У центрі Вінниці на вулиці Соборній помітили чотирьох малих дітей, які на двох моторолерах пересувались центральною вулицею міста в загальному транспортному потоці та без захисних шоломів.
Відповідне відео оприлюднено на фейсбук-сторінці громадської організації “Дорожній контроль”. На вигляд хлопцям немає й 10-12 років.
На відео видно, як діти на двох скутерах (по двоє на кожному) спершу стоять посеред проїжджої частини, чекаючи можливості проїхати. Автор відео обурено звертається до них, але вони не зважають і, дочекавшись можливості проїхати в потоці машин, їдуть.
Під дописом користувачі обурювалися рівнем відповідальності батьків та нібито обмеженими повноваженнями поліції в цій ситуації. Адже згідно з Законом, керувати таким транспортом (скутери, мопеди) можна після досягнення 16-річного віку.
Коментатори писали, що поліція не може в такому випадку переслідувати правопорушників через загрозу ДТП. Користувачі додавали, що якби патрульна поліція почала наздоганяти дітей і ті потрапили б в аварію, то винною була б саме поліція. “Тут питання тільки до батьків які й купили їм ці мопеди. І до реформ МВС, щодо не створення мото-патрулів” – написав Андрій Гайдай.
Автор допису, Володимир Затайдух, позначив у дописі речницю Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Анну Олійник з проханням звернути увагу на такі випадки, які, за словами Затайдуха, є непоодинокими.
Своєю чергою в коментарях речниця поліції зазначила: “В першу чергу, це відповідальність батьків за безпеку своїх дітей. Звісно, патрульна поліція реагує на такі випадки”.
Що кажуть в поліції?
Як прокоментував Vежі старший інспектор прес-служби управління патрульної поліції у Вінницькій області старший лейтенант патрульної поліції Віктор Постоловський, прямої заборони не зупиняти дітей у таких випадках – немає.
Правоохоронець пояснив, що поліція має діяти з врахуванням ситуації та можливих наслідків від того ж переслідування неповнолітніх водіїв. Тобто, якщо патрульні розуміють, що шкода, яка може бути завдана правопорушнику – дитина може потрапити в аварію – переважає ступінь правопорушення, то переслідування не буде. Водночас, поліція обов’язково подає сигнал водієві про необхідність зупинки.
Окрім того, надалі можуть бути вивчені матеріали камер відеонагляду для встановлення власників транспорту.
Що стосується подальшого можливого розвитку подій, Постоловський каже, що патрульна поліція реагує по факту правопорушення чи звернення. Відтак громадян, які стали свідками правопорушення, просять повідомляти про це на “102”.
Також Віктор Постоловський додав, що поліція має право протягом двох місяців після вчинення правопорушення винести протокол або постанову, а суд має час для розгляду справи до трьох місяців, у випадку складання протоколу.
Разом із тим, поліціянт пояснив, що в таких випадках бути відповідальність за невиконання батьками їхніх обов’язків.
Відповідальність:
– Частина 2 статті 126 КУпАП (Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом) – тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 гривень).
– Частина 5 статті 121 КУпАП (Порушення правил користування мотошоломами) – тягне за собою накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 гривня).
– Можливий протокол на батьків: ч.3 ст.184 КУпАП (Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років адміністративного правопорушення) – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 гривень).
Дякуємо!
Тепер редактори знають.