Художник, слюсар та воїн: автор ліхтаря-джентельмена з парку про свою роботу та ідеї нових арт-об’єктів

15:50
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Добре, коли робота приносить не лише гроші, а й задоволення. Ще краще, коли від роботи прокидається бажання творити. Слюсар-АТОвець, який працює у Центральному міському парку саме з таких людей. Попри те, що у них завжди чимало роботи з атракціонами, аби вони не вийшли з ладу, Сергій Кузнєцов ще й втілює в життя власні креативні ідеї. 

Сергій Кузнєцов працює слюсарем у Центральному парку культури і мистецтв м. Вінниці з 2014 року. За цей час він став автором декількох оригінальних речей, на які звертають увагу вінничани та гості міста і поряд з його проектами зробили не одну сотню селфі.

Одна з найпомітніших його робіт на сьогодні – ліхтар-джентльмен, що біля «Колеса сміху». Білий ліхтар із намальованими вусами та метеликом ввічливо притримує свій капелюх, ніби вітається, а також тримає парасольку над лавкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ліхтар-джентльмен»: у Вінниці з’явилась ще одна арт-композиція. ФОТО

– Ось композицію із парасолькою я ще задумав восени 2014 року, але трапилось, що у січні 2015-го пішов на фронт і коли повернувся, то вже зробив до Дня міста 2017 року. Не знаю звідки ідея, прийшло якось…

До речі, на війну Сергій їздив двічі: спершу на півтора роки, а вдруге – на шість місяців і повернувся саме у переддень інтерв’ю. Розповів, що на фронті «щоб не сидіти дарма», розмалював яскравими квітами РПГ-22.

– У мене ще є така задумка, можливо на головній алеї у парку, бачили мультик «Як козаки сіль купували»? Так от хочеться, щоб ще ті три козаки були, таку фотозону зробити.

Тепер розповідає, що ідей має чимало, їх лише треба узгодити та знайти час, щоб зробити.

– Вже другий рік стоїть у мене автомобіль Opel Olympia, схожий на 401-й Москвич. Хочу зробити з нього фотозону у стилі 50-х років, пофарбую його гарно. З передніх вікон щоб були квіти, а позаду зробити лавку, щоб люди могли присісти і зробити фото. Це все поки що в планах, але вже точно не на цей рік.

Свого часу Сергій також навчив своїх колег такій роботі й поки він перебував добровольцем на війні на Сході України, інші слюсарі виготовили ліхтар-клоун. Щоправда, його майже одразу пошкодили.

– Так, так, є таке, – посміхається Сергій. – Чудова робота. Якщо ми спільно щось будемо робити для парку, що подобалось би людям… От я приходив у відпустку, то бачу, що ліхтар стоїть майже рік, а люди фотографуються і восени, і зимою, і влітку. Видно, не набридає. А ось клоуну вже пальчики погнули, вандалів у нас вистачає…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінницькому парку з’явився ліхтар-клоун. ФОТО

У парку ж Сергій Кузнєцов виготовляє не лише оригінальні ліхтарі. Він також долучився до створення своєрідного вокзалу для атракціону «Паровозик Чух-Пух». Записали навіть спеціальну мелодію, яка під веселу музику сповіщає маленьких пасажирів про відправлення рейсу: «Шановні пасажири, не дуже швидкий поїзд «Чух-Пух» сполученням Вінниця – Тілімілітрямдія відправляється з першої колії. Щасливої дороги!» Сергій розповідає, що дітям це все дуже подобається.

– Ще в планах зробити поряд млин у старому стилі, щоб він постійно працював і крутився. Тут (ближче до потяга – авт.) буде фігура залізничника. Такого «дяді Васі» пузатого, з вусами. Якщо пам’ятаєте, раніше на самому паровозику була зірочка, я її переробив на тризуб – і тепер воно гарно.

Сергій Кузнєцов показує нам ще один атракціон 1946 року і запевняє, що це єдина подібна карусель такого віку в Україні.

– По паспорту називається «Російська карусель», але ми зараз таке слово не вживаємо і кажемо просто «карусель». Вона 1946 року випуску, єдина в Україні. З усієї країни приїздять до нас і дивуються, як ми ще можемо підтримувати її стан. Так, там вже фігурки старенькі, але ми їх реставруємо. Ось прийшло нам в голову зробити дітям карету. Робив її місяця два. Що в ній було найважче робити не знаю, мені як приходить щось у голову, то я можу і до ночі робити, і додому не йти. Ну, як воно прийшло, розумієте? І дітям подобається. А планів ще дуже багато. Тваринок ще будемо робити додатково, але їх спершу треба погодити.

До речі, зверху на кареті написаний номер бригади у складі якої Сергій воював на Сході України.

Усіма матеріалами, звичайно, забезпечує керівництво парку, майстер має намалювати ескізи та затвердити їх. Біля ліхтаря-джентельмена помічаємо двох молодих людей, які фотографуються біля роботи Сергія і не здогадуються, що майстер, який виготовив цей ліхтар стоїть поряд.

– Ну, відчуття таке, що зробив щось і це подобається людям. Приємно, гордість аж розпирає, – ніби дещо соромлячись посміхається чоловік.

До речі, клумбу «Смайлик», що неподалік набержної Рошен, також виготовив цей майстер та й по всій Вінниці є ще декілька робіт над якими він працював.

 

Наразі Сергій Кузнєцов готує подарунок вінничанам то гостям міста до Дня Вінниці, яке відзначатимуть у вересні, однак що саме готують він поки що тримає у суворій таємниці. Та, зважаючи на попередні роботи Сергія, вже буквально за декілька тижнів місто може отримати ще одну незвичну річ, яка приноситиме гарний настрій містянам та збиратиме навколо себе любителів фотографуватися.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.