Публікації за датами

  • 09 Серпня/ 17:03

    Vinnytsia

    Публікація09.08.1917:03

    Автор:Катерина Дядюк

    Кількість захворілих на кір знизилася, але вінничан закликають вакцинуватися

В обласному лабораторному центрі МОЗ України повідомили, що на Вінниччині кількість захворілих на кір, у порівнянні з попереднім тижнем, знизилась на 33%.

Так, за оперативними даними, впродовж цього тижня в області захворіли на кір 14 осіб: 11 дорослих та 3 дитини. Втім, нагадаємо, що попереднього тижня на кір захворіла 21 особа (на 20% більше ніж до того).

Як зазначають у Вінницькому лабораторному центрі МОЗ України, зі всіх захворілих 64% не були щеплені проти кору. І нагадують, що єдиним ефективним засобом профілактики кору є вакцинація.

З початку поточного року в області зареєстровано 3913 випадків кору. Серед захворілих – 2174 дитини. Найбільше людей захворіли на кір в м. Вінниця (1 243 особи), Хмільницькому районі (221 особа), Вінницькому районі (221 особа), Козятинському районі (215 осіб), Барському районі (191 особа), Калинівському районі (150 осіб), Літинському районі (137 осіб), Шаргородському районі (122 особи), Тиврівському районі (117 осіб).

Міністерство охорони здоров’я рекомендує вчасно зробити щеплення від кору до версеня, адже є вірогідінсть, що з початком навчального року кількість хворих на кір зросте. Відомо, що наразі в усіх лікувально-профілактичних закладах області, які проводять щеплення, є в наявності достатня кількість комбінованої вакцини проти кору. Залишки даного препарату складають 21963 дози вакцини КПК.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Окрім того, громадянам варто вакцинуватися від дифтерії та правця. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, в Україні вкрай низький рівень вакцинації від цих хвороб. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, вакциновані менше 70% дітей, а рівень охоплення щепленнями серед дорослих навіть нижчий.

Наслідки можливого спалаху дифтерії можуть бути набагато серйознішими. У випадку з кором, за статистикою, серед тисячі хворих помирає одна людина, то від дифтерії – від 50 до 100 смертей на тисячу інфікованих. В Україні за період з 2011 по 2018 рік зафіксували 40 випадків захворювання на дифтерію та 124 – на правець, – йдеться на сайті МОЗ України.

Востаннє епідемія дифтерії в Україні була в 90-х роках ХХ сторіччя. Тоді через низьке охоплення дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 із них померли. До речі, дорослим необхідно проходити ревакцинацію кожні 10 років.

Відомо, що наразі в усіх областях України є безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця.

Ілюстративне фото  – 9news.com.au

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк

Дякуємо!

Тепер редактори знають.