Firefighter Combat Challenge: у Вінниці почалися змагання рятувальників. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:23
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 14 серпня, у Вінниці розпочався обласний етап Firefighter Combat Challenge – змагання рятувальників з усієї області, одночасно з якими триває збір коштів на лікування Сергія Довганя – підполковника ГУ ДСНС Вінниччини, який потребує термінової трансплантації печінки.

З 9-ї ранку (та ще до 16:00) на території Вищого професійного училища ЛДУ безпеки життєдіяльності (вулиця Генерала Арабея, 7) понад сотня осіб або ж 13 команд рятувальників (по п’ять чоловіків та одній жінці в кожній) з 27 районів області демонструють свої навички з порятунку людей під час пожеж, а також вміння оперативно гасити вогонь.

      

Окрім того, на території училища діє виставка техніки та обладнання, облаштовано локації з майстер-класами, фотозони, батут, польова кухня та інші розваги. Також відбуваються різноманітні заходи для дітей. Відтак на територію училища запрошують і дорослих, і дітей.

  

     

Та головна подія, звісно, це змагання рятувальників, відбувається у закритому приміщенні – спорткомплексі училища. Відтак тут, куди не потрапляють сонячні промені, глядачам перебувати доволі комфортно. Що навряд чи можна сказати про самих учасників змагань. Адже вправи виконуються в одязі, в якому рятувальник несе службу зазвичай, в шоломі та з кисневим балоном. Загальна вага речей – від 15 кілограмів до 25 кілограмів.

Змагання складаються з одного-єдиного комплексу вправ, утім він є доволі складним. Рятувальники працюють в умовах, наближених до пожежогасіння в багатоповерхівках. Вони на швидкість мають виконати цілу низку вправ: підйом та спуск по драбині, підняття скатки вагою у 20 кілограмів, вибивання казера – спеціального станка для фізичних вправ, переміщення по “змійці” (смуга перешкод), прокладання рукавної лінії (пожежний рукав, що наповнений водою), повернення на старт, де потрібно поцілити водою в мішень. Також рятувальник має евакуювати “потерпілого” (макет важить 80-90 кілограмів).

              

Як розповів Vежі начальник аварійно-рятувального загону спеціального призначення, полковник служби цивільного захисту Євген Кобчук, Firefighter Combat Challenge – це американська система підготовки пожежників, яка останнім часом набуває популярності в Україні.

– Кожен рятувальник спочатку складає індивідуальний залік, а потім допускається до естафети (командні змагання). Це зазвичай найцікавіші та найбільш напружені змагання, – уточнив Євген Кобчук.

За його словами, врешті будуть визначені кращі рятувальники в індивідуальних (серед чоловіків та серед жінок) та командних заліках. Наступним етапом є всеукраїнські змагання кращих рятувальників (14 вересня в Києві). До слова, на Вінниччині такі змагання відбуваються вдруге.

Цього разу чемпіонат має благодійну мету – збір коштів на лікування рятувальника Сергія Довганя, який бореться з важкою хворобою. Для цього на території училища розташовано батут, фотозони, локації з десертами та напоями, майстер-класами та різноманітними розвагами. Облаштовано виставку техніки (дозволяється зробити фото всередині машин) та обладнання різних загонів рятувальників: піротехнічної служби, водолазної, пожежної тощо.

        

Також можна, наприклад, спробувати лимонад з лимонів, персиків чи навіть петрушки. Їх готує відома вінницька гастроблогерка Олена Павлова.

Майстер-класи платні, але всі кошти будуть направлені саме на лікування Сергія Довганя. Наприклад, гості можуть розмалювати футболку та еко-торбинку (вартість – 250 та 100 гривень відповідно). Також на території розташовано спеціальні скриньки для пожертв.

  

Рятувальники області також долучилися до збору коштів на лікування Сергія Довганя – вони пожертвували 270 тисяч гривень. Завдяки цьому було оплачено діагностику Сергія в Білорусі та включення його до черги на трансплантацію.

– Сергій Довгань має професію, яка відповідає за реагування, а не за тил, не за фінанси і тому подібне. Він рятувальник, справжній офіцер, який пройшов шлях від начальника караула до заступника начальника відділу реагування, – сказав Руслан Шевчук, начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області. – Прошу всіх небайдужих долучитися до збору коштів.

На чемпіонаті присутня й дружина Сергія Довганя, Тетяна. Жінка каже, що вдячна всім, хто допомагає врятувати її чоловіка, який бореться з рідкісною важкою хворобою – синдромом Бадда-Кіарі (тромбоз печінкових вен), що не підлягає терапії. На операцію з трансплантації, якої чоловік потребує терміново, потрібно зібрати 125 тисяч доларів.

– Зібрано трохи більше 32 тисяч доларів, це фактично трохи більше четвертої частини. Часу не дуже багато, бо цієї суботи в чоловіка сталася масштабна кровотеча з вен стравоходу. Фактично людину нудило кров’ю, він втратив понад два літри, і півдня лікарі Пироговки боролися, щоб спинити цю кровотечу. Вливали кров, плазму, таки зупинили. Але нам повідомили, що такого дива наступного разу може й не статися. Бо це відбувається через те, що печінка не фільтрує кров, ця кров тисне на всі стінки судин, на все судинне русло і фактично стоншуються ці стінки судин і вони проривають. Треба лікувати основне захворювання, робити пересадку. Зараз ми розглядаємо варіант проміжної, рятівної операції – шунтування. Воно не вирішує питання, але дає додатковий час. Але це ще 7 тисяч доларів. Тобто нам з цих 32 (тисяч доларів) доведеться забрати частину, щоб мати ще кілька місяців на збір коштів. Якщо ми зробимо шунтування, то якихось пару місяців, я думаю, ми виграємо, але більше навряд.

За словами Тетяни Довгань, вона зверталась із проханням про допомогу як до окремих людей та компаній, так і до Міністерства охорони здоров’я. Втім, в останньому допомоги нині не надали. Зокрема жінка сподівалась на програму допомоги лікування громадян України за кордоном, куди папери були подані в середині липня (трансплантацію печінки Сергію Довганю можуть зробити в Білорусі).

– Якщо мені не зраджує пам’ять, на початку року на неї (програму – авт.) виділили 680 мільйонів – гроші для людей, яких неможливо лікувати в Україні й більша частина цих людей – ті, які потребують трансплантації. Але їх до липня роздали, гроші ці скінчилися. МОЗ пропонує чекати далі, чекати дофінансування. Зараз, на жаль, ми живемо в проміжний етап, коли старий парламент відходить, новий ще не приступив до дій. МОЗ має в когось ці гроші попросити, Верховна Рада має проголосувати за це рішення. В нас зараз немає ВР у робочому стані. Вони кажуть в МОЗ: “Чекайте”. Чого чекати, смерті? В людини немає часу чекати.

UPD: Як повідомили у прес-службі ГУ ДСНС Вінниччини згодом, під час сьогоднішніх змагань на лікування Сергія Довганя вдалося зібрати 60 тисяч гривень.

Номер телефону дружини рятувальника: 097-682-87-64. Реквізити для допомоги:

5168 7427 0199 8167 (Гривні UAH, “Приват”, Довгань Сергій Дмитрович)

5168 7574 0069 3059 (USD, Dovhan Tetiana ):
CORRESPONDENT ACCOUNT-0011000080
INTERMEDIARY BANK: JP MORGAN CHASE BANK SWIFT CODE/BIC: CHASUS33
IBAN163052990005168757400693059

5168 7574 0069 3034 (EUR, Dovhan Tetiana)
CORRESPONDENT ACCOUNT: 400 8867004 01,
IBAN – UA123052990005168757400693034

Читайте також: Врятувати рятувальника: у Вінниці збирають кошти на лікування бійця ДСНС

Фото Марини Сербінович

                                                                                

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.