Впродовж двох днів на глядачів чекають ексклюзивні майстер-класи та дві концертні програми найпрогресивніших українських саксофоністів.
10 та 11 листопада у Вінниці вже вп’яте відбудеться Міжнародний фестиваль саксофонної музики імені Адольфа Сакса Vinnytsia Adolphe Sax Festival-2018.
Фестиваль відбуватиметься на двох локаціях – у Вінницькій обласній філармонії та музично-драматичному театрі імені Садовського. Цьогоріч він триватиме лише два дні, а учасниками будуть виключно українські саксофоністи.
– Ми хотіли підкреслити, що за останні п’ять років у нас відбувся сильний поштовх в розвитку саксофонної музики в Україні. Наш фестиваль цьому також сприяв, як ще один майданчик, де можуть виступити академічні саксофоністи. За 5 років з’явився ансамбль саксофоністів, вінницький квартет саксофоністів, нове покоління серйозно себе показує на міжнародних конкурсах. Я хотів підсумувати ці всі здобутки і на п’ятому фестивалі показати роботу української школи саксофоністів, – розповів на прес-конференції засновник фестивалю Євген Попель.
Фестиваль розпочнеться 10 листопада о 18.30. На сцені філармонії виступить колектив «Sax Recital», в якому зібрані одні із найкращих саксофоністів України. Тут звучатимуть виключно академічні композиції класичних композиторів.
Учасники:
Артем Голоднюк (Київ) – провідний соліст Національного президентського оркестру України, лауреат багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів, учасник найвідоміших українських бендів та гуртів: FRANKYJAZZ, New Age Quartet та багатьох інших. Данило Довбиш (Київ-Леон) – лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, віртуозний майстер, який нині живе і творить між двома країнами – рідною Україною та Францією, де зараз відточує свою майстерність у знаменитій Леонській консерваторії. Євген Попель (Вінниця) – лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, відомий музикант, педагог та засновник фестивалю VINNYTSIA ADOLPHE SAX FESTIVAL-2018.
Під акомпанемент піаністки Юлії Компанієць із Києва, яка вже не вперше виступатиме у Вінниці, солісти зіграють композиції французьких композиторів Франсіса Пуленка, Габріеля Форе, Жоржа Бізе, Жюля Демерсмана та багатьох інших всесвітньовідомих композиторів. Тут можна буде почути як і сольні виступи, так і дуети та квартети.
11 листопада о 19.00 у Вінницькому театрі імені Садовського з новою ексклюзивною авторською програмою Валерії Виноградової «Коло» виступить унікальний ансамбль 12 саксофоністів Ukrainian Saxophone Ensemble.
– Це об’ємний цикл, оснований на сюжетах українського фольклору, української народної музики. Все це звучить сучасно, місцями неочікувано і цікаво. Ця програма була спеціально написана для Міжнародного конгресу саксофоністів, який відбувається раз в три роки і різних країнах світу. Останній конгрес був у червні цього року у Загребі (Хорватія). Програму там дуже позитивно сприйняли. Підходили навіть наші колеги із Канади і купили у нас ноти, аргументувавши, що є для кого грати там, – розповів сьогодні на прес-конференції засновник фестивалю Євген Попель.
Він також додав, що вважає цей колектив вже унікальним для України, адже зібрати 12 саксофоністів і саксофоністок в одному колективі досить важко. Вінничани можуть почути український фольклор, старовинні обрядові композиції, легендарний «Щедрик» та інші відомі мелодії, які отримають нове звучання.
Директорка компанії-партнера «Вінницяконцерт» Світлана Хникіна назвала звук саксофону незрівнянним та пообіцяла, що цей звук свободи обов’язково подарує слухачам силу і енергію.
Євген Попель розповів, що наразі вже є домовленості із закордонними учасниками на наступний рік, а також додав, що в училищі культури 10 та 11 листопада відбуватимуться майстер-класи для молодих саксофоністів:
– Солісти, які виступатимуть 10 листопада працюватимуть з молодими саксофоністами. Відмінність цих майстер-класів в порівнянні з минулими роками в тому, що безпосередньо з кожним студентом та учнем займатимуться індивідуально близько години часу, що дасть змогу поділитися власним досвідом, передати певні тонкощі і тим самим підвищити рівень молодих музикантів.
На завершення Євген Попель, відповідаючи на запитання журналістів, розповів про ідею створення логотипу фестивалю:
– Ідея народження емблеми досить проста, коли я повернувся до Вінниці, то проходив біля Вежі і побачив скульптуру саксофоніста. Потім почав цікавитися хто її зробив і таким чином вийшов на майстра. Прийшов до нього в гості в майстерню на Артинова, познайомився. Згодом виявилося, що в тому підвальному приміщенні, де він працює, проживали колись мої безпосередні родичі. Все видно невипадково. Я попросив у нього скульптуру взяти як талісман фестивалю. Далі я пішов з фотографією цієї скульптури в дитячу художню школу і попросив, щоб мені намалювали цього саксофоніста. Ну а потім в друкарні попросив перевести це все в графічний вигляд і об’єднати його з одним із символів нашого міста – Вежею.
Придбати квитки на концерти: на концерт першого дня фестивалю тут (ціни: від 90 до 150), на другий – тут (ціна від 90 до 300 гривень.)
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.