У Вінниці сьогодні, 4 вересня, розпочався дводенний фестиваль “ДІЛИ еко фест”. Поміж закинутих приміщень дитячого санаторію, ще зелених дерев та трави розмістилися сцена, арт-простір з тематичними інсталяціями, фудкорти, зручні місця для сидіння та кортом для бадмінтону.
Попри заявлене відкриття локації, о 13:00 територію фестивалю ще продовжували “марафетити” – технічні працівники проводили кабелі та лаштували електрику для фудкортів, організатори носилися з драбиною, а митці облаштовували свої місця на ярмарку. Цього року фестиваль відбудеться на території санаторію Коцюбинського (вулиця Маяковського 243), який кілька років тому “взяли під опіку” вінницьке ГО “PLAI”.
Цьогоріч буйну зелень та закинуту територію “оживили” різноманітними декораціями – як от одягом на стінах, білими ажурними скатерками, муралами та гірляндами зі шматочків тканин. В одній з будівель санаторію облаштували арт-простір – тут в невеличких кімнатах розмістили фотографії та інсталяції на тему екології. Серед них – завіса з довгих чеків, “хмара” з металевої проволоки, галявина з пластикових пляшок та відеоінсталяції.
Заповнені мистецтвом пусті та обдерті кімнати старого санаторію навіювали спогади про “Гогольфест” та загалом підкреслювали позитивний досвід ревіталізації однієї з чисельних занедбаних локацій міста.
Квитки на фестиваль можна придбати за ЦИМ посиланням, ціна для 4 вересня – 270 гривень, 5 вересня – 340 гривень, на два дні – 430 гривень. До локації можна дібратися громадським транспортом, а саме маршруткою № 14-А та автобусом №30, кінцева зупинка “Будинок відпочинку”.
Цьогоріч на території фестивалю також облаштовані “точки” з їжею, ярмарок майстрів, місце для бадмінтону, барахолка, медпункт, а також куток громадських організацій. Також тут можна розмістити намет, яких було дві на галявині на момент нашого візиту. Окрім цього, тут передбачені активності на воді, а ще – одна невеличка зона для дітей, де вони можуть помалювати, погратися в ігри на екологічну тематику.
Нагадаємо, минулого разу фестиваль розмістився на території заводу “Кристал”.
Станом на 16:00 локація доволі нелюдна – під акомпанемент розмов екологічного форуму відвідувачі грають в бадмінтон, неспішно п’ють каву або дрімають на галявині біля яблуні – найактивніша частина фестивалю розпочнеться увечері. Хоча прийти сюди варто вже вдень, аби просто відпочити та спокійно порозглядати те, як українські закинуті будівлі можуть жити.
Сьогодні й завтра в межах фестивалю виступатимуть українські гурти, а в день тут організують майстер-класи та інші активності. Зокрема вже сьогодні відбудеться концерт вінницького гурту “Space of Variation”, “Тонка” та “Ragapop”.
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ
4 вересня
17:00 – Лекція від ГО “Zero Waste Lviv”.
18:00 – Виступ гурту “Тонка”.
20:00 – Виступ гурту “RAGAPOP”.
21:00 – Виступ гурту “Space Of Variations”.
22:00 – “Театр Музики” (діджеї, техно).
5 вересня
10:00-20:00 – Барахолка.
10:00 – Воркшоп “Клімат”.
11:00 – Воркшоп “Новий європейський Баугауз”.
12:00 – Воркшоп “Озеленення”.
12:00-20:00 – Кіноперегляд.
13:00 – Лекція “Життя в стилі еко” від Тараса Демкури.
13:30 – Майстер-клас із розпису старих платівок.
14:00 – Лекція “Підгузки зайві” від Любові Бокало.
14:00-20:00 – Майстер-клас із гончарства, алея екоінновацій, містечко громадських ініціатив, ярмарок майстрів, екобазар, активності на воді.
16:00-19:00 – Дитяча зона.
15:00 – Лекція “Як наше харчування впливає на зміну клімату” від Анни Делейні.
15:00 – Майстер-клас із плетення декору.
15:30 – Виступ співачки Darina.
16:00 – Лекція від Мануального терапевта Сергія Філіппова.
16:00 – Майстер-клас “Мистецтво каліграфії пером”.
16:30 – Виступ гурту “Za”.
16:30 – Театральна постановка “Клуб зів’ялих квітів” (18+).
18:00 – Виступ гурту “Женя і Катя”.
20:00 – Виступ гурту “Fo Sho”.
21:00 – Виступ гурту “Latexfauna”.
Більше анонсів про події Вінниці читайте у наших матеріалах у розділі “Анонси” ТУТ.
Проєкт реалізується за підтримки проєкту “Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)”, що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні, за підтримки проєкту “Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ”, який впроваджується німецькою урядовою компанією “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ)” за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.