Публікації за датами

  • 14 Грудня/ 15:50

    Vinnytsia

    Публікація14.12.1615:50

    Автор:Віталія Мазур

    Громадські слухання бюджету Вінниці: соціальні питання і битва за мікрофон

У міській раді вчора, 13 грудня, відбулися громадські слухання проекту бюджету Вінниці на 2017 рік та програми соціально-економічного розвитку. Послухати плани мерії щодо розвитку міста на наступний рік та запитати куди і скільки грошей витрачатиме місто прийшли депутати міськради, члени громадських організацій та активні мешканці Вінниці.

Зала засідань була переповнена, і навіть попри принесені додаткові стільці чимало людей слухали виступи чиновників стоячи. А питань виникло настільки багато, що процес обговорення затягнувся на дві години. І навіть цього часу не вистачило: наприкінці зібрання дві депутатки трохи поштовхалися біля мікрофону, так і не зумівши виступити. Та про все по черзі.

Проект бюджету Вінниці – 2017: на третину більше коштів і режим «жорсткої економії»

Субсидії, АТО, доступність і «Райдуга»

  • Ми хочемо почути вашу оцінку і пропозиції щодо цих двох важливих для міста документів. Сподіваємося на конструктивний діалог, який допоможе доповнити проекти бюджету та соціально-економічного розвитку реалістичними ідеями, – сказав на початку засідання головуючий, заступник міського голови Владислав Скальський.

img_20161213_171602262

Далі виступив директор департаменту економіки та інвестицій Віталій Погосян, презентувавши Програму економічного та соціального розвитку Вінниці на 2017 рік. Проект бюджету Вінниці на 2017 рік презентувала директор департаменту фінансів Наталя Луценко.

Перше питання, яке почула чиновниця із зали, було неочікуваним: «Чи є директор Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко вашим родичем. Бо тут може бути конфлікт інтересів».

– Це не мій родич, – відповіла пані Наталя, і додала: – Це мій чоловік. Але конфлікту інтересів тут немає.

Після нетривалого сміху люди почали цікавитися соціальними питаннями. До прикладу, скільком вінницьким родинам призначено субсидії по комунальних послугах.

img_20161213_170200313

  • У цьому році за субсидією вже звернулося 75тисяч 825 домогосподарств. Позитивно розглянуто 74 тисячі 190 звернень, проте призначено 72-м тисячам 600. Це тому, що дві тисячі домогосподарств вийшли з субсидією на «нуль». Але вони є в базі, і матимуть право на автоматичний перерахунок субсидій у випадку зміни обставин, – відповіла заступник міського голови Галина Якубович.

Активно підтримкою бійців АТО цікавився, як не дивно, один із пенсіонерів, що прийшов на засідання.

img_20161213_170507560

  • Ми розробили програму страхування бійців АТО, котрі відправлятимуться служити наступного року. Залежно від важкості травмування сума виплат потерпілим солдатам становитиме від 5 до 50 тисяч гривень. Страхуватиме бійців компанія «Місто», оформлюватиметься страховка через військкомати. В Україні в інших містах ще немає аналогічної програми, – зауважила Галина Якубович.

А що буде із проїздом пенсіонерів у транспорті – він залишається безкоштовним? – поцікавився пенсіонер Сіранчук.

  • В бюджеті міста на 2017 рік на перевезення громадян пільгових категорій, в тому числі й пенсіонерів, закладається 54 мільйони гривень. Це власні ресурси – державної субвенції не передбачено, – сказала Наталя Луценко.

Активно безпекою на дорогах, а також розвитком доступного середовища для людей з особливим потребами зацікавився вінничанин Віктор Перлов:

  • У Програмі економічного та соціального розвитку не закладено конкретних заходів для вирішення пристосування пішохідної мережі для користування громадян з особливими потребами. У нас є Келецька, Пушкіна – там неможливо напряму проїхати.

img_20161213_170735358

  • Я вам трохи заперечу. Не потрібно проводити окремих заходів та програм для людей з особливими потребами. Вже давно в європейських країнах простір не пристосовують, а проводять комплексну реконструкцію того чи іншого об’єкта, враховуючи потреби усіх людей. Так само й у Вінниці – коли планується реконструкція тротуару, зупинки, площі, – я постійно звертаюся з проханням розробляти проекти з урахуванням потреб людей на візках, обмеженнями зору чи слуху, – сказала керівник реабілітаційного центру молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», а відсьогодні – Уповноважена з прав людей з особливими потребами Раїса Панасюк.
  • Так, наш департамент комунального господарства і благоустрою, як ми лагідно його називаємо КГБ – все враховує під час розробки проектів. Та ваша думка, пане Вікторе, слушна – це можна більш детально прописати в Програмі. А загалом на поточний благоустрій Вінниці на наступний рік передбачено 118 мільйонів гривень, на капітальні видатки – 141 мільйон, – додав Владислав Скальський.

Віктор Перлов ще поцікавився проектом планування площі Привокзальної, зауваживши, що швейцарський урбаніст Урс Томанн вже готував раніше цей проект, а тепер його знову вносять на розробку «з нуля».

  • Це не проект був, а лише бачення та поради швейцарських урбаністів, котрі допомагали розробляти нам транспортну стратегію. А нами вже планується розробка проекту планування Привокзальної площі, і надалі проект буде реалізовано, – уточнила Галина Якубович.

Одне із крайніх питань озвучила студентка Вінницького училища культури і мистецтв ім. М.Леонтовича: «У Вінниці є багато колективів – вокальних танцювальних. Та виступати їм немає де – в місті мало концертних залів. Свого ремонту чекає «Райдуга». Чи планується щось робити із нею?»

img_20161213_170021716

Проте, відповіді почути дівчині не вдалося – у діалог втрутилася активістка Таїса Гайда, висловивши думку, що вона проти реконструкції залу «Райдуга»:

  • Там було поховано купу людей. Коли до нас приїздили німецькі партнери – ми їх водили туди, показували той нещасний хрест. І тепер ми по совковій традиції на місці поховань знову відновлювати «Райдугу». Може вже пора якісь обговорення зробити:

– Щойно прозвучало дві думки – молодь за, ви – проти. Давайте обговоримо. Але те, що місту потрібен такий заклад – це факт. Будувати його окремо? Будемо дивитися, як доцільніше. Обговоримо, – відповіла Галина Якубович.

Врешті, коли регламент засідання було вичерпано, депутат міської ради Ганна Давиденко попросила взяти слово для виступу. Почувши відповідь головуючого, що громада вже сама хоче завершувати засідання, запропонувала проголосувати. Більшість присутніх проголосували за те, щоб завершувати.

img_20161213_175454432

– Пані Ганно, у вас буде можливість сказати свою думку під час роботи депутатських комісій. У громади такої можливості не буде, – зауважив Владислав Скальський.

Депутатка таки рушила до мікрофона. Та дорогу їй перегородила інша депутатка – Наталя Панчук: «Я теж хотіла виступити, я представляю інтереси багатьох вінничан». З’ясування стосунків та обґрунтування важливості виступів кожної врешті не призвело ні до чого, крім штовханини біля трибуни з мікрофоном.

Під цей шум ті учасники слухань, котрі залишилися в залі, проголосували за прийняття проектів соціально-економічного розвитку та бюджету міста.

Чому Вінниця затрималася із термінами розробки бюджету?

Із цим питанням журналіст VежА звернулася до заступника міського голови Владислава Скальського.

– Це пов’язано із підвищенням мінімальної зарплати до 3200 гривень. Ми вже завершили формувати бюджет за попередніми показниками. Тому довелося все перераховувати заново. Депутати, департамент фінансів – усі  місяць день в день без вихідних займалися розробкою головного кошторису міста, щоб Вінниці зустріла Новий рік із бюджетом і почала його виконувати з першого дня Нового року.

– Пропозиції вінничан, які прозвучали під час слухань, будуть враховані у бюджеті?

  • Ті питання, які ставили вінничани, в нас, фактично, вже передбачені. Ще буде робота депутатських комісій. Усі уточнення будуть обговорені та враховані, – сказав Владислав Скальський.

Затвердження бюджету Вінниці на 2017 рік відбудеться 23 грудня під час сесії міської ради.

Відео – “Громада Вінниччини”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Віталія Мазур
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.