«Казки Сельви» тепер і в аудіо: вінничани озвучили книгу для незрячих

13:11
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Після того, як в ЗМІ з’явилась інформація про старт проекту «Озвучимо книги для незрячих»? вінничани почали активно звертаnись у бібліотеки міста, щоб долучитись до проекту. Зі слів організаторів, серед них було багато студентів, працівників бібліотек, психологів, письменників та поетів. 

Вже 12 квітня у студії звукозапису Центру концертних та фестивальних програм вінничани взялися за реалізацію проекту «Озвучимо книги для незрячих» і «подарували голос» книзі Орасіо Кірога «Казки Сельви». Ініціатором даного проекту є «Видавництво Анетти Антоненко». У Вінниці проект реалізується Вінницькою міською централізованою бібліотечною системою та ГО «Культурний Всесвіт» за сприяння міської влади.

Допомогала з постановкою дикції та голосу небайдужим вінничанам режисерка театр-студії «Птаха» та «Сьоме небо» Ревенко Марина.

  • Якщо люди добровільно, за власним покликом серця підтримують такі потрібні ініціативи з ними працювати зовсім не складно. Єдине, над чим потрібно було попрацювати – це над наголосами та лінгвістичними оборотами, – розповідає Марина Борисівна.

Для жінки питання інклюзії та людей з особливими потребами дуже близьке.

  • Я небайдужа людина і все моє життя стоїть на трьох китах: дочка Поліна (яка є людиною з особливими потребами), театр і література.

Марина Борисівна також розповіла, що вона разом із театром «Сьоме небо» буквально на днях  вже озвучили 20 віршів Євгена Удовика із збірки «Просто верь».

  • Я вважаю, що ця ініціатива може вилитися у величезну соціальну акцію по інтегруванню у буденне та активне життя людей з обмеженими можливостями. А фінальним акордом може стати захід, де візьмуть участь люди з обмеженими можливостями. В мене є вже ідея, але поки що працюємо над озвучкою, – розповіла пані Марина.

Також вона зазначила, що наступного тижня до акції приєднаються відомі журналісти, письменники, фотографи і ще багато цікавих людей.

Створену аудіокнигу передадуть до спеціалізованих бібліотек України.

Довідка

Уругваєць за походженням, Орасіо Кіроґа (1878—1937) більшу частину життя провів у Аргентині, де й відбулося його становлення як письменника. Якщо ж узяти до уваги спільність мови, значення та вплив Кіроґи на багатьох сучасників та наступників, то стає цілком очевидною його континентальна роль як письменника латиноамериканського.

Орасіо Кіроґа творив у різних жанрах — дебютувавши як поет, згодом він став автором двох романів, повісті, збірника п’єс. Однак для читачів Кіроґа — передусім неперевершений майстер оповідання.

Фото: Вінницька міська рада