Публікації за датами

  • 23 Листопада/ 17:42

    Vinnytsia

    Публікація23.11.1817:42

    Автор:admin

    “Катастрофа, яка могла знищити націю”: у Вінниці вшанували пам’ять жертв Голодомору. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 23 листопада, напередодні Національного дня пам’яті жертв Голодоморів, у Вінниці вшанували пам’ять загиблих українців.

О 16:00 біля меморіалу на честь жертв Голодомору, що на Хмельницькому шосе, зібралася понад сотня людей. На траурний захід також прийшли представники міської та обласної влади, духовенство, військові та інші мешканці Вінниці.

На площі перед пам’ятником встановили екран, на якому демонструвалася кінохроніка тих часів, а також фотографії жертв геноциду, організованого кремлівським режимом з метою знищити українців. “85 років тому наш народ пережив катастрофу, яка могла знищити усю націю”, – сказала ведуча в мікрофон.

Перед покладанням квітів до меморіалу, присутні вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання: попри холодну погоду, більшість чоловіків та багато жінок зняли головні убори. За тим на площі зазвучав українських гімн.

Зрештою, присутніх закликали покласти квіти та композиції з колосків до меморіалу.

Наприкінці заходу всім присутнім запропонували з’їсти невеликий шматок хліба в пам’ять про безневинно замордованих мільйонів українців комуністичним режимом.

Голодомо́р 1932—1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом створення штучного масового голоду, що призвів до смерті від голоду 3,941 млн безпосередньо та склав 6,122 млн втрат ненародженими. людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932—33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі Української СРР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. Попри те, що дії представників сталінської влади, які спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання при тому, що навіть найвище керівництво СРСР, включаючи Сталіна, знало про факти загибелі людей від голоду.

Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

Вікіпедія

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.