-
13 Червня/ 16:18
Vinnytsia
Публікація13.06.1716:18
Екологи б’ють на сполох: до Бугу потрапили амонійні нітрати, джерело забруднення – досі не відоме
Вже другий тиждень поспіль у Вінниці на порядку питання якості водопровідної води. І здається, тільки неприємний запах життєдайної вологи пішов на спад, як Калинівський водоканал зробив тривожну заяву – 11 червня у річку Південний Буг стався черговий викид хімікатів.
Принаймні, інформацію про це отримали в Держекоінспекції у Вінницькій області. А на “Вінницяоблводоканалі” жоден із телефонів, зазначених на сайті підприємства, не відповідав.
На сесії облради пили “смердючу воду” та розбиралися, хто винен у її забрудненні
Як повідомив журналісту VежА у телефонній розмові начальник відділу екологічного контролю водних ресурсів Олег Ющук, інформацію про начебто викид у Південний Буг амонійної селітри надійшла до нього лише зранку 13 червня.
- Я отримав дані листом, що забруднення Південного Бугу було виявлено біля Калинівки. Зазначено, що норма амонійних нітратів перевищена вдвічі та складає рівень 5,1, в той час, як норма – 2,6.
– Це правда, що у цьому підозрюють Уладівський спиртзавод, зокрема, що він скидав у річку селітру?
- Я ніяк не можу співставити, що спиртзавод може скидати селітру. Але, що б то не було, наші фахівці вже сьогодні на даному підприємстві працюють – збирають проби води, здійснюють перевірку заводу. Так сталося, що ця ситуація співпала із нашою плановою перевіркою. Адже, як ви знаєте, ми не можемо проводити перевірки коли заманеться – мають бути підстави, і це може бути звернення-скарга фізичної особи. Все – більше ми повноважень не маємо.
– Чому екоінспекція не в курсі про ситуацію і дізнається про все останньою? І коли можуть бути результати перевірки на спиртзаводі?
- Певні показники можуть бути готові навіть завтра, а попередньо результати перевірки стануть відомі до кінця робочого тижня – у п’ятницю. Ми звернулися у Вінницький, Калинівський та Хмільницький водоканал, аби вони щоденно передавали результати аналізів проб води. Але, якщо говорити про нітрати, і що рівень їх підвищено аж настільки, що води Південного Бугу не змогли їх розбавити, то це я вже не знаю навіть яке таке підприємство могло скидати настільки багато хімікатів. Тому я сумніваюся щодо цифр.
За словами Олега Ющука, екоінспекція має також свою лабораторію, де проводить аналізи проб води. І таких шокуючих цифр їх лабораторія не виявляла. Щодо ситуації із водою та хто її може забруднювати, то екоінспекція не береться називати якесь одне підприємство, допоки не будуть відомі результати досліджень.
- Не можна говорити лише про підприємства, які поблизу Південного Бугу – не забувайте, що є ще маленькі річки-притоки, де також можуть бути різноманітні заводи, великі комплекси відпочинку. Таких підприємств набереться з десяток, але перевірити безпідставно ми їх не можемо. Бо є Закон “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, і там чітко прописані підстави для позапланових перевірок, – пояснює чиновник.
Також він додав, що вже створено робочу групу, котра займається питанням якості питної води у Вінниці. Зокрема, всі контролюючі служби налагоджують спільну роботу із пошуку забрудника та вирішення проблеми.
- Я можу сказати лише за результати, зроблені нашою лабораторію. Так-от – за містом – у Стрижавці наприклад, – вона має найкращі показники, на водозабірному пункті біля “Вінницяоблводоканалу” показники гірші, але в межах норми. Найбільш забруднена вода у самій Вінниці. Але поки до виходу за межі допустимих показників їй ще далеко.
Головне фото – centralbiolab.com.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.