У Вінниці на початку жовтня відбудеться 25-ий міжнародний джазовий фестиваль «Vinnytsia Jazzfest». Два з трьох днів фестивалю триватиме на території аеропорту «Вінниця», що в Гавришівці.
Про це розповіли сьогодні, 20 серпня, під час пресконференції в готелі «Франція».
Презентували фестиваль Ірина Френкель – продюсерка фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST, Володимир Ніценко – директор комунального підприємства «Вінницький аеропорт», Галина Якубович – заступниця Вінницького міського голови, Максим Філанчук – директор департаменту культури Вінницької міської ради, Ольга Дернова – начальниця управління культури та креативних індустрій, Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації, Наталя Сентемон – директорка Вінницького обласного центру культури та мистецтв «Щедрик», Денис Збожинський – директор Центру концертних та фестивальних програм.
Цьогорічний фестиваль «Vinnytsia Jazzfest» відбудеться наживо на двох локаціях. Перший день, 1 жовтня, розпочнеться у театрі імені Садовського виступом культового бродвейського мюзиклу «Сімейка Адамсів» литовських постановників та артистів Національної оперети України.
Виступи 2 та 3 жовтня відбудуться на території першого та другого поверху приміщення аеропорту «Вінниці», що в Гавришівці.
– Вперше за 25 років проведення концерти найстарішого джазового фестивалю незалежної України пройдуть на території знакового і символічного місця, що поєднує Вінницю зі всім світом – у Вінницькому аеропорту, – розповідають організатори.
Серед уже анонсованих виконавців, які виступлять на фестивалі – Рей Браун (США), Роберт Анчиполовський (Ізраїль), Оксана Славна (Харків, Вінниця). Окрім них – «Old Fashioned Band» (Україна), Дана Вінницька та джазовий гурт «Shokolad» (Україна – Польща), тріо піаніста Олексія Петухова (Одеса), вокальний бенд «ManSound» (Україна), Laura Marti і секстет «Джаз in KYIV» на чолі з Олексієм Коганом.
Рей Браун народився в Нью-Йорку і виріс в Лос-Анджелесі. В домі його батьків – Елли Фітцджеральд (Ella Fitzgerald) та Рея Брауна старшого (Ray Brown Sr.) – часто гостювали Луї Армстронг (Louis Armstrong), Френк Сінатра (Frank Sinatra) і Нат Кінг Коул (Nat King Cole).
Окрім цього, в межах фестивалю будуть організовані «Джазові сніданки», під час яких усі бажаючі зможуть зустрітися на ексклюзивних майстер-класах та просто для спілкування з музикантами, учасниками фестивалю.
Також в межах фестивалю організований проєкт «Джазова не школа». Він передбачає навчання юних джазменів під керівництвом музикантів–менторів: Євгена Попеля (Вінниця, художній керівник проєкту), Рея Браяна, Роберта Анчиполовського та Олексія Петухова. Юні учасники виступатимуть на другому дні фестивалю.
В межах проєкту «Ретроспектива українського джазу» на фестивалі вперше влаштують виставку фотографій та показ відео, які розповідатимуть про історію українського джазу в контексті Вінниці. Протягом вересня в межах програми будуть опубліковані ексклюзивні інтерв’ю з ключовими гравцями джазового середовища України, а результати проєкту відбудуться вже на фестивалі. Цей матеріал також планують перекласти англійською.
Фестиваль реалізується в межах партнерської програми “Культура. Туризм. Регіони” Українського культурного фонду і Державного агенства розвитку туризму, за підтримки Вінницької міської ради та Вінницької обласної державної адміністрації.
До створення проєкту також просять долучатися і вінничан, які мають архівні фото та відео з джазових фестивалів Вінниці, зокрема за період 1990-років. «У багатьох з вас залишилися програмки з перших фестивалів, газетні статті, світлини та інша інформація, яка допоможе зібрати повну історію Вінницького джазового руху», – каже директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук.
Як розповіла продюсерка фестивалю Ірина Френкель, територію аеропорту облаштують під фестиваль таким чином: на першому поверсі можна буде переглянути архівні фотографії, які розмістять на вікнах аеропорту. На другому поверсі відбуватимуть концерти. Тут також облаштують місце, де можна буде випити кави та перекусити.
Працівники аеропорту також долучаться до проведення фестивалю та будуть зустрічати «джазових пасажирів» – відвідувачів фестивалю.
Нагадаємо, це не вперше вінницьке летовище використовується як локація для заходів – минулого року під час локдауну там відбувся концерту гурту “Без обмежень”, а цього вересня планується масштабна аграрна виставка.
Повну детальну програму організатори оприлюднять на початку вересня. Тоді ж можна буде придбати квитки на фестиваль. Організатори зазначають, що для доїзду до фестивалю будуть організовані платні чартерні автобуси. За іншими анонсами фестивалю можна слідкувати на офіційному сайті фестивалю ТУТ та у фейсбуці за ЦИМ посиланням.
Як відбувався “Vinnytsia JazzFest” у 2019 році дивіть та читайте у нашому матеріалі за ЦИМ посиланням.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.