На Вінниччині в селі Кісниця триває археологічна експедиція. Шість дослідників з Вінниці, Києва та Дніпра досліджують господарську яму трипільського поселення. Тут уже знайшли дві тисячі артефактів.
Як повідомляє “Суспільне. Вінниця”, трипільське поселення існувало п’ять з половиною тисячоліть тому. Керівник археологічної експедиції Віталій Рудь каже, що це поселення виявили у 2004 році. За допомогою геомагнітної зйомки вдалося визначити площу поселення – це понад 6 гектарів. За словами керівника експедиції, тут існувало понад 50 помешкань, відповідно було близько трьохсот жителів.
Дослідницьку територію розділили на чотири квадрати, кожен поділили на квадратні метри. З інструментів в дослідників – кельма та пензлики різних розмірів. Тут знаходять битий посуд, кістки, частини знарядь праці та обпалену глину, яка залишилася після спалення своїх помешкань трипільцями. Кожній знахідці присвоюють індивідуальний номер, таких уже майже дві тисячі.
Також збирають ґрунт, аби його просіяти та знайти обвуглені зернинки, які додавали в глиняну цеглу. Їх досліджуватимуть археоботаніки, щоб дізнатися, які культури тут сіяли. “За п’ять тисяч років з ними нічого не сталося”, – каже керівник експедиції. Кістки будуть досліджувати археозоологи, щоб визначити, на яких тварин полювали або яких одомашнили. Кістки будуть досліджувати в Кільському університеті в Німеччині.
Жителька сусіднього села Валентина Гижко зорганізувала волонтерів, які допомагали археологам.
Після усіх робіт розкопи засиплють – спершу глиною, а потім чорноземом.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.