Цьогоріч, прогулюючись центром Вінниці у День міста, увагу вінничан може привернути безліч атракцій – від десятків байкерів на своїх залізних конях до різноманітних музичних майданчиків з колоритною музикою та змагань з армреслінгом.
Однак одна локація безапеляційно завоює увагу поціновувачів мистецтва – “Вінницьке бієнале сучасного мистецтва”.
Понад сотня художніх робіт від понад двадцяти митців з різних куточків України, що представляють близько десяти проєктів різного формату – все це зосередилось в кількох сотнях квадратних метрів на вулиці Соборній, біля будинку 62.
Як розповів очільник проєкту художник Олександр Нікітюк, серед представлених на експозиції проєктів, зокрема, “Маскування” за авторства самого Нікітюка, створення якого надихнула подорож до Африки.
“Маскування”
Також в межах виставки можна ознайомитись із зображеннями лендарту (художньої діяльності, об’єктом якої є реальний пейзаж, фрагмент природного середовища – авт.) з різних куточків України. Так, оригінальні роботи були створені, зокрема, на Львівщині, Сумщині, на кордоні з українським Кримом.
Також привертають увагу мистецьке переосмислення знайомств в інтернеті від Катерини Ткаченко з Харкова. Роботи були представлені в рамках проєкту “L’amour” в Сумах.
Найбільшою за масштабом є вінницька робота Володимира Ходака для проєкту “Карпатський простір”, що об’єднує на полотні індіанську та закарпатську культури.
Олександр Нікітюк
Є в межах експозиції і “Doors”, які були вперше представлені на “Території SUN”, і “Сфінкса” з другого Air GogolFest, і “флорентійський маньєризм” (переосмислення “античних” зображень людини з сучасними елементами одягу), і постмодерністські скульптури вихованців однієї з художніх шкіл.
“Флорентійський маньєризм”
“Doors”
Загалом представлені роботи можуть як допомогти зануритись в спогади про події минулого, так і поринути в глибокі думки від простого споглядання такої творчості.
Вже поза бієнале, однак зовсім поряд, представлені близько сотні робіт від п’яти художників спільноти “Живі малюнки”. Так, учасники спільноти спеціалізуються на швидких малюнках, – з натури чи звичайного міста, які в середньому виконуються до десяти хвилин.
Відтак, на перший погляд, прості малюнки набувають нових барв з усвідомленням швидкості, з якою вони створювались.
Експозицію “Вінницького бієнале сучасного мистецтва” демонструватимуть на Соборній орієнтовно до 18:00.
Фото Яни Турчик та Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.