На Вінниччині створюють мінералізовані смуги, щоб вберегти ліси від низової пожежі.
В обласному управлінні лісового та мисливського господарства повідомили, що у другому кварталі поточного року лише у лісництвах “Тульчинського ЛМГ” облаштували 30 кілометрів та провели догляд за 50 кілометрами мінералізованих смуг.
Зазначається, що дуже часто їх облаштовують на території захисних насаджень, адже, як правило, нові ліси – це колишні пустирі, крутосхили, де саме багато трав’янистої рослинності. Також мінсмуги облаштовують вздовж автомобільних шляхів, на межі лісу та сільгоспугідь, навколо рекреаційних зон.
– Облаштування мінералізованих смуг – це один з ефективних методів боротьби з вогнем. Мінсмуги створюють з допомогою техніки, механізованим способом, таким чином, що органічний матеріал, який може займатись (трава, листя), присипається мінеральним шаром ґрунту. Тому мінсмуга виконує роль своєрідної перепони, коли вогняна стихія, підсилена вітром, прямує в бік лісу. Приміром, у полі горить суха трава, а свіжозорана смуга й зупиняє його на шляху до лісу, – пояснили в Управлінні.
Нагадаємо, що цьогоріч лише за добу 28 березня полум’я знищило майже 30 гектарів сухої рослинності на Вінниччині. Тоді рятувальники 14 разів виїжджали на ліквідацію загорянь. Ймовірна причина пожеж – необережне поводження з вогнем.
Також у ДСНС повідомляли, що 4 квітня рятувальники Вінниччини 10 разів виїжджали на ліквідацію загорянь сухої рослинності. Зокрема полум’ям знищено майже 15 гектарів у Вінницькому, Могилів-Подільському, Жмеринському районах області, а також містах Гайсин та Вінниця. Ймовірна причина пожеж – необережність з вогнем невстановлених осіб.
Лісівники закликають населення дотримуватися правил поведінки у лісі. Розводити вогонь дозволяється лише у відведених, спеціально призначених для цього місцях. Приміром, на території рекреаційних пунктів. За порушення вимог пожежної безпеки у лісі – штраф від 1530 грн до 4590 грн.
Повідомляється, що протягом минулого року під час проведення охоронних 38 рейдів держлісохороною Тульчинського ЛМГ виявлено 7 порушників правил пожежної безпеки у лісі.
– З початком весни, на жаль, традиційно активізувались палії сухої трави, очерету, чия нерозумна поведінка загрожує і виникненню лісових пожеж. А ще вогонь загрожує лісові у зв’язку із підвищеною відвідуваністю лісів відпочиваючими влітку. […] Це страшне лихо для всього живого. Гинуть дерева, птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Будьте обережні при поводженні з вогнем! – йдеться у повідомленні.
Фото – vinwood.gov.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.