Публікації за датами

  • 14 Серпня/ 15:09

    "Є-пенсія"

    Публікація14.08.1915:09

    Автор:В'ячеслав Луцков

    Е-пенсія: як оформити пенсію, не виходячи з дому

Пенсійний фонд України запровадив систему “Е-пенсія”, яка дозволяє звертатись за призначенням пенсії дистанційно, тож особиста присутність людини не є необхідною. Завдяки такій безкоштовній електронній процедурі безпосередньо приходити до відділень Пенсійного фонду України потрібно буде лише один раз: аби забрати пенсійне посвідчення.

Щоправда, як пояснили сьогодні на прес-конференції у Вінниці представники ПФУ, для цього мають бути виконані певні умови. Вони розповіли, що потрібно знати користувачам електронної системи, скільки така процедура займає часу та який етап системи стане наступним.

Що пропонує новий сервіс?

“Е-пенсію” запустили на минулому тижні, як розповіла заступниця начальника ГУ ПФУ у Вінницькій області Лариса Дика, в нашій області нею вже почали користуватися п’ять осіб. Система дозволяє в електронному вигляді подати заяву та всі необхідні документи на отримання одного з трьох видів пенсій: за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника. 

  

Це може зекономити час та скоротити документообіг, який є при безпосередньому зверненні до відділення. Загалом отримання відповіді про призначення/не призначення пенсії триватиме до 10 днів з моменту подачі заяви. При цьому можна дізнатися інформацію про стан розгляду документів на сайті ПФУ, а також додатково отримувати повідомлення про стан через СМС-повідомлення або на електронну пошту.

Що потрібно для призначення пенсії електронним шляхом?

Першим кроком є авторизація в особистому кабінеті на сайті Пенсійного фонду України. Для цього ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно мати електронний цифровий підпис – без нього функціонал сайту буде неповним і подати заяву та документи для призначення пенсій буде неможливо. Почати оформлення власного електронно-цифрового підпису можна на сайті Міністерства юстиції за посиланням.

Другим етапом є подача заяви (шляхом заповнення відповідної форми) та необхідних документів на отримання конкретного виду пенсії. Документи для отримання кожного виду пенсії можна завантажувати у різних форматах (наприклад, як PDF, так і JPEG), проте розмір кожного файлу не має перевищувати 1 Мегабайт.

  

Після подачі заяви протягом 10 днів Пенсійний фонд поінформує заявника про результати розгляду заяви. При цьому, як повідомила Лариса Дика, найчастішою причиною відмови у випадку з пенсією за віком є невірно порахований страховий стаж.

Нарешті, в разі якщо всі попередні етапи були успішними, потрібно піти до відділення Пенсійного фонду за отриманням пенсійного посвідчення. Отримати його можна лише у відділенні за місцем реєстрації.

Всю процедуру призначення пенсії можна пройти також шляхом особистого звернення та подачі документів у будь-якому відділенні ПФУ (забрати, знову ж таки – лише за місцем реєстрації). Щоправда, як зазначив Олександр Кашперовецький, заступник начальника управління інформаційних систем та електронних реєстрів ГУ ПФУ у Вінницькій області, це займе більше часу та порівняно незручно.

Додаткові можливості

Повідомляється також, що завдяки особистому кабінету на сайті можна переглянути страховий стаж, офіційно зареєстровані місця своєї роботи та офіційну заробітну плату. Як повідомляється в матеріалах прес-конференції, з початку впровадження веб-порталу ПФУ у 2012 році, у Вінницькій області було зареєстровано 162 тисячі користувачів. Підкреслюється, що це лише ті, хто подавав заявку без застосування електронного підпису.

Наступним етапом впровадження системи “Е-пенсія” стане створення мобільного додатку, що дозволить отримати доступ до електронних послуг ПФУ зі смартфонів та планшетів. Додаток планують запустити після вирішення технічних завдань та врахування побажань ПК-користувачів сайту.

Головне фото – Zaxid.net

Фото автора

Графічні матеріали надані представниками ГУ ПФУ у Вінницькій області

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
В'ячеслав Луцков

Дякуємо!

Тепер редактори знають.