Публікації за датами

  • 17 Квітня/ 19:48
    Новини

    Публікація17.04.1919:48

    Автор:Катерина Дядюк

    Леді Ґаґа як приклад рішучості: про що говорили чоловіки на жіночому бізнес-форумі “VinLadyFest”. ФОТО

У Вінниці в приміщенні готелю “Франція” триває дводенний бізнес-форум для жінок “VinLadyFest”. Сьогодні, 17 квітня, успішні жінки підписали меморандум про співпрацю, а успішні чоловіки розповіли, що вони про це думають.

Близько 20 спікерів і 200 бізнес-леді з різних куточків України приїхали сьогодні до Вінниці, щоб поспілкуватися на тему жіночого лідерства та жіночого підприємництва. У місті “VinLadyFest” відбувається уже втретє, але вперше на нього запросили не лише успішних бізнес-леді, які виступають з мотивуючими лекціями і розповідають про власні історії успіху, а й успішних чоловіків.

На форум завітав і Президент України (2005–2010) Віктор Ющенко, який, зокрема, взяв участь у його відкритті. Як це було, читайте і дивіться за ЦИМ посиланням.

Щодо “чоловічої частини” програми, то це була досить цікава панельна дискусія “He for She”, на якій відомі політичні та суспільні діячі, українські бізнесмени та експерти поділилися думками про жінок у бізнесі, про рівне з ними партнерство, конкуренцію і “точки зростання”.

Таким чином свої думки озвучили Президент України (2005–2010) Віктор Ющенко, президент Київської школи економіки та Міністр економічного розвитку і торгівлі (2014) Павло Шеремета, заступник вінницького міського голови Владислав Скальський, винороб і засновник ТМ «Колоніст» Іван Плачков, керівник проекту “Agritrade Ukraine” Андре Піллінг, а також виконавчий директор Інституту Інклюзивного Розвитку Валерій Кокоть.

Але перед тим Наталія Колодницька, президент ГО “Ділові Українські Жінки”, Наталя Делієва, голова ГО “Асоціація жінок України “Дія”, та Надія Лисецька, організаторка жіночого бізнес-форуму “VinLadyFest” й засновниця Української Платформи “Жінки в Бізнесі” підписали меморандум про співпрацю.

– Спілкуючись із жінками-підприємицями я зрозуміла, що нам потрібно об’єднуватися, і виникла ідея заснування в Україні платформи “Жінки в бізнесі”, – розповіла Надія Лисецька. – По суті це об’єднання жінок-підприємців, жінок-голів бізнес асоціацій, менторів. І ми це робимо для того, щоб був майданчик, на якому ми зможемо знайомитися, обмінюватися досвідом, ідеями… Ціль платформи – стати рушійною силою для розвитку жіночого підприємництва в Україні, бо “Жінки в бізнесі” – це про внутрішню мотивацію, про розвиток, про навчання, про натхнення, про нові бізнес-контакти. І це все ми будемо робити спільно з вами.

Також Надія Лисецька зазначила, що в рамках цього проекту вони будуть організовувати подібні форуми, як “VinLadyFest”, але по всій Україні. Все – для того, “щоб підняти жіноче підприємництво”, щоб “стати пліч-о-пліч з чоловіками і спільно розвивати нашу країну”, бо жінки в бізнесі, зі слів пані Надії, – та сила, яку вже не зупинити.

Після цього слово взяв Віктор Ющенко, який наголосив, що цей меморандум, та й співпраця загалом є дуже важливими для України.

– Коли ми говоримо про будь-який сектор, зокрема українського бізнесу, важко уявити, щоб там не було жінки. І ваша сила вимірюється тим, на скільки ви можете говорити одним голосом, на скільки ви зможете солідарно говорити. Бо я переконаний, що тоді, будь-який документ, який ви приймаєте, будуть читати в кожному кабінеті, бо вас ігнорувати (я говорю про владу), дуже небезпечно, практично неможливо, – зазначив Віктор Ющенко. – Ваша задача – зробити власну візію, і щоб ця візія стала дорожньою картою роботи влади.

Дискусія “Чоловіки про жінок” була скоріше блоком виступів, адже чоловіки про жінок не дискутували, а більше хвалили їх, намагалися мотивувати, жартували і подекуди зізнавалися у власній слабкості.

Павло Шеремета, наприклад, почав свій виступ із того, що прийшов не сам, а з Леді Ґаґою, щоправда уточнив: Ґаґа – на екрані. Він продемонстрував кадр із фільму “Народження зірки”, у якому зазначена співачка, не будучи ще такою відомою, стоїть за лаштунками перед виходом на велику сцену, і сумнівається, коли оголошують її ім’я.

– Це той момент, який був у житті кожного: коли ти вирішуєш, чи рухатися вперед, чи може відкласти… В цей момент борються два інстинкти: перший – завойовувати, шукати, відкривати щось нове, і другий – самозбереження і страх. Ви знаєте, що Ґаґа зробила ці три кроки вперед: заспівала пісню і стала зіркою. Власне кажучи, про це був фільм… І я хочу побажати, щоб разом з вашою асоціацією, разом з вашою платформою, ви частіше робили ці 3-5 кроків вперед, – зазначив Павло Шеремета, президент Київської школи економіки.

Він пояснив це тим, що в Україні наразі частка малого бізнесу в районі 16-18%, а вона повинна бути 45%, тож її потрібно потроїти. І зробив комплімент місцевій владі, яка “багато робить, щоб це сталося”.

Про те, що конкретно робить місцева влада, розповів заступник вінницького міського голови Владислав Скальський під час відкриття форуму. А на панельній дискусії він говорив більше про важливість конкуренції, яку жінки створюють для чоловіків.

Чоловіки самі по собі є дуже ніжні створіння: вони дуже важко хворіють, у них дуже мало причин, щоб зробити більше ніж потрібно… А жінка-підприємець значно краще розуміє соціальні потреби, вона значно більш еластична в своїх рішеннях, вона більш стресостійка, – зазначив Владислав Скальський. – Коли є така конкуренція, це дуже добре, бо тоді й чоловіки стають у своєму бізнесі більш соціально відповідальними, більш еластичними і готовими приймати не тільки лінійні, а й нелінійні рішення. Від цього залежить наша конкурентноздатність як міста, як регіону, як країни.

Також він порадив жінкам менше хвилюватися і бути впевненішими у собі, тому що “це одна з найбільших проблем, згідно з опитуваннями щодо жіночого підприємництва”.

Іван Плачков, успішний винороб та засновник ТМ «Колоніст», зізнався навіть, що його перша дружина була більш впевненою за нього, адже саме вона переконала розпочати власну справу. Чоловік не вірив у реальність задуму, але дружина наполягла і зрештою родина “з нуля зробила проект виноробства за Європейськими стандартами”.

– Наше вино – в Лондоні, в Бордо, в Польщі і так далі. І зараз це роблять сільські жінки, які працюють лаборантами і технологами. І я пишаюсь тим, що до них на практику приїжджають студенти шкіл виноробства з-за кордону, – поділився Іван Плачков.

Щодо гендерної рівності у бізнесі, він сказав що дуже добре ставиться до того, коли жінка є керівником, але не то того, коли вона займається важкою фізичною роботою: “на шахті, з кувалдою на залізниці”, або коли вимушено їде на заробітки за кордон. А у всьому іншому, зі слів Івана Плачкова, у жінок повинні бути навіть переваги, щоб вони могли себе реалізувати і відчувати щасливими.

– Мене дідусь змалку вчив: єдине призначення чоловіка на землі – робити жінку щасливою, все інше – пусте. І це глибока філософія, бо якщо жінка щаслива, то й діти щасливі, і все ладиться: і бізнес, і все інше, – зазначив бізнесмен.

Про те, що “жінки правлять світом” сказав Андре Піллінг, керівник проекту “Agritrade Ukraine” (м. Гамбург, Німеччина), який уже кілька років працює в Україні.

Зокрема він наголосив на тому, що роль жінок може бути дуже важливою у бізнес-переговорах, “особливо в міжнародному середовищі, де потрібно бути дуже гнучкими і адаптивними”. Також на його думку усі не дооцінюють жіночу наполегливість і стресостійкість.

А на завершення взагалі сказав, що позаяк за кожним сильним чоловіком стоїть сильна жінка, то можна сказати, що й за кожною сильною країною стоять сильні жінки.

Останнім слово взяв Валерій Кокоть, виконавчий директор Інституту Інклюзивного Розвитку. Він підсумував усе вищесказане і побажав, щоб кожна жінка в Україні могла реалізувати себе саме в Україні.

– Зараз багато українців працюють за кордоном, і хотілося б, щоб жіноча ініціатива і жіноче лідерство це змінили. Цей форум не лише про сьогодення, але й про майбутнє. Тому дуже важливо, щоб в майбутньому відбулися світоглядні зміни, і щоб кожна жінка, яка вже відбулася в бізнесі, долучала і допомагала іншим жінкам.

Власне, третій форум “VinLadyFest” і підписаний сьогодні меморандум про співпрацю, спрямовані саме на це – сприяння розвитку жіночого підприємництва, взаємовигідного співробітництва, підтримку початківців та залучення широкого кола учасників не тільки на місцевому, а й на міжнародному рівнях.

Окрім виступів успішних жінок, сьогодні на форумі провели ще “тихий благодійний аукціон“, де продавали ексклюзивні вироби з бурштину, стартова вартість яких була від 14,3 до 18,5 тисяч гривень. Відомо, що таким чином продали п’ять лотів, але точну суму, яку вдалося зібрати, організатори поки що не повідомляють. Відомо лише те, що усі кошти розподілять між обласним Краєзнавчим музеєм та притулком для тимчасового перебування жінок, які постраждали від насильства.

Крім цього одне намисто з цієї колекції, а саме – репліку унікального бурштинового намиста, знайденого в Гордіївському кургані на Вінниччині у 80-х роках минулого століття, передали Краєзнавчому музею. Оригінал цієї прикраси, до речі, також зберігається в музеї та оцінюється в понад три тисячі років. Детальніше про це читайте ТУТ.

З програмою форуму, який триватиме у Вінниці ще завтра, 18 квітня, можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.