Коктейлі Пирогова, найдовша вузькоколійка та Іллінецький кратер: у Вінниці представили 10 оригінальних туристичних продуктів

20:38
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці представили 10 оригінальних туристичних продуктів нашої області. Серед них катання на найдовшій вузькоколійці в Україні, сплав по Південному Бугу на байдарках, екскурсія до Іллінецького кратера, приготування вітамінних коктейлів за рецептами Пирогова та безліч іншого.

У Департаменті маркетингу та туризму Вінницької міської ради повідомили, що ці продукти розробили завдяки участі у проекті від Національної туристичної організації України (далі НТОУ). Таким чином з’явилося 10 цікавих пропозицій для культурно-пізнавального, гастрономічного, активного та екологічного, медичного та оздоровчого і ділового туризму у Вінницькій області.

Протягом десяти днів тривала розробка й оформлення нових пропозицій у вигляді тематичних турів на основі туристичних локацій, атракцій та послуг міста й області. Сьогодні на фінальному занятті курсу нові туристичні продукти представляли Вінницька, Житомирська, Кіровоградська, Київська, Полтавська, Сумська, Черкаська та Чернігівська області. Вінниччина запропонувала одразу 10 пропрацьованих ідей, що охоплюють сфери класичного, медичного та MICE-туризму. У свою чергу, так звана “класика” зацікавить різні аудиторії туристів: любителів активного відпочинку, гастро- та навіть ретро дозвілля, йдеться у повідомленні.

 

1. Вінниця з висот і глибин

Туристам пропонують різноманітні екскурсії Вінницею та Вінниччиною, в тому числі підземеллями та Південним Бугом на теплоході. В області це відвідування музею авіації та космонавтики у Вороновиці та екскурсія до Іллінецького кратеру – найстарішої астроблеми Європи. Про останні, до речі, ми розповідали під час мандрівки Вінниччиною у проекті “Поділля Incognita-2”. 

 

2. Ретро по-вінницьки

Цей “продукт” пропонує туристам відвідати музей-кав’ярню “Пан Заваркін та Син”, взяти участь у фестивалі “Вінниця-Столиця УНР”, поїздити палацами Вінниччини й відвідати Жмеринку, де не тільки подивитися на залізничний вокзал, а й скуштувати фаршировану рибу.

 

3. Вінницька Єрусалимка

У цьому розділі є безліч цікавих туристичних пропозицій. Від прогулянки кварталом “Єрусалимка” у Вінниці з обідом у синагозі до майстер-класу з єврейських танців у Брацлаві. Від відвідування Меморіалу Голокосту до відвідування найстарішої в Європі оборонної синагоги.

 

4. В гостях у Пирогова

На відміну від решти, ця пропозиція наразі найбільш впізнавана і популярна серед туристів. Та окрім відвідин музею-садиби геніального лікаря, сюди пропонують додати ще майстер-клас із приготування вітамінних коктейлів та настоянок за рецептом Пирогова,  а також екскурсію середмістям про інших видатних вінницьких лікарів.

 

5. Унікальні смаки Поділля

Про вінницький хрін та гірчицю відомо усім, але не всі були на екскурсії виробництвом цих “гастросмаколиків”. Також багато хто був на ринку “Урожай”, але не обирали вінницьке сало з професійним гастроблогером. 

Крім цього туристам пропонують відвідати низку вінницьких ресторанів, спробувати місцеве вино, поїхати на равликову ферму у Жмеринці та крафтовий пивзавод у Хмільнику.

 

6. Заповідна Вінниччина

Цей туристичний продукт має бути дуже цікавим, адже у ньому пропонують покататися на найдовшій вузькоколійці в Україні “Гайворон-Рудниця”, відвідати центр старообрядства “Куренівська тримонастир’я” і національний парк “Кармелюкове поділля”.

 

7. Велоподорож Поділлям

Якщо орендуєте велосипед навіть у Вінниці, то всього за один день активного “крутіння педалями” зможете відвідати Костел Непорочного Зачаття Діви Марії, палац Холоневських в Іванові, князівський маєток Абамеліків у Гущинцях та затоплені гранітні кар’єри, які ще називають “Вінницькими Мальдівами”. До речі, на останніх гурт “TVORCHI” нещодавно зняв дуже красивий кліп за участю одного з найкращих водних балетів України.

 

8. Сплав по порогах Південного Бугу

Сплав на байдарках чи катамаранах, ночівля в наметах, скелелазіння та стрільба з лука  – за цим усім вже можна їхати на Вінниччину. Особливо туристам пропонують відвідати старовинний млин, церкву та усипальницю Потоцьких у с. Печера.

 

9. Оздоровлення на Вінниччині

Це медичний туризм, де людям пропонують відвідати санаторії. Наприклад, у Хмільнику – санаторій з радоновими водами для лікування опорно-рухового апарату і дихальних шляхів, а в Немирові – для лікування післяопікових травм і больових синдромів.

 

10. Вінниця – місто Win-Win зустрічей

У Вінниці пропонують розвивати й діловий туризм, адже у місті є приміщення, які дозволяють проводити різноманітні події для аудиторії від 50 до 300 учасників.

– Це продукти, сформовані Департаментом і гравцями ринку як такі, що можуть продаватися (або вже продаються) як пакет послуг, або як тур індивідуальним замовникам чи туроператорам, – розповів Олександр Вешелені, директор Департаменту маркетингу та туризму Вінницької міської ради. – Національна туристична організація України буде допомагати залучати потенційних покупців цього продукту через свої канали комунікації та об’єднання туроператорів,

Зокрема йдеться про те, що надалі НТОУ створить єдиний ресурс для просування конкурентних туристичних продуктів усіх українських регіонів, що дозволить налагодити прямий канал між замовниками та реалізаторами туристичних послуг.

Воркшопи з розробки туристичних продуктів дестинацій організовано з метою покращення конкурентоспроможності національного туристичного продукту України на внутрішньому, а також міжнародному ринку. Семінари проводяться за підтримки Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” в рамках комплексної програми підтримки туристичного сектора в Україні.
_
До семінарів зі створення нових туристичних продуктів долучилися громадські діячі, керівники туристичних організацій, гіди, а серед представників Вінниччини − Департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради та Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА.

Презентація – Департаменту маркетингу і туризму ВМР
Фото – з архіву Vежі

Читайте також: “Зелені” садиби, крафтове виробництво і подільська кухня: чим Вінниччина може привабити туриста

Читайте також: 80 кращих фото з мандрівки Вінниччиною “Поділля Incognita-2”

Читайте також: “Україна Інкогніта” опублікувала рейтинг найкрасивіших палаців Вінниччини. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.