IT-Вінниця: головні події, найцікавіші стартапи та сподівання Інноваційної Вінниці у 2017 році. ОГЛЯД

19:05
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Вінниця постійно розвивається не тільки в плані зручності проживання, а й у сфері сучасних технологій та ІТ.

В останні роки регулярно відбувались заходи для тих, хто має ідеї та напрацювання для власного бізнесу і шукає шляхи їх втілення в життя. І хоча до Кремнієвої долини нам ще далеко, маємо талановитих людей, які своїми стартапами готові вирішувати багато повсякденних проблем.

У світі щоденно з’являються та зникають сотні стартапів. Багато людей мріють бути, як Джобс або Цукерберґ і в погоні за мрією часто не помічають, що їхня ідея нікому не потрібна. Але кількість тих, хто хоче спробувати постійно зростає. Не відстає від світових показників і Україна. Свого часу Petcube (ґаджети для власників домашніх тварин) не сходив із заголовків українських та зарубіжних видань, а Grammarly й досі є актуальним онлайн-сервісом для перевірки правопису.

Протягом 2017 року десять українських стартапів сумарно зібрали 1,2 млн. доларів на краудфандингових платформах Kickstarter та Indiegogo. Окрім того українські стартапи мають джерела фінансування і всередині країни.

2017 рік не був особливо багатим на вінницькі стартапи, та все ж назбирається кілька цікавих проектів та подій.

Події

IT-кластер, Інкубатор стартапів та “Час відростити ріг”

В кінці 2016 року у ВНТУ запустили стартап-школу Sikorsky Challenge. Її мета – створити “конвеєр стартапів”, завдяки потенціалу студентів-винахідників. Навчатися в цій школі може будь-хто з власними ідеями “айтішних” проектів та бажанням їх реалізувати. В лютому почались перші заняття, а в червні вже вітали перших випускників. З 11 презентованих проектів обрали три кращих і дали їм мінімальне фінансування для розвитку проектів.

Читайте також: Від гарячих стін до розумних вікон: у Вінниці оголосили переможців стартап-школи «Sikorsky Challenge»

Зараз команда вінницького Sikorsky Challenge працює над створенням інкубатора стартапів. Логічним продовженням навчання в школі має бути доведення розробки до діючого прототипу (Minimum viable product – мінімально життєздатний продукт).

Влітку цього року ІТ-спільнота нашого міста заснувала вінницький ІТ Cluster. Він об’єднав місцеві ІТ-компанії та фахівців задля захисту їхніх інтересів та створення сприятливого ІТ-середовища у Вінниці. Кластер вже співпрацює з двома навчальними закладами – ВНТУ та ДонНУ – і має великі плани на майбутнє.

3 серпня у Вінниці відбувалась Битва стартапів “Час відростити ріг”. Між собою змагались 11 проектів, 2 з яких поїхали на фінал до Києва.

Стартапи

Smart Windows

Проект студентів ВНТУ Олександра Полторака та Романа Казакова спрямований на розробку інтелектуальної системи очищення вікон, яка буде активізуватись залежно від рівня забруднення поверхні. Систему можна інтегрувати в “розумний будинок” або налаштувати окремо під надані замовником параметри. Вона має вбудований барометр, завдяки чому завжди розуміє яка погода за вікном. Smart Windows у перспективі може працювати навіть у хмарочосах, замінивши небезпечну професію висотних мийників вікон.

Цей стартап став кращим проектом, який був розроблений в рамках школи Sikorsky Challenge. Він зайняв перше місце і отримав 7000 гривень на подальший розвиток ідеї. Пізніше стартап брав участь в багатьох конкурсах та змаганнях увійшов до топ-30 кращих проектів України за підсумками Всеукраїнського фестивалю інновацій. А минулого тижня проект став переможцем у номінації “Інженерія” на Studway Awards 2017.

Зараз автори працюють над удосконаленням системи очистки вікон та шукають додаткові джерела фінансування. Як розповів Олександр Полторак, вони також планують змінити назву на Smart Clean, щоб їх не плутали з операційною системою Білла Гейтса.

 

HotWall

Ще один фіналіст школи Sikorsky Challenge у Вінниці. Проект пропонував оригінальну конструкцію керамічної плити-обігрівача, яка дозволяє заощаджувати до 45% електроенергії та зберігати тепло в приміщенні. Стартап тоді отримав 6000 гривень та зайняв друге місце.

На даний момент проект, на жаль, закрито. За словами його автора Дмитра Безрученка, причиною цьому стало недостатнє фінансування.

 

QuestUp

Цей проект студентів “політеху” дозволяє з користю проводити вільний час. Ідея полягає в розробці додатку, де буде відображено перелік кав’ярень та інших закладів міста й завдань від них. Будь-хто охочий міг брати завдання від конкретного закладу, проходити квест і в подарунок отримувати безкоштовну каву чи обід. Через певний час розробники зрозуміли, що загальні квести на знання Вінниці є більш популярними в користувачів.

Додаток складається з двох модулів: інтерфейс користувача та інтерфейс організатора. Другий дозволяє додавати та редагувати квести й переглядати наявні. Користувачі також можуть надавати ідеї для квестів шляхом голосування в соціальних мережах.

На думку авторів проекту, додаток вирішуватиме проблему заохочення молоді до активного відпочинку та підвищення економічної стабільності й відвідуваності закладів міста.

Проект брав участь у вінницькому етапі Битви стартапів “Час відростити ріг”. На даний момент його призупинено через брак часу в авторів.

 

Citypass

Випускники школи Sikorsky Challenge Володимир та Олександр Краковецькі й Ігор Антонишен працюють зараз над проектом Citypass. Він дозволятиме купувати квитки до різноманітних центрів відпочинку за зниженою ціною. Суть ідеї полягає в придбанні одного загального квитка до кількох місць одночасно. За рахунок цього вони будуть дешевшими.

Зараз розробники формують бази закладів з якими співпрацюватимуть й працюють над втіленням ідеї в життя.

Подібний проект вже працює в Києві.

 

QuickBlocks

Стартап в розробці якого брали участь вінничани Вадим Груша та Валерій Кашпрук, посів друге місце на міжнародному blockchain-хакатоні в травні. Хакатон відбувався в рамках конференції Consensus 2017. QuickBlocks перевіряє стан балансу розумного контракту на криптобіржі в режимі реального часу, після передачі кожного блоку в blockchain-ланцюгах. В разі певних порушень чи збоїв всі зацікавлені сторони одразу отримують сповіщення або відбувається зупинка контракту.

Вадим та Валерій створили частину репрезентації та займались аналізом даних. Решта команди займалась бізнесовою стороною проекту.

Краудфандинг

За весь час існування Kickstarter вінничани подавали туди проекти 6 разів. П’ять з них не змогли зібрати коштів, а шостий зібрав 24 931 долар від 622 бекерів. Це був проект EternalCase суть якого полягала у створенні титанових та сталевих флеш-карт.

Єдиний проект, який подали в 2017 році називається Cross Paths: Eternity. Це мала би бути RPG-гра з орієнтацією на історію. Проект потребував 50 000 євро, але зміг зібрати лише 3 700, тому фондування було визнано не успішним.

Katrak – єдиний вінницький проект на платформі Indiegogo. Це ще одна гра, яка поєднує в собі елементи екшну та RPG. Проект потребує 1000 доларів, але на даний момент ще не зібрав нічого. До кінця збору коштів залишився місяць.

Загалом Вінниця тільки починає своє становлення, як один з центрів розвитку сучасних технологій. Зі збереженням такого темпу через кілька років ситуація з вінницькими стартапами зміниться не тільки кількісно, але і якісно.

Фото: IT Cluster Vinnytsia, https://thenextweb.com/