-
07 Листопада/ 07:46
LifeLine Cardio
Публікація07.11.1907:46
Два проекти вінницьких розробників підтримають інвестори з Гонконгу, Великобританії та Тайваню
Інвестори з Гонконгу, Тайваню та Великобританії підтримають два проекти вінницьких розробників, які вийшли до фіналу стартап школи «Sikorsky Challenge 2019». Допомогу та фінансування на впровадження отримають система навігації для людей із вадами зору «Акустичний зір» та «LifeLine Cardio» – довготривалий збір інформації про стан серцево-судинної системи людини.
У Вінницькому національному технічному університеті повідомляють, що два проекти випускників третього сезону стартап Школи Sikorsky Challenge у Вінниці вийшли у національний фінал і взяли участь у VIII Фестивалі інноваційних проектів. Це проекти «LifeLine Cardio» від одинадцятикласниці Ольги Кривих та її брата — аспіранта ВНТУ — Дмитра, а також «Acoustic vision», який розробив кандидат технічних наук, доцент ВНТУ Олександр Шеремета.
Саме ці проекти планують підтримати інвестори з Великої Британії та Гонконгу.
Автори «LifeLine Cardio» підписали угоду про співпрацю з двома інвесторами — віцепрезидент консорціуму «Smart sity» Rozana Wong (Гонконг) і з британською компанією «Leonique London Limited», які готові надавати підтримку юним вінницьким розробникам. Також цей проект отримав диплом президентського Фонду Леоніда Кучми, а журі зазначили, що це проект міжнародного рівня і якщо його доопрацювати — буде можливість монетизувати та вивести на європейський ринок.
Пристрій, над яким Ольга та Дмитро працюють вже п’ять років, схожий на смарт-браслет що кріпиться у двох місцях: на зап’ясті й трохи вище. Це зроблено для того, щоб спеціальні датчики могли виміряти швидкість пульсової хвилі, а зрештою – зафіксувати зміну різниці між «верхнім та нижнім тиском». За допомогою нього можна буде вимірювати не лише зміну тиску (що найголовніше), а навіть зробити електрокардіограму, прикріпивши кілька датчиків, і відправити її на аналіз лікареві (в майбутньому планується, що кардіограму буде аналізувати сам мобільний додаток). Якщо прикріпити на обличчі датчик кисню, можна буде передбачити й зриви серцевого ритму вночі.
До речі, створити такий проект Ольга та Дмитро вирішили перш за все для свого батька, який хворіє на миготливу аритмію.
Олександр Шеремета підписав меморандуми про співпрацю з директором компанії «OPHYLLA VENTURES» Tony Leung (Тайвань) і віцепрезидент консорціуму «Smart sity» Rozana Wong (Гонконг).
Його проект представляє акустичні маяки, які полегшують незрячим проблему орієнтації у просторі, аналоги яких наразі розміщені на входах у прозорі офіси Вінниці. Щоправда, маяки цієї команди активуються інакше: не за допомогою смартфону, а за допомогою спеціального пристрою, який працює на літієвих батарейках і здатен поміститися навіть у кишеню. Як раніше пояснив Олександр Шеремета, більшість незрячих не користуються смартфонами, а тому команда розробила простіше рішення у вигляді маленьких блоків, які, потрапляючи в зону дії маяка, активують його звуковий сигнал. Такі маяки мають радіус дії близько 60 метрів і доволі дешеві: звуковий маяк, який кріпиться на двері, бізнес чи громада може придбати за 550 гривень, а особистий активатор коштує 320 гривень. Таким чином людина, яка чує сигнал від маяка, зможе чітко зорієнтуватися на двері аптеки, магазину, під’їзду тощо.
– Стартап Школа Sikorsky Challenge Вінниці, яка працює в нашому університеті вже два роки — це дуже корисний спосіб отримання додаткової сучасної освіти для наших студентів та викладачів. Саме освітню складову я ставлю на перше місце, — розповів один з ініціаторів створення Школи Sikorsky Challenge Вінниці у ВНТУ, доктор технічних наук, професор Роман Квєтний. – Завдяки унікальній авторській методиці талановитого бізнес-педагога Ігоря Пеєра такий інтенсивний тренінг за пів року повністю змінює погляд на пропозицію та просування бізнес інновацій слухачів, а ми намагаємося розбавити його заняття ще й корисними сучасними тренінгами з штучного інтелекту, основних економічних підходів та сучасних тенденцій розвитку світової прикладної науки та бізнесу. Проводять такі заняття лідери нашого вінницького ІТ-осередку та запрошуємо відомих у світі спеціалістів.

Загалом до фіналу VIII Фестивалю інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2019 вийшли 59 проектів з 14 міст України, Бельгії, Ізраїлю та Азербайджану.
Міжнародне журі, що оцінювало проекти фіналістів, мало у своєму складі інвесторів та експертів зі Сполучених Штатів Америки, Британії, Ізраїлю, Китаю, Азербайджану, Гонконгу й України (Маріуполь, Вінниця, Полтава, Суми, Краматорськ).
Як прокоментував ректор ВНТУ Володимир Грабко, у стартап школі «Sikorsky Challenge» поєднано три ключові аспекти: студентську прогресивність, університетські інновації та підтримку провідних бізнес-компаній. У свою чергу, адміністрація університету зацікавлена заохотити прагнення молодих людей до ефективного втілення їхніх професійних задумів, а тому у закладі підтримують творчі та бізнес-ініціативи як студентів, так і всіх охочих, адже слухачем стартап школи може стати кожний, незалежно від віку.
Читайте також:
Всеукраїнський "Чілдрен Кінофест" у Вінниці: оголосили програму кінофестивалю для дітей і підлітків
Дякуємо!
Тепер редактори знають.