У рамках реалізації партнерства “Інтегрований розвиток міст в Україні”, вінничанам запропонують обрати найкращий проект поліпшення міської інфраструктури, на який буде виділено грант у розмірі від трьох мільйонів гривень.
Про це “Інститут розвитку міст” повідомляє на своїй фейсбук-сторінці. Як ідеться в повідомленні, фахівці обрали три найцікавіших проекти з поміж 25-ти запропонованих. Саме їх буде винесено на публічне обговорення та голосування мешканців.
“Власне за право на реалізацію змагались «зони тихого відпочинку у міських парках», «сонячні електростанції на громадських будівлях», «муніципальна система аналізаторів якості питної води», «вежа єзуїтів як туристична локація», «фабрика вундеркіндів», «навчальний центр з питань екології та енергоефективності», «карти велодоріжок між вінницькими вишами», «кризовий центр для людей у скрутних обставинах», «НВК з виробництва протезів» та багато інших. Критерієм для відбору став «інтеграційний потенціал» проекту – тобто здатність вирішити потреби різних галузей міста, а не лише однієї” – ідеться в повідомленні.
В результаті внутрішнього експертного голосування учасниками проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», було обрано три найкращих проекти.
Так, першим обраним проектом є ідея запуску у Вінниці “Еко-бусів”: спеціального транспорту, який курсуватиме містом та збиратиме небезпечні відходи на утилізацію: ртутні та люмінісцентні лампи, батарейки тощо. Окрім того в рамках проекту передбачається широка загальноміська інформаційна кампанія про запуск “Еко-бусів” та про правильне поводження з подібними відходами загалом.
Читайте також: 1000 гривень за фотодоказ: як Вінниця готується до європейських правил сортування сміття
Другим обраним проектом стала концепція перетворення набережної Південного Бугу на сучасний на загальнодоступний міський простір. Наразі ця ідея ще не допрацьована до кінця, однак її автори мають оформити проект, зокрема візуальну його частину, протягом найближчих двох тижнів.
Читайте також: Активуй це місце: у Вінниці розробили “Хартію Набережної” аби відродити Буг
Третій проект-переможець – це ідея спорудження канатної дороги через Південний Буг. Вочевидь, ідеться про ідею, озвучену раніше урбаністами з “Агенції просторового розвитку”, про що VежА писала у матеріалі “Канатна дорога через Буг на Старе місто: вінницькі урбаністи презентували чергову ідею просторового розвитку. ГРАФІКА”
Проект, що переможе під час голосування, буде профінансовано в розмірі трьох мільйонів гривень, з яких 50 тисяч євро надасть Німецьке бюро співробітництва GIZ, а решту коштів мають надійти з бюджету Вінницької міської ради.
Загальноміське голосування розпочнеться тоді, коли всі проекти будуть належним чином оформлені включно з візуальною складовою. Як повідомила Vежі директорка “Інституту розвитку міст” Аліна Дяченко, розглядається варіант або онлайн-голосування, або ж голосування у “Прозорих офісах”.
– Для нас найголовніше – максимально залучити мешканців до відбору проекту-переможця шляхом проведення широкої інформаційної кампанії, креативної промоції проектів і загалом поширення філософії інтегрованого урбаністичного розвитку, – зазначила директорка “Інституту розвитку міст”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.