Касовий апарат у смартфоні: на Вінниччині зареєстрували вже понад 200 програмних РРО

12:32
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

На Вінниччині зареєстрували понад 200 програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО). Йдеться про програмне рішення для розрахункових операцій з використанням будь-яких гаджетів без придбання касових апаратів. 

Як повідомляє Головне управління Державної податкової служби у Вінницькій області, про це розповів начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС Вінниччини Роман Насадюк під час брифінгу. Він зазначив, що із зареєстрованих на 1 грудня 2020 року понад семи тисяч касових апаратів, понад 200 – саме програмні

Довідка. “Безкоштовне програмне РРО від ДПС може бути застосоване підприємцями, які мають будь-який пристрій, що підтримує операційні системи Android і Windows та має підключення до мережі Internet. Поки що використання програмного РРО є добровільним. Два розроблені АРІ дозволять інтегрувати програмне забезпечення будь-якого ПРРО з фіскальним сервером ДПС” – “Слово і діло”.

Насадюк розповів, для кого з 1 січня 2021 року використання таких сучасних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим. Це насамперед платники єдиного податку 2 та 3 групи з доходом, що перевищує 1 мільйон гривень та/або ті, хто здійснює продаж технічно-складних товарів, лікарських засобів та медичних виробів.

Водночас, як альтернативу платникам пропонується використовувати безкоштовний програмний продукт ПРРО.

Зазначено, що ті платники податків, які мають дохід понад 1 мільйон гривень, надають послуги чи займаються продажем товарів в Інтернеті, вживаних товарів у магазинах чи текстилю, а також готелі та туристичні агентства мають перейти на програмне забезпечення реєстратора розрахункових операцій з 2022 року. Разом із тим, платники єдиного податку І групи РРО та не застосовуватимуть ПРРО взагалі.

Насадюк додав, що ПРРО не потребує додаткової звітності, а завантаживши потрібну програму можна з сайту Державної податкової служби на будь-який гаджет.

Чим програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) кращий за РРО (фіскальні касові апарати)

Як повідомлялося раніше на сайті Вінницької РДА, ПРРО – це програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс. Він може бути у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції здійснюються через фіскальний сервер контролюючого органу.

ПРРО призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

Зазначено, що програмний РРО можна буде встановити на будь-який гаджет, заощадивши кошти на придбання традиційних РРО та їх обслуговування. Переваги застосування програмного РРО:

– виключно онлайн-реєстрація та онлайн-передача (отримання) даних;

– Z-звіт створюється в автоматичному режимі, без ризику санкцій за його не створення для платника;

– з’являється альтернатива класичним РРО, які коштують платникам мінімум 200 грн щомісяця для кожного РРО. Тепер користувачі зможуть користуватися безкоштовним рішенням;

– дозволяє працювати в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), а потім надіслати звіт до ДПС;

– ДПС надаватиме інформаційну підтримку та допомогу у користуванні новими програмними РРО;

– суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО в залежності від своїх потреб;

– нові мобільні точки продажів (кава машини, мобільні продажі тощо).

Реєстрація програмного РРО відбувається онлайн в електронному кабінеті платника. Програмний РРО видаватиме електронний чек, який можна буде надіслати покупцю на електронну пошту або основні комунікаційні месенджери за номером телефону.

Детальніше про використання програмних РРО можна прочитати на сайті ДПС за ЦИМ посиланням.

Нагадаємо, днями підприємці на Майдані в столиці відстоювали спрощену систему оподаткування без касових апаратів. Верховна Рада справді відклала запровадження РРО (реєстратори розрахункових операцій, касові апарати) на рік. Проте з умовами та не для всіх.

Читайте також: “На масці досі запах сльозогінного газу”: що розповідають ФОПи з Вінниччини про сутички на Майдані в Києві

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.