Публікації за датами

  • 14 Березня/ 15:38
    Головне на Vежі

    Публікація14.03.1915:38

    Автор:admin

    Лишаються в строю: у Вінниці вшанували добровольців, які захистили Україну. ФОТО

Вони пішли на фронт у перші дні війни, коли українська армія ще не здатна була надійно захистити кордони держави від російського вторгнення. Сьогодні українські добровольці лишаються на передовій війни за незалежність, воюючи вже у складі Збройних сил та Нацгвардії. Однак ті, хто пішов на війну за покликом серця, а не дочекавшись повістки, завжди залишаться добровольцями: представниками унікального явища російсько-української гібридної війни.

Сьогодні, 14 березня в День добровольця сотні вінничан вийшли на площі міста, аби вшанувати подвиг перших українських добровольчих батальйонів. Після офіційних вшанувань за участі міської влади, о 14:00  на Майдані Героїв Небесної сотні зібралися учасники добровольчого руху, а також родичі загиблих воїнів з Вінниччини.

Після шикування перед Деревом свободи, учасники заходу згадали тих, хто віддав своє життя за Україну на війні. Портрети цих бійців тримали учасники шикування. Таким чином загиблі воїни також лишалися в строю.

 

За тим колона під прапорами націоналістичних організацій рушила Соборною – яку для цього тимчасово перекрили – до Європейської площі.

Там відбувся невеликий мітинг, а також виступ музикантів – ветеранів війни в Афганістані – з гурту “Перевал”. Як розповів один з організаторів заходу, добровольці сприймають 14 березня не як свято, а більше як день пам’яті.

 – Нам відомо щонайменше про тридцять мешканців Вінниччини, які пішли на фронт добровольцями і там віддали своє життя. Багато з нас досі перебувають на передовій. Цей захід передусім для батьків тих, хто загинув, – розповідає молодий боєць.

З його слів добровольці досі відчувають проблеми з визначенням свого статусу: як і раніше, таким бійцям досі складно отримати посвідчення УБД, попри те, що вони мають державні нагороди за військові подвиги. Інколи доходить до абсурду: за словами хлопця, повістка в армію йому прийшла за два роки після того, як він самостійно пішов на фронт. Тоді ж бійця, з його слів, заднім числом виключили з університету. Попри такі речі, чоловіки не шкодують, що за покликом серця пішли захищати власну державу.

Завершили мітинг виконанням гімну Січових стрільців та покладанням квітів до меморіалу героям війни.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.