-
14 Березня/ 15:38Головне на Vежі
Публікація14.03.1915:38
Лишаються в строю: у Вінниці вшанували добровольців, які захистили Україну. ФОТО
Вони пішли на фронт у перші дні війни, коли українська армія ще не здатна була надійно захистити кордони держави від російського вторгнення. Сьогодні українські добровольці лишаються на передовій війни за незалежність, воюючи вже у складі Збройних сил та Нацгвардії. Однак ті, хто пішов на війну за покликом серця, а не дочекавшись повістки, завжди залишаться добровольцями: представниками унікального явища російсько-української гібридної війни.
Сьогодні, 14 березня в День добровольця сотні вінничан вийшли на площі міста, аби вшанувати подвиг перших українських добровольчих батальйонів. Після офіційних вшанувань за участі міської влади, о 14:00 на Майдані Героїв Небесної сотні зібралися учасники добровольчого руху, а також родичі загиблих воїнів з Вінниччини.
Після шикування перед Деревом свободи, учасники заходу згадали тих, хто віддав своє життя за Україну на війні. Портрети цих бійців тримали учасники шикування. Таким чином загиблі воїни також лишалися в строю.
За тим колона під прапорами націоналістичних організацій рушила Соборною – яку для цього тимчасово перекрили – до Європейської площі.
Там відбувся невеликий мітинг, а також виступ музикантів – ветеранів війни в Афганістані – з гурту “Перевал”. Як розповів один з організаторів заходу, добровольці сприймають 14 березня не як свято, а більше як день пам’яті.
– Нам відомо щонайменше про тридцять мешканців Вінниччини, які пішли на фронт добровольцями і там віддали своє життя. Багато з нас досі перебувають на передовій. Цей захід передусім для батьків тих, хто загинув, – розповідає молодий боєць.
З його слів добровольці досі відчувають проблеми з визначенням свого статусу: як і раніше, таким бійцям досі складно отримати посвідчення УБД, попри те, що вони мають державні нагороди за військові подвиги. Інколи доходить до абсурду: за словами хлопця, повістка в армію йому прийшла за два роки після того, як він самостійно пішов на фронт. Тоді ж бійця, з його слів, заднім числом виключили з університету. Попри такі речі, чоловіки не шкодують, що за покликом серця пішли захищати власну державу.
Завершили мітинг виконанням гімну Січових стрільців та покладанням квітів до меморіалу героям війни.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.