Безробітна вінничанка з інвалідністю започаткувала успішний власний бізнес. Стартовий капітал надала Служба зайнятості.
Започаткувати власну справу, вивести її на належний рівень сьогодні непросто і людині здоровій, не те що тому, хто має інвалідність. Вінничанка Наталя Григорук, яка з дитинства має значні проблеми зі здоров’ям, ризикнула, і у неї вийшло: жінка започаткувала перший у нашому місті професійний диско-клуб для дітей «Діамант». Проект успішно працює, користується шаленним успіхом у вінницької малечі та їхніх батьків. 10 червня «Діамант» відзначив своє перше півріччя. Стартовий капітал на реалізацію задуму пані Наталі надала Державна служби зайнятості, в рамках програми підтримки підприємництва.
– Я і не сподівалася, що зможу отримати допомогу від держави, – посміхається Наталя Григорук. – На той момент я була безробітною, стала на облік на біржу праці. Там мені запропонували спробувати започаткувати власну справу, написати бізнес-план. Я поставилась до цього скептично, але вирішила, що нічого не втрачаю, можна спробувати, бо давно виношувала ідею започаткувати у Вінниці справжню дискотеку для дітей. План я написала, його затвердили і, о диво!, – виділили кошти на реалізацію моєї мрії! Таким чином, 10 грудня 2017 року відбулась перша моя дитяча дискотека.
Як далі житиме її проект, чи матиме продовження Наталя на той момент не замислювалася, і грандіозних стратегічних планів не будувала.
– Сама я мама двох дівчаток – 10 і 18 років, – розповідає організаторка данс-шоу Наталя Григорук. – Коли вони були ще маленькими, щоразу дома, чи в гостях, на весіллі, спостерігаючи за тим, як мої й інші дітки починають танцювати, ритмічно рухатись, веселитись щойно залунає музика я запитувала себе: «Ну чому ніхто у нас в місті не організує для малечі цікаву, суто дитячу дискотеку, де є спец-ефекти, апаратура, працюють діджеї, ведучі…?» І, при нагоді, усе те зробила сама.
Про старт свого дитячого танцювального шоу Наталя повідомила вінничан через соцмережі, а також, завдяки «сарафанному радіо» – через своїх друзів і знайомих, друзів своїх дітей. І уже на першу дискотеку разом із батьками прийшло майже 300 маленьких городян. За півроку ця цифра не зменшилась, щоразу приходить стільки ж бажаючих весело і цікаво провести час.
Наталя Григорук розповідає, що вирішила робити не звичайний дитячий ранок, як у садочках чи школах, і не копіювати «танцюльки» для дорослих на дитячий лад, де можна просто «відірватись» під ритмічну музику. Жінка прагнула створити саме танцювально-пізнавальне розважальне шоу з цікавою програмою для малечі і підлітків.
Для його проведення запросила справжніх діджеїв і шоу-менів, спільно з якими пише сценарії, бо має природний хист до культурно-масової роботи. Каже, ще в юності, навчаючись в профтехучилищі на швачку, зрозуміла, що голка і нитка – це не її. Організувала учнівську агітбригаду, писала сценарії. І ось знову, через десятки років, «масовик-затєйнік», який довго дрімав у її душі – прокинувся.
– У мене на дискотеці працюють справжні професіонали. Це діджей «Мaboo» – Віктор Гнатюк, фіналіст проекту «Серця трьох 4» на «Новому каналі». Віктор буквально «читає» дітей, чудово їх розуміє, вміє знайти з ними спільну мову, зацікавити, розвеселити, завести. Ведучим у нас є Артур Андрущенко з вінницької команди КВН «Безна». Він учасник шоу «Розсміши коміка». Обидва – люди творчі, непересічні, цікаві. Мені з ними дуже пощастило» – розповідає Наталя.
У програму кожної дискотеки організатори вводять щось захоплююче, незвичне, запрошують цікавих гостей. Наприклад, одного разу її маленьких учасників розважав відомий серед української малечі інтернет-мем з Черкаської області, 12-річний Ісаак Величко. Хлопчик брав участь у телепроектах «Майстер-шеф діти», «Кохана, ми вбиваємо дітей». Вінничани пам’ятають його смішну фразу в останньому проекті, яка зробила Ісаака відомим: «Вона собі шоколадку купила, гадіна, з’їла сама шоколадку, а я шо робить, а мені шо, дивиться як вона їсть шоколадку, я тоже може хочу шоколадку, я тоже хочу, тоже, тоже, тоже…!!!».
– Ісаак приколіст, діти його люблять, дуже були раді його візиту. У нас він готував свою відому страву з картоплі, цибулі і яєць, як на «Майстер-шеф діти». Усе було по справжньому, велась відео зйомка. Ця страва потому розігрувалася між гостями дискотеки. Дітям було дуже цікаво, весело, вони радісно брали участь у розіграші, говорили про Ісаакову шоколадку, сміялись, тішилися, що в живу можуть поспілкуватись з хлопчиком, якого добре знають по ютубу. Там у Ісаака, до речі, 8 мільйонів переглядів. Дуже цікава дитина.
Узагалі, я запрошую тих, хто мені самій цікавий, від кого я сама отримую задоволення, не дивлячись на те, що це коштує грошей. Просто свою справу я люблю і нею живу, мені самій це цікаво. У нас на дискотеці діти зовсім по іншому розкриваються, ніж у звичайному житті, чекають з нетерпінням цього свята. Моя менша донька мені за місяць «виносить мозок»: «Мамо, що мені одягти на дискотеку!?» – сміється Наталя.
Аби заходи проходили без інцидентів, без наркотиків і алкоголю за порядком стежить охорона закладу, волонтери, батьки, перевіряються сумки.
-Дискотеку ми проводимо у вихідні, з 13 до 16 години. Цього часу дітям цілком вистачає для повноцінного «драйву». Причому для малечі, віком від 0 і до 13 років ми проводимо захід окремо. Для підлітків від 13 і до 18, окремо. Буває, що дискотеки йдуть одна за одною, а буває, що у різні дні. Вхід у нас платний, бо організація і проведення такого шоу, залучення гостей з інших регіонів і т.п., вимагає значних фінансових витрат. Але для діток з малозабезпечених сімей робимо виняток, надаємо їм безкоштовні квитки, – каже авторка проекту.
Місце для проведення дискотеки пані Наталя знайшла випадково: шукаючи приміщення, просто зайшла у розважальний Центр «Feride Plaza», побачила данс-хол і зрозуміла – це те, що їй потрібно. Адміністрація закладу охоче пішла жінці на зустріч.
– Тут є усі умови, чудовий великий диско-зал, уся необхідна апаратура. Втім, ми не обмежуємось стінами лише цього закладу, запросто можемо провести наше данс-шоу в будь-якому іншому приміщенні, в школі, навіть на природі – з такими ж світловими і музичними спец-ефектами, апаратурою. Це може бути тематична закрита шкільна вечірка, суто для учнів одного навчального закладу, випускний вечір, Новий рік чи будь-яке інше свято. Робимо усе, так би мовити «під ключ»,- пояснює Наталя Григорук.
Популярність Вінницької дитячої дискотеки постійно зростає за межами міста і області. Нещодавно «потусити» сюди приїздили навіть маленькі кияни, що неабияк здивувало і потішило пані Наталю.
– Я не знаю, чи вони спеціально їхали до нас на дискотеку, чи просто були у Вінниці з батьками у справах. Але діти від нашого заходу були в захваті, розповідали, що бачили раніше відео з наших дискотек у Фейсбуці на моїй сторінці і загорілись бажанням у нас побувати. Казали, що у них, в столиці, на жаль, такого немає… Приїжджали і дітки з району, теж дізналися про нашу дискотеку з інтернету, – розповідає авторка проекту.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.