«Гнилі не труби – гнилі чиновники»: «Чорний комітет» пікетував вінницький Водоканал

14:23
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

«Гнилі не труби, а чиновники!» – під таким гаслом сьогодні, 27 червня, у Вінниці відбулась акція під будівлею управлінням КП «Вінницяоблводоканал».

Кілька молодиків, які назвалися представниками громадської організації «Чорний комітет», шукали зустрічі із керівником підприємства Олександром Чернятинським. Як пояснив координатор акції Денис Котов, активісти вважають, що проблема із водою не в якості обладнання, а в посадових особах.

 

  • Проблема у чиновниках. От вони завжди мають відповіді на всі питання. Але мало того, що їх ніколи немає на місці, проблема й у тому, що чиновники готові бути блазнями. От Чернятинський випив із задоволенням на сесії облради воду. А раптом у когось інше почуття гумору, аніж зазвичай, і то була не вода? Обурює, що він випив ту воду і посміхнувся, запевнив, що все чудово. Хіба не блюзнірство?  Ну до чого це?

На сесії облради пили «смердючу воду» та розбиралися, хто винен у її забрудненні 

Неподалік входу до будівлі чергували кілька поліцейських.

  • Ми отримали інформацію про акцію. Забезпечуємо правопорядок. Деталей акції не знаємо, діятимемо по ситуації.

Втім, активісти не проявляли агресії. Вони донесли свої думки лише до начальника охорони та частково до секретаря: очільник «Водоканалу», як пояснила секретарка, у відрядженні, а головний інженер – «на нараді у місті».

  • Ну як ви вважаєте, – звернувся Денис Котов до начальника охорони, Юрія Максимишина, який був єдиним, хто вийшов до активістів, – яка задача чиновника?
  • Підготовувати воду по ДСТУ для споживачів.
  • А бути блазнем і пити на сесіях воду, схожу на сечу входить до його обов’язків?
  • А чого Ви так кажете?
  • Якщо є проблема з водою – то чиновник не має приходити в обласну раду і пити воду, схожу за консистенцією та зовнішніми ознаками на сечу. Задача його – порушувати питання, якщо є потреба в модернізації.
  • Два тижні тому вода була погана, бо йшов “скид” зверху по течії. А «Водоканал» все, що міг, те й зробив. Зараз вода відповідає нормам ДСТУ,  і в криницях теж. Просто нашим «органам» треба дивитися по «верху» – хто у воду що скидає – наприклад, де колишні колгоспи. А що стосується грошей, то ми робимо нові проекти, стараємось.

«Вінницяоблводоканал» отримає 40 мільйонів доларів від Світового банку на реконструкцію мереж 

Тоді активісти зауважили, що в принципі начальник охорони не має «віддуватись» за усіх і спитали, хто може бути компетентнішим. Відтак, разом із Юрієм Анатолійовичем молодики рушили у кабінет до очільника «Водоканалу» Олександра Чернятинського.

 

Чернятинський був відсутній. За словами активістів – «як завжди». Тому молодики звернулись до його секретарки із проханням пояснити, «чому у Вінниці така погана вода» та допоки відбуватиметься «блюзнірство й пиття жовтої води з-під крану».

Секретарка пояснила, що «потрібно було попереджувати» та сказала, що не може без присутності керівника давати коментарі невідомим особам, до того ж вона не є спеціалістом.

  • Потрібно приходити у прийомні дні. Олександр Дмитрович у відрядженні. Приходьте наступної середи і тоді ви з ним зможете поспілкуватись.

Активісти завершили свою «акцію» тим, що перед будівлею підприємства розгорнули плакат із написом «Гнилі не труби, а чиновники!» та вигукували гасла «Чиста вода – здорове життя!», «Дайте чисту воду!», «Нам потрібне здорове майбутнє!» та інші. Потім координатор акції звернувся до інших активістів.

  • Ми сьогодні прийшли і як завжди, чиновника на місці застати не вдалося. Так як ми є народом, а отже носієм влади – ми звільняємо керівника КП «Вінницяоблводоканал», так як він не виконує своїх обов’язків. І призначаємо свого керівника – Владислава, – показує Денис Котов на іншого молодика. – Він приступає до своїх обов’язків наступного тижня. Начальник охорони нас вже знає, він нас проведе. В середу, – звертається Котов до інших активістів, – ваш перший робочий день. Із 9-ї, як треба. Ми спробуємо впоратись із тим, що не до снаги Чернятинському. Наша акція символічна і не має на меті зробити «кіпіш», просто хочемо звернути увагу громадськості на стан води у місті.

Владислав, «новий очільник водоканалу», пообіцяв, що з першого ж дня на посаді «діятиме, буде відкритим і замінить усі труби».

А ось начальник охорони підприємства Юрій Максимишин зауважив, що він проти таких акцій.

  • Треба попереджувати про таке, усіх би зустріли. А приходити сюди, влаштовувати терор – так не можна. Бо наші керівники завжди на місці, коли б хто не прийшов. А ці люди просто по-своєму все бачать. В начальника ж є своя робота і він не може знати, коли хто захоче прийти.

Фото Андрія Завертаного