Хвиля накочується лише зараз? Як поширюється COVID-19 на Вінниччині. ГРАФІК

18:40
Автор: Vежа
Become a Patron!

Пригадуючи перші спроби аналізу розвитку захворюваності на коронавірус ще на початку весни і намагаючись відрізнити “першу хвилю” від “другої хвилі”, сьогодні ми можемо хіба що гірко посміхнутися. 

Адже тодішні показники можливо і здавалися “хвилями” у той період, проте сьогоднішня ситуація зі станом захворюваності в області та Україні, яскраво демонструє – то були не хвилі, а швидше “брижі”, які бувають на воді від легенького вітру.

Дивлячись на графік, який відображає зростання рівня захворюваності на Вінниччині, можна стверджувати: якщо і говорити про “хвилю”, то її зародження ми спостерігаємо прямо зараз.

Ситуація із захворюваністю, коли в країні – і на Вінниччині зокрема – запровадили жорсткий локдаун, не йде в жодне порівнянні з тим, що відбувається зараз.

Якщо у квітні-травні нас вражали щоденні цифри про 40-50 нових випадків щоденно (а “нормою” вважалися 20-30 випадків щодня), то сьогодні ми вже звикли до понад сотні нових випадків щодоби. А рекорд наразі становить 162 нових випадки за добу, зафіксований 4 жовтня.

Серйозність ситуацію розуміють і в міській владі, і в уряді. Так, сьогодні під час позачергової сесії міськради міський голова Сергій Моргунов озвучив інформацію, що до міськради вже зверталися з профільного парламентського комітетут з приводу можливості розгортання в місті лікарняних ліжок на стадіонах та в спортзалах для “ковідних” пацієнтів. Водночас міський голова запевнив, що поки що Вінниця може впоратися з потоком хворих і в медичних закладах. Для цього перепрофільовуються значні, досі не задіяні, приміщення, розгортаються десятки і сотні додаткових ліжкомісць. 

Крім того значні кошти виділені та закупівлю апаратів CPAP, ШВЛ, прокладання магістралей для подачі кисню до ліжкомісць. Окрема тема – медикаменти, адже фінансування на їх придбання держава забезпечує лише в 20% від потреби, а решта 80% лягає на плечі міського бюджету.

Так само коштом місцевих платників податків буде значно збільшена зарплата медичному персоналу, внаслідок чого лікар вищої категорії, який контактуватиме з хворими на коронавірус, у Вінниці отримуватиме понад 42 тисячі гривень зарплати – це близько $1500 за нинішнім курсом. Очевидно, що такі заходи вживають на лаше, щоб мотивувати медиків, але й не втратити їх в найбільш кризові моменти. Адже вже сьогодні в місті спостерігається дефіцит лікарів: так, відкритими залишаються вакансії для 16 лікарів, 14 медсестер та 19 вакансій для молодшого медичного персоналу.

Сподіваємося, ці заходи дадуть очікуваний результат, але найбільше ситуація залежить від кожного з нас. Від нашої відповідальності, дотримання карантинних обмежень і готовності прийти на допомогу в критичні моменти. 

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.