П‘єсу Миколи Куліша «Народний Малахій», яку не змогли показати у 1929 році у театрі Леся Курбаса вінничани зможуть побачити на Міжнародний день театру.
Директор театру, заслужений працівник культури України Вододимир Лозовський розповів, що прес-конференції вони зазвичай проводять на початку театрального сезону, але цю вирішили зробити напередодні професійного свята, щоб розповісти ще й про нову прем’єру — виставу молодого режисера Тараса Мазура за п‘єсою Миколи Куліша «Народний Малахій».
«Народний Малахій» – це не та п‘єса Миколи Куліша, яку часто використовують театрали, але вінницький театр вирішив здивувати своїх глядачів. На жаль, режисер-постановник Тарас Мазур через хворобу не міг бути присутнім на прес-конференції, але більше про виставу розповіли акторки, головна режисерка та директор театру.
- Ця вистава для нас всіх надзвичайно цікава, бо вона насправді складна. Спочатку, коли ми прочитали її, то здавалось все так ясно і зрозуміло. Але коли почали працювати над нею, режисер почав казати нам свої задуми, ми внутрішньо почали шукати свої образи, то зрозуміли, що чим далі ми розбираємо цей матеріал, тим воно все важче і важче. Тут ми працюємо у жанрі трагіфарс і образи надзвичайно яскраві, у будь-якому випадку ми їх такими бачимо.
- Головна тема твору — це різні соціальні прошарки суспільства, які є заручниками соціального суспільства. В нас є один герой Народний Малахій, який хоче реформувати людину і він твердо переконаний, що має це зробити і що він змінить все це згуртоване і створене системою суспільство. Він чітко впевнений в своїй утопічній ідеї, а ми потрапляємо під його вплив і йдемо за ним. А до чого це приведе вже побачите на виставі, – розповідає заслужена акторка України Жанна Андрусишина.
Усе повторюється у цьому світі… І наш Малахій – пророк, посланець Божий – намагається по-донкіхотівськи боротися з повітряними млинами дійсності, проголосивши себе месією, носієм єдиної істини. Чи можна переробити світ відповідно до власних мрій негайними реформами? Невже бунт проти системи приречений на поразку? І Сізіфів камінь завжди повертатиметься? Як довго житимуть Ті за власними законами, байдужими, сліпими, індиферентними до долі інших? – саме так описується ця вистава на сайті театру.
Директор театру також додав, що ця вистава дуже сучасна, хоча й написана у 1927 році, але сьогодні звучить особливо, і, як ніколи, актуальною.
- Основна тема — це дисонанс між гаслами революційними, які зазвичай проголошують перед тим, як робити революцію і тим, якими є наслідки після цього. До речі, прем‘єра цієї вистави була у театрі Леся Курбаса в 1929 році, але її тоді заборонили і показували лише в діаспорах.
Важливою складовою частиною вистави також є музика. В «Народному Малахії» бере участь ще й оркестр, який знаходитиметься в глибині сцени і, можна сказати, що він тут є дійовою особою.
- Загалом у виставі «Народний Малахій» братиме участь майже весь колектив. Це така масова вистава, де багато молодих акторів і вже дорослих, – говорить головна режисерка театру Таїса Славінська.
Директор театру також розповів, що тепер квитки на вистави можна купити онлайн і перша вистава, квитки на яку доступні у такому режимі — це «Народний Малахій» . Замовити можна тут. Наразі майже всі квитки на прем‘єрний показ вже продані, але декілька ще можна придбати. Ціни на прем‘єрні покази від 80 до 200 гривень.
Найближчі покази відбудуться 30 березня, 7, 14, 19 та 27 квітня.
Фото Ольги Мірошніченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.