Фестивальна пауза: Intermezzo та Coda Fest не відбудуться у Вінниці цього року

11:40
Автор: admin
Become a Patron!

Цьогорічний вінницький фестивальний сезон втратить дві події з переліку найбільш очікуваних: Міжнародний фестиваль Intermezzo та відкриття минулого року – Coda Fest – 2017-го у Вінниці не відбудуться.

Про це Vежу повідомили самі організатори обох фестивалів.

Coda Fest: організатори у боргах

Музично-літературно-театральний івент Coda Fest пропустить цьогорічний вінницький сезон передусім через проблеми з фінансуванням. Організатори події – Інна Масленчук та Марина Однорог – досі перебувають в боргах, намагаючись розрахуватися за минулорічний Coda Fest. Ні євро-формат, ні гучні імена та трендові артисти і культуртрегери, що сприймаються на “ура” в Києві та решті країни, не змогли у Вінниці залучити підтримку місцевого бізнесу або влади.

Coda Fest: 5 маркерів фестивалю здорової людини

Про інші причини скасування Coda Fest-2017 на своїй фейсбук-сторінці повідомила одна з її організаторок Інна Масленчук. Невдовзі ми очікуємо більш детальної інформації від Інни в колонці автора на Vежі:

“Я не знаю чи заведено в тусовці менеджерів культури писати публічно такі речі, що іменуються як “оголенням ран”, але страсна п’ятниця, все ж.
цих днів минає півроку як ми відбули, а коректніше – реалізували проект Coda Fest
я не хочу і не буду рефлексувати із приводу провалів в організації чи успіхів, контенту та цільової аудиторії, фінансових проблем, які ми досі вирішуємо чи на рахунок команди організаторів та тих, хто в ній залишився.
одного дня ми з Maryna Odnorog дійшли висновку, що ніхто, окрім нас двох, не може або не хоче нести відповідальності за ті промахи, в першу чергу – фінансові, з якими зіштовхнулася команда організаторів свого часу. наступне – ми не готові в першу чергу морально, знову продукувати ідеї, концепції чи нові сенси для вінниччан в плані альтернативної культури, тому, саме зараз я змушена визнати, що до кінця року наша команда знаходиться в переоцінці цінностей, пошуці нових ідей та сил і психічного здоров’я для нових проектів.
так, фестивалю не бути.
як засновниця проекту я хочу подякувати усім, хто підтримував і був поряд, вибачитися перед тими, хто досі потерпає від нашої безвідповідальності (іншого слова я не змогла підібрати, на жаль).
найважливіше – подякувати тим гуртам та авторам, хто вже нам пише про свою готовність бути учасниками наших проектів, партнерам, які готові підтримувати.
ми ще вас здивуємо, сподіваюсь.
але не цього року.
от такі от “страсті христові”.

Пост супроводжувався не менш промовистим фото:

 

Люди, час або “брендовий конфлікт”: що саме ставить на паузу “Intermezzo”?

 Що ж стосується Міжнародного літературного і не лише, фестивалю Intermezzo, то в даному випадку події завадили більшою мірою організаційні та особистісні причини. Як зазначив у коментарі один з його натхненників Олександр Вешелені, котрий нещодавно вийшов з команди організаторів, наразі сам фест потребує Intermezzo – тобто паузи:

“Я вирішив завершити співпрацю з фестивалем наприкінці літа 2016 року, передусім через те, що мав потребу певного внутрішнього “інтермецо” після двох з половиною років напруженої роботи над наповненням програми і безліччю інших організаційних аспектів. Це, звісно, не виключає мого повернення до масштабніших культурних проектів, пов’язаних з Коцюбинським – бо ж ім’я Мих-Миха просто зобов’язує. Думаю, сам фестиваль теж потребує такої паузи та переформатування, в першу чергу через тісну конкуренцію з іншими подіями у травні (Книжковий Арсенал, Дитячий форум, фестиваль Чайковського, День Європи).

Intermezzo може відбуватися тоді ж, коли воно було в письменника – у червні. Але для налаштування публіки на літній літфест потрібно ще більше зусиль – я вірю, що команді, яка вирішить продовжувати справу, це під силу. Бо справді без Intermezzo тепер важко уявити культурне життя міста і країни”.

У свою чергу засновниця фестивалю – Ірина Вікирчак – пояснила причини “паузи” фестивалю ще більш таємничо: з її слів, ідеться про відсутність у Вінниці середовища, який міг би взяти на свої плечі організаційні та інші нюанси, пов’язані з його проведенням. Водночас п. Вікирчак зазначила, що наразі розмірковує над ідеєю проведення фесту раз на два роки:

“Проведення фестивалю для мене було доволі затратно: передусім енергетично і що стосується часу. Так, ми зробили такого рівня фестиваль і показали, що він може існувати у Вінниці, але наразі всередині нашої ГО ми обговорюємо питання можливості проведення “Інтермецо” раз на два роки.

Я би хотіла, аби цей фестиваль робили місцеві організатори: люди, котрі вкорінені у Вінницю – тоді він може продовжувати своє життя. Наразі з цим є певні складнощі.

Зрештою,  цей фест виник як ініціатива громадських активістів, тому ми нікому нічим не зобов’язані, в тому числі щось пояснювати”, – підсумувала Ірина Вікирчак.

Із власних джерел Vежі вдалося отримати інформацію, що Інтермецо пропустить  цьогорічний вінницький сезон передусім через певні розбіжності в поглядах його організаторів та засновників. Зокрема, ідеться про формальну власність бренду фестивалю, а також деякі конфлікти фінансового характеру.

Наразі ж виглядає так, що Вінниця на невизначений час втрачає два знакових фестивалі. Міжнародний івент Intermezzo, що залучав до міста “мистецьких туристів” з усієї країни та учасників – з половини Європи – за кілька років встиг стати справжньою культурною візитівкою Вінниці. У той же час Coda Fest за своїм форматом та рівнем організації міг би стати ще одним культурним полюсом, на який би орієнтувалася добра частина інших мистецьких подій регіону. Проте через низку перешкод, що цього року завадили проведенню цих двох фестивалів, у Вінниці виникає певний культурний вакуум для т.зв. “просунутої” молоді, орієнтованої на західний формат проведення подібних заходів.

Однак як відомо, “космос не терпить пустоти”, тож цей вакуум невдовзі має бути заповнений, і чи займуть вільну нішу нові івенти, а чи Вінниця дочекається пробудження Intermezzo та Coda Fest – покаже час.