-
30 Грудня/ 11:55
Vinnytsia
Публікація30.12.1911:55
Екс-беркутівця, якого звинувачують у вбивстві вінничанина Максима Шимка, передали окупантам
Вчора, 29 грудня, відбувся обмін утримуваними між Україною та підтримуваними Росією угрупованнями “Л/ДНР”. Окупантам передали й екс-беркутівця Сергія Зінченка, якого звинувачують у вбивстві учасника Революції Гідності, вінничанина Максима Шимка. Зі слів Президента України, це було однією з умов обміну.
Нагадаємо, що напередодні, 28 грудня, екс-беркутівця Сергія Зінченка звільнив з-під варти Київський апеляційний суд.
Разом із ним запобіжний захід на особисте зобов’язання змінили решті підозрюваних у вбивстві Небесної Сотні, які до цього перебували за гратами та під домашнім арештом: Павлу Аброськіну, Олегові Янішевському, Олександру Маринченку і Сергієві Тамтурі. Всі вони обвинувачуються у вбивстві 48 і пораненні 80 людей.
Під час розгляду справи генеральний прокурор Руслан Рябошапка виключив із судового процесу прокурорів, які впродовж кількох років розслідували справи Майдану та замінив їх новими. А вже через них передав лист із вказівкою, щоб обвинуваченим змінили запобіжні заходи на особисте зобов’язання, що означає звільнення з-під варти.
В листі було зазначено, що дана вимога Рябошапки продиктована домовленостями, досягнутих між Україною та Російською Федерацією.
Суддя Васильєва так і зробила, тож усі обвинувачені у вбивствах учасників Революції Гідності, яких підозрюють в масових розстрілах, опинилися на волі. А вже наступного дня їх, разом із харківськими та одеськими терористами, яких також випустили з-під варти, обміняли з утримуваними Росією та ОРДЛО полоненими українцями.

Варто зазначити, що з вечора 28 грудня й до ранку 29-го активісти намагалися блокували Лук’янівське СІЗО, щоб не допустити вивезення екс-беркутівців, але безрезультатно.
За повідомленням громадського діяча Романа Сініцина, згодом з’ясувалося, що їх вивели з СІЗО оперативні співробітники в цивільному через один із багатьох виходів дворами, а вже за межами території посадили в цивільний мікроавтобус. Повідомляється, що це сталось в проміжок між 23:30 та 2:00 ночі.
Вчора, 29 грудня, під час зустрічі українських полонених в аеропорту “Бориспіль”, Володимир Зеленський повідомив, що всього було звільнено 81 особу, але п’ятеро залишилися на тимчасово окупованих територіях, “тому що там їхні сім’ї”. Таким чином в Україну повернулися 12 військових і 64 цивільних.
Натомість так званим “ДНР” і “ЛНР” передали 124 особи.
За інформацією адвоката Валентина Рибіна, повідомляє “Громадське”, трьох екс-беркутівців Аброськіна, Зінченка та Янішевського передали в самоназвану “ДНР”. Маринченка та Тамтуру – в “ЛНР”.

Відомо також, що 17 осіб, які були в узгодженому списку на обмін і яких мала видати Україна, відмовилися переїжджати на територію ОРДЛО, ще близько 30 осіб відмовилися брати участь в обміні. Детальніше про тих, кого Україна повернула, а кого віддала в межах вчорашнього обміну полонених, можна прочитати за ЦИМ посиланням.

Також Володимир Зеленський вперше прокоментував обмін п’яти колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. З його слів, це було умовою нинішнього обміну, інакше ми би не повернули розвідників, які пройшли Дебальцеве.
З приводу беркутівців. Так, це умова “всіх на всіх”, умова цього обміну. Ми забирали наших героїв. Я вважаю, що це складне було рішення, рішення політичне, це правда. Я вважаю, що наші бійці, наші військові і журналісти, вони всі є герої. І я впевнений, що для нас пріоритет – повернути наших людей, – сказав президент. – Я з повагою ставлюся до всіх батьків і родичів, які втратили близьких на Майдані. Ми, на жаль, не можемо повернути тих, кого вже немає. На жаль. Ми не можемо це зробити. Але ми могли повернути живих. І я впевнений, що це пріоритет.
Виступ Володимира Зеленського – з 36:00 хвилини. Коментар з приводу обміну екс-беркутівців – 38:52.
Володимир Зеленський також зазначив, що по цих п’яти “беркутівцях” немає вироків суду, але запевнив, що “це ніяк не буде впливати на справи Майдану” і їх закінчать обов’язково.
Якщо б вони (екс-беркутівці – авт.) залишились, ми би не отримали наших розвідників, не отримали хлопців, які захищали, які були в Дебальцевому. Для мене вони герої… Я вам більше скажу, якби в мене було ще 100 беркутівців, і мені запропонували б одного розвідника, я б їм віддав 100 беркутівців і повернув би живого розвідника, – додав президент.
За словами Глави держави, це звільнення є виконанням першої частини домовленостей, які були досягнуті під час саміту у Нормандському форматі в Парижі. Також він заявив про важливість звільнення всіх українських громадян, які були затримані, зокрема, в окупованому Криму.
Ми розуміємо, що ще багато наших людей на території Російської Федерації, і багато перевезених з Криму. Це інший трек, яким ми зараз теж займаємось, – сказав Володимир Зеленський.
Фото – radiosvoboda.org, president.gov.ua
Головне фото – УНІАН
Дякуємо!
Тепер редактори знають.