Літак на площі Могилка можуть «повісити»

9:40
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Замість звичного для вінничан постаменту під літаком МІГ-15 на площі Костянтина Могилка може з’явитися доволі несподівана конструкція. Літак архітектори пропонують підвісити на тросах.

Як повідомляється у сюжеті телеканалу ВІТА, сам літак зараз ремонтують на Вінницькому авіаційному заводі. Як зазначив Олег Гончар, директор компанії генпідрядника, постамент просто згнив. За весь час, який літак був на постаменті, його відновлюють вперше.

  • Літак прибув у плачевному стані, – пояснює Володимир Гришин, заступник директора Вінницького авіаційного заводу. – Лакофарбове покриття було пошкоджене, були дефекти корозійні через метеорологічні явища. Наразі знято лакофарбове покриття, відремонтовано вузли технологічного шасі, кріплення ліхтаря, зроблені нові обтікачі.

Поки літак ремонтують, архітектори думають над можливими варіантами створення оновленого постаменту та вигляду комплексу загалом.

Під час зустрічі із мешканцями мікрорайону «Вишенька», головний архітектор Вінниці Олександр Рекута показав попередній проект, який можуть реалізувати. Він зазначив, що в мерії оголосили конкурс пропозицій щодо майбутнього постаменту під літаком.

Однією із прозицій, яку розглядають, є проект, який полягає у тому, аби підвісити літак на тросах. Остаточний варіант мають представити до середини листопада.

screenshot_4_78