У Вінниці обласний військовий госпіталь отримав хірургічну бездротову консоль Colibri II від компанії DePuy Synthes для ортопедичної хірургії та нейрохірургії з повним комплектом насадок, зарядною станцією та стерилізаційною камерою.
Як повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація, загальна вартість придбаного обладнання склала близько 22 тисячі євро:
Завдяки тому, що система бездротова та працює на акумуляторах, яких у комплекті є три, військові хірурги мають можливість використовувати її під час виїзних операцій у районах та під час транспортування поранених. Також був придбаний додатковий комплект насадок для аналогічної стаціонарної системи (для нейрохірургії), що використовується у військовому госпіталі.
Зазначено, що ініціаторами благодійного проєкту стали брати Юрій та Ігор Жученки. Від початку вторгнення вони активно займаються волонтерством, в основному медичним. Юрій Жученко – лікар у Німеччині, а Ігор – в Україні. За допомогою благодійної організації «Благодійний фонд «Обласний Гуманітарний Хаб» лікарі доставили гумвантаж в Україну.
Зазначено, що великий вклад у придбання обладнання для потреб військового госпіталю зробили, зокрема, два німецьких лікарі з клініки Траунштайн (Баварія, Німеччина): Matthias Guggenberger та Maria Abel.
Кошти на придбання необхідного обладнання зібрали у Баварії, протягом близько місяця, дві благодійні організації: Lions Club Germany та BMM Germany («Begegnungen mit Menschen e.V»).
Ще місяць тривав пошук і придбання обладнання, адже воно є найновішим, тож в Європі існує певна процедура та черга серед медичних установ на його придбання. Проте, в Європі розуміють, що потреби Збройних сил України є першочерговими, тож цей процес був значно пришвидшений, – йдеться на сайті.
Крім того, одна з лікарень Баварії передала військовому госпіталю лабораторний аналізаторний комплекс Siemens Rapidlab 348 для визначення газів крові та лабораторний аналізаторний комплекс Siemens Rapidpoint 405 для визначення газів крові з комплектом – для лабораторій та відділень реанімацій або трансплантології.
Фото – Вінницька обласна військова адміністрація
Дякуємо!
Тепер редактори знають.