-
25 Липня/ 11:43Новини
Публікація25.07.2511:43
Мала рвану рану голови й подряпини: на Вінниччині від правця померла 89-річна жінка
На Вінниччині на початку липня зареєстрували випадок смерті від правця – померла 89-річна жінка.
Про це повідомляє “Вежа” з посиланням на Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Йдеться, що померла була жителькою Якушинецької громади Вінницького району. Жінка не мала щеплення проти правця впродовж останніх десяти років.
Лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Кушнір розповів, що зараження сталося під час травми — жінка мала рвану рану голови й подряпини.
– Відомостей про проведення їй профілактичного щеплення проти правця впродовж останніх десяти років не було. Після звернення до медичного закладу пацієнтці надали необхідну допомогу: провели хірургічну обробку рани та ввели 5000 міжнародних одиниць (МО) протиправцевого імуноглобуліну. Незважаючи на своєчасну медичну допомогу, зупинити розвиток хвороби і врятувати жінку не вдалося.
Що відомо про правець
Правець — це гостре інфекційне захворювання, яке виникає при потраплянні спор бактерії Clostridium tetani в організм людини через пошкоджену шкіру або слизові оболонки. Зараження найчастіше відбувається через забруднені рани, порізи, колоті ушкодження, укуси або подряпини.
Правець не передається від людини до людини.
Діагноз встановлюється за характерними клінічними ознаками, лабораторне підтвердження не обов’язкове, а лікування починається одразу після підозри на хворобу.
Перші симптоми можуть з’явитися в період від 3 до 21 дня після інфікування. Тому будь-яке пошкодження шкіри — привід для негайного медичного огляду.
Медики закликають не чекати, поки з’являться ознаки правця. Навіть у разі своєчасного звернення до медиків, ризик летального наслідку залишається високим і може становити від 10 до 70 % — залежно від віку, стану здоров’я та швидкості реагування.
– Єдиний надійний засіб профілактики – вакцинація. Пам’ятайте: після перенесеного правця стійкий імунітет не формується, тому навіть ті, хто вже хворів, потребують щеплення! – підкреслюють у повідомленні
За Національним календарем профілактичних щеплень, в Україні вакцинація проти правця, дифтерії та кашлюка проводиться у віці:
• 2 місяців — перше щеплення,
• 4 місяців — друге щеплення,
• 6 місяців — третє щеплення,
• 18 місяців — четверте щеплення.
Першу ревакцинацію проводять у 6 років, другу — у 16 років. Починаючи з 26 років, дорослі мають проходити ревакцинацію кожні 10 років протягом усього життя.
– Якщо ви або ваша дитина не вакцинувалися від правця раніше або невідомо, вакциновані чи ні, варто негайно отримати необхідний захист від хвороби. Зверніться до свого сімейного лікаря, педіатра або терапевта, і він направить вас у кабінет щеплень, де вам проведуть вакцинацію. Усі щеплення проти правця в комунальних закладах охорони здоров’я Вінниччини безоплатні як для дітей, так і для дорослих, – йдеться у повідомленні.
Щеплення проти дифтерії та правця дорослі можуть також отримати у вакцинобусі Вінницького ОЦКПХ, який за графіком виїжджає в громади області.
Ілюстративне фото – onclinic.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.