“Хімія” з заводів та “продукти життєдіяльності”: що сьогодні тече Південним Бугом

17:00
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Якість води у річці Південний Буг не відповідає вимогам. Влада планує розпочати роботи не тільки по очищенню річки, а й по виявленню джерел забруднення. Зокрема, це стосується приватного сектору.

Про «План основних заходів з поліпшення водопостачання населенню міста», який розраховано на 2017-2021 роки, під час засідання Виконавчого комітету Вінницької міської ради розповіла начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управлінням Держпродспоживслужби у Вінниці Ірина Односталко.

  • Проблема дуже гостра, бо через забрудненість води виникає ціла низка хвороб, – розповідає чиновниця. – Ускладнюються проблеми тим, що якість води у річці Південний Буг гіршає, бо річку давно не чистили. За даними лабораторії «Вінницяводоканал» показники чистоти води не відповідають вимогам. Є органічні речовини – свідоцтво того, що у воді є хімічні речовини, продукти життєдіяльності людини, викиди підприємств.

Відтак у Програмі заплановано обстеження всіх прибережних смуг з подальшим виявленням всіх підприємств та представників приватного сектору, які забруднюють річку. Також у планах – «капітальне» чищення дна річки, бо, як наголосила Ірина Односталко, спостерігається зростання розвитку зелених водоростей, яких у воді бути не повинно.

  • Окрім чищення, основні заходи направлені на підтримку «Водоканалу» – поновлення обладнання, реагентного господарства, виявлення сучасних реагентів для покращення якості води. Дуже важлива заміна мережі, бо вода з резервуарів чистої води – чиста, відповідає нормам. Але через застарілу мережу на виході отримуємо воду гіршої якості.

Для порівняння, Ірина Односталко навела відсоток невідповідності проб води по мікробіологічним показникам річки Південний Буг за три роки: у 2014-му – 62,5%, у 2015-му – 27%, а у минулому, 2016-му році цей показник знову підвищився та склав 56%.

Що стосується заходів для поліпшення водопостачання населенню міста, то протягом 2017-го року планується реконструювати мережу водогону по вулицях Липовецькій-Батозькій, а також по вулиці Лисенка.

Окрім того, за поточний рік Департамент комунального господарства та благоустрою має завершити роботу з інвентаризації існуючих криниць громадського користування, щоб у подальшому вирішити, які з них потрібно викреслити з переліку існуючих, які внести до переліку, а які варто віддати на баланс департаменту у випадку, якщо криниці нікому не належать.

Нагадаємо, розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія щодо підготовки проекту із розчищення Південного Бугу було видано ще минулого року.