенка.
За тим усім присутнім було запропоновано виконати національний гімн, однак замість офіційного славеня з колонок прозвучав певний рімейк на “Ще не вмерла України”: зокрема куплет “Станем браття в бій кривавий…” був замінений іншими словами.
У день початку масових вбивств у Києві чотири роки тому, організатори мітингу не могли не згадати і цю тему. Тож після виконання гімну була оголошена хвилина мовчання за Небесною Сотнею.
За тим до мікрофону почали виходити лідери політичних сил, котрі підтримують Саакашвілі: з тих, кого представили, були представники партій та організацій “Альтернатива”, Нова свідомість” та “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка.
Зокрема Ірина Гаспрук від Громадянської позиції не добирала слів у власній промові і назвала діючу українську владу “хунтою”.
Спікери також не оминули тему встановлення меморіалу Небесній Сотні на одноіменному вінницькому Майдані, висловлюючись проти відкриття “Дерева свободи” на честь загиблих майданівців, яке вже встановлюють на площі.
Виступ наступного спікера не надто сподобався публіці: запрошений до мікрофону ветеран АТО почав з репліки, що йому “ця влада також поперек горла стоїть”, однак розвиваючи думку сказав, що “зараз не час для таких мітингів, тому що це все грає на руку Росії”.
Мітингувальники відреагували на це незадоволеними вигуками, хтось кричав “ганьба!”. Однак зрештою модератори мітингу заявили, що кожен може висловити власну думку, щоправда, після такої реакції АТОвець передумав виголошувати промову, обмежившись кількома словами. Далі словесний конфлікт з ветераном тривав вже поза імпровізованою сценою.
Наприкінці мітингу головні спікери ще раз висловили вимогу імпічменту Порошенку, а за тим натовп вирушив ходою до Європейської площі, аби вшанувати пам’ять полеглих за волю України біля відповідного меморіалу.
Завершивши мітинг біля Вежі, частина прихильників Саакашвілі рушила на Майдан Небесної Сотні, аби приєднатися до іншого мітингу: котрий вже котрий тиждень закликає не встановлювати у Вінниці “Дерево ганьби” – саме так його учасники називають майбутній меморіал на честь загиблих майданівців.
Фото Ольги Мірошниченко та із соціальних мереж
Дякуємо!
Тепер редактори знають.