Публікації за датами

  • 22 Лютого/ 21:45

    Vinnytsia

    Публікація22.02.1921:45

    Автор:Марина Однорог

    “Енергія сонця” на Скіфських валах: хто приїхав на вінницький Міфогенез

Відсьогодні у Вінниці розпочався фестиваль ленд-арт мистецтва “Міфогенез”. До міста приїхали близько 30 митців із Литви, Польщі та п’яти міст України, які впродовж двох днів творитимуть на Скіфських валах нове мистецтво.

Сьогодні, 22 лютого, розпочався ХIV Міжнародний фестиваль ленд-арт мистецтва «Міфогенез».

Розпочали фестиваль виставкою минулорічних фоторобіт учасників фестивалю, а також офіційним привітанням заступниці директора департаменту культури Вінницької міської ради Ольги Дернової. Пані Ольга заначила, що даний фестиваль є важливим для міста, а митцям побажала продуктивної творчості.

“Міфогенез” з висоти пташиного польоту: опубліковане відео з цьогорічного фестивалю ленд-арту на Великих валах

Далі презентацію власного творчого шляху провів один із перших митців, які почали працювати у жанрі ленд-арту художник і скульптор Сергій Якунін зі Львова.

Він розповів про свій шлях від скульптура до ленд-арт мистецтва, про взаємодію із предметами, природою, як каміння перетворюється на об’єкт мистецтва і тому подібне. Якунін багато говорив про подорожі різними країнами та спільні проекти з іншими містами, про зміни, які відбувалися у цьому жанрі мистецтва та як звичайні буденні елементи, які ми бачимо щодня трансформуються у мистецтво.

На завершення лекції він продемонтрував міні-фільм, який був більше схожий на медитативне відео. Краплі води, які можуть бути різними і по-різному впливати на середовище. Незначні зміни, які відчутні та помітні, непостійність природи та її пластичність – ось що він показав в своїй роботі.

Пісня льоду, води і полум’я: “Міфогенез” знову прийшов на Скіфські вали. ФОТО, ВІДЕО

Щодо цьогорічних учасників, то окрім представників з України, до Вінниці приїхали учасники з Литви та Польщі. Як зазначив куратор фестивалю Олександр Никитюк, залучення іноземних учасників дозволяє мистецтву ленд-арту краще розвиватися та поширюватися за межі України. Це проекти здобуття нового досвіду та знань.

– Ми можемо говорити різними мовами, але мистецька мова вона об’єднує, вона універсальна, вона зрозуміла всім. Саме через цю мову ми знаходимо точки нашого поєднання, точки нашого розуміння, – сказав Олександр.

Щодо учасників, то традиційно на «Міфогенезі» можна бачити вже знайомі обличчя. Хтось приїздить сюди вдруге, втретє, вчетверте.

Наприклад організатор ще одного великого та відомого фестивалю-симпозіуму «Могриця» в Сумах Юрій Вишняков приїхав вже третє. Митець розповідає, що вони дружать проектами і в середовищі ленд-арт артистів дуже багато людей постійно пересікаються на різних подіях.

Якщо «Могриця» – це 10-денний літній фестиваль, то «Міфогенез» – дводенний зимовий.

– Ми всі розвиваємо ленд-арт, як різновид сучасного мистетва в Україні. Намагаємося якнайбільше приділяти цьому уваги і популяризувати цей напрямок. Зимовий ленд-арт більш екстемальніший – за два дні маєш вже зробити об’єкт, день придивляєшся, плануєш, а наступного дня вже маєш дати результат. У нас це все більш комфортніше і довше. Але в кінці митці все одно роблять роботу за два останні дні, незважаючи на те, що мають 10. Ми даємо більшу можливість вивчити місцевість, – зазначив Юрій.

Чоловік приїздить на фестиваль не тільки творити, але й відпочити та побачити із знайомими і друзями:

– Це аудиторія слухачів і викладачів, такий університет просто неба, де немає дипломів, де немає заліковок, нічого, але є викладачі, є учні і є результат, є праця і напрацювання.

Говорячи про співпрацю з митцями Олександр Никитюк також зазначив, що Міфогенез – це майданчик для мистецької комунікації.

Цього року чи не вперше у фестивалю з’явилася й певна тематика «Енергія сонця», а також партнери із компанії Kness, які займаються сонячною енергетикою:

– Вони займаються сонячною енергетикою, чистою, екологічно, а ленд-арт проекти ще називають еко-артом. Ми вітаємо чисту енергетику, вони вітають чисті форми мистецтва . Те, що в проекті присутні влада, громадськість і бізнес відкриває нові кордони і нові горизонти.

Виховав Міфогенез не одне покоління митців. Наприклад Маргарита Журунова, яка цього ж дня відкривала виставку «Дорогоцінності» разом із Богданом Локатирем, вперше приїхала на Міфогенез у 2008 році. Тоді дівчина, яку привезла на фестиваль мама, просто допомагала митцям робити проекти.

– Чотири  роки ми вже учасники Міфогенезу з Богданом. Скіфські вали – це абсолютно магічне місце. Кожного разу як приїздиш, то просто магія відбувається. Міфогенез для мене і Богдана багато значить, бо я брала участь у ньому ще в якості волонтера у 2008 році. Кожного разу їздила і бачила щось таке чудернацьке, що роблять художники. І це все так осідало, осідав цей захват. Одного разу ми приїхали з Богданом на Міфогенез і зробили нашу першу роботу. І з цього часу почав наш ленд-арт напрямок і така співпраця. Таким чином ми виросли як художники на Скіфських валах.

Творитимуть на Скіфських валах митців 23 і 24 лютого, а результат їхньої роботи можна буде побачити на фото та відео.

Про виставку Маргарити та Богдана читайте на Vежі незабаром.

Фото Миколи Геркалюка

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Марина Однорог

Дякуємо!

Тепер редактори знають.