-
12 Жовтня/ 14:41
Vinnytsia
Публікація12.10.1814:41
Хрести по-сусідству: на Вінниччині жінка судиться зі священником, який влаштував кладовище під парканом хати. ВІДЕО
На Вінниччині жінка судиться зі священником, який поховав своїх родичів на території храму, що неподалік приватних осель місцевих мешканців.
Як повідомляється у сюжеті UA: Вінниця, йдеться про місто Брацлав та Свято-Миколаївський собор Української православної церкви Московського патріархату.
Пенсіонерка, яка раніше мешкала у будинку неподалік храму, була змушена продати будинок через таке сусідство.
Місцева мешканка, Любов, розповідає, що зокрема на міні-кладовищі похований “батюшка від Бога”, його дружина Тамара та онука. Жінка позитивно ставиться до ситуації. Проте дії священника, який облаштував це кладовище, подобається не усім.
Наприклад, Віктор Лазор, який минулого року придбав садибу за 10 метрів від цієї локації, досі не переїхав із родиною до нової оселі.
– Дитина не хоче тут бути, бо каже: “Я вийшов з порогу і бачу хрести. Що це, мамо, за хрести? Чого вони тут поховані?” – розповідає чоловік.
Будинок Віктору продала пенсіонерка Раїса Дивінська. Жінка каже, що була змушена виїхати з Брацлава саме через сусідство із могилами.
– Через те я й продала хату, – каже пані Раїса. – Я б ніколи її не продала, хай би вона лишалася моїм онукам, нащадкам. Хай той клаптик землі був би, я не мала наміру її продати. Дуже великий тиск був зі сторони Рогачука (настоятель згаданої церкви).
Вже два роки Раїса Дивінська намагається через суд домогтись перепоховання могил на діючому цвинтарі. Останнє засідання суддя залишив без розгляду і закрив справу.
– Суддя, навіть не відкривши, змушена закрити слухання, тому що Рогачук привіз цілий автобус людей і такий тиск на неї був, – розповіла Дивінська.
Перепоховати останки родичів рекомендувала отцю Миколі комісія, яка була створена із районних чиновників та санітарних лікарів.
– Відстань від захоронень до житлових забудов становила 15 метрів, що є порушенням державних санітарних норм та правил, – каже Богдан Урбанський, заступник голови Немирівської райдержадміністрації. – Було рекомендовано настоятелю Свято-Миколаївського храму перезахоронити дані могили на те місце, яке було визначене органами місцевого самоврядування, в даному випадку селищною радою Брацлавською.
Також у сюжеті повідомляється, що настоятель церкви телефоном прокоментував, що традиція ховати священників на території храму існує давно. “Це спекуляція з духовністю і та людина, яка там похована – протоієрей, який 50 років прослужив при церкві, він являється духовним батьком цієї людини, яка тепер вимагає, щоб його перехоронили. Це просто кощунство. Ми зі свого боку і прихожани доклали зусиль, потрудились і вважаємо, що вони заслуговують тої пам’яті і тої честі – бути там похованими. А вони намагаються і наполягають, щоб змінити щось. Ми не противимось, як Бог управить, так воно і буде. Як хоче, хай бере лопату, перекопує”.
Як повідомляється у сюжеті із посиланням на Держпродспоживслужбу, відповідно до чинних державних норм відстань від кладовищ до житлових будинків має бути не менше 300 метрів.
– Ця відстань може бути скорочена тільки після завершення кладовищного періоду, а це має пройти 20 років після останнього поховання. Тобто тільки за таких умов і за погодження з місцевими службами можна буде скоротити санітарно-захисну зону до 50 метрів, – каже Олександр Сорочан, заступник начальника управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Тим часом, пенсіонерка подала апеляційну скаргу до суду, поки що дата розгляду не призначена. Раїса Дивінська, окрім перепоховання, вимагає від отця Миколая моральну компенсацію – 10 тисяч гривень.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.