Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:38
Захаращені шляхи евакуації, відсутність блискавковідводів, неправильна експлуатація електроприладів та прогалини у знаннях персоналу про дії при загорянні.
Такі результати перевірок місць масового скупчення людей у Вінниці, які з кінця березня почалися по всій країні.
Поштовх до таких дій спричинила пожежа у російському Кемерово. У торговому центрі заживо згоріло 64 людини, серед них 41 дитина. Реагуючи на ситуацію, український Уряд ухвалив рішення про дозвіл ДСНС на перевірку торговельних центрів, лікарень, закладів освіти і культури.
На Вінниччині моніторингу підлягають 1728 таких об’єктів. На сьогодні перевірено 68. Із них – 24 розташовані у Вінниці. Про стан дитсадків та шкіл, торгових центрів і дозвіллєвих закладів ДСНСники прозвітували на сайті відомства.
Головні недоліки
У всіх перевірених місцях недостатній протипожежний стан, підсумовують у ДСНС. Деінде відсутні інформаційні куточки із алгоритмом дій у разі загоряння. Не точні плани евакуації будівлі.
Так, встигли перевірити 5 дошкільних навчальних закладів, школу та 4 заклади позашкільного навчання, 4 заклади культури, та 2 кінотеатри.
Дитячі садки, школи та клуби

ДНЗ №7 “Подоляночка”
Найкраще про пожежну безпеку дбають у дитячих садочках. Звісно, є і порушення, але не такі критичні, як у інших типах перевірених будівель. Так у дошкільному закладі №7, який розташований на бульварі Свободи, керівництво не пройшло навчання з пожежної безпеки. Автоматична сигналізація жодного разу не проходила техобслуговування.

ЗШ І-ІІІ ступенів №33
А от школа № 33, що на Порика, про систему пожежної сигналізації взагалі не чула. Плани евакуації проходять через навчальні приміщення. Також відчутні засоби захисту від радіаційного та хімічного забруднення там не знають.

КЗ “Вінницький міський клуб”
Вінницький міський клуб на Черняхівського, 74 відзначився дерев’яними елементами на покрівлі горища, які не оброблювалися спецзасобами.
Палац мистецтв і театр

Міський палац мистецтв “Зоря”
У міському палаці мистецтв, що по Стрілецькій, стіни евакуаційних шляхів не оздоблені вогнетривким покриттям. Пожежні крани, що не одразу можна помітити, а під час паніки – тим паче. Відповідальним за пожежну безпеку не вистачає знань.

Вінницький обласний академічний театр імені Миколи Садовського
У театр ім. Садовського теж, виявляється, ходити небезпечно, там не встановлені блискавковідводи та не працюють пожежні крани-комплекти.
Всі ці заклади теж об’єднує недостатність тренінгів та навчань про те, як діяти у випадку надзвичайної ситуації.
ТРЦ
Офіційна перевірка дісталася і 2 торгових центрів. Під прицілом пильнильних «надзвичайників» опинилися ТЦ «Sky park» і ТРЦ «Магігранд».
Нагадаємо, що команда інтернет-порталу «VeжА» самостійно перевіряла ці два заклади. Наші висновки дивіться, перейшовши за посиланням
Читайте також: Шукай запасний вихід: чи можна врятуватися у вінницьких ТЦ під час пожежі. ОГЛЯД

ТЦ “Sky Park”
У звіті ДСНС про перевірку ТЦ «Sky park» зазначено, що не у всіх приміщеннях є автоматична система пожежогасіння. Килими в кінотеатрах не мають відповідних сертифікатів, тож визначити, чи зроблені вони із легкозаймистих речовин – неможливо. Хіба що при хімічному аналізі.
На шляхах евакуації розташовуються електроприлади. У зонах приготувань їжі на кухнях ресторанів – немає систем локального гасіння вогню, таких необхідних при займанні жиру. Де-не-де на електрокабелях пошкоджена ізоляція. Всього нарахували 16 порушень.

ТРЦ “Магігранд”
Рівно на пять порушень менше у ТРЦ «Магігранд». Серед них: відсутність інформаційно-довідкових куточків, використання дверей без відповідної межі вогнестійкості, навіть на електрощитових. Електроніка близько розташована до пожежних сповіщувачів. В деяких відділах товари зберігаються у приміщеннях, які до цього не пристосовані. А працівники не знають, як діяти у випадках надзвичайних ситуацій.
Хто відповідатиме?
Наразі перевірки ще не завершено – вони триватимуть до кінця червня поточного року. За порушення вимог пожежної безпеки і невиконання запропонованих приписів уже по Вінницькій області до адміністративної відповідальності притягнуто 14 керівників і відповідальних посадових осіб.
Два заклади повністю припинили свою діяльність. У місті – це “Благодійний заклад-центр естетичного виховання дітей”. Заступник начальника ГУ ДСНС Вінниччини із запобігання надзвичайним ситуаціям Олег Сторожук зазначив, що з боку керівництва громадських закладів супротиву моніторингу не було.

Олег Сторожук, заступник начальника ГУ ДСНС із запобігання надзвичайним ситуаціям
– Так, є випадки не виконання приписів – вони матимуть свої наслідки, згідно закону. Та переважна більшість із відповідальністю ставиться до зауважень і намагається якнайшвидше виправити порушення. Приємно, що розуміють про катастрофічність легковажності у таких питаннях.
Для тих, хто забув…
В Україні минулого року вже було своє «Кемерово»: у пожежі дитячого табору в Одесі загинуло 3 дитини, 11 потрапило до лікарні, а одна дівчинка і досі вважається зниклою безвісти. За кілька місяців до фатальної осінньої ночі, у будівлі проводилися перевірки. Пожежники фіксували порушення і видали припис за відключену пожежну сигналізацію, у тому числі. Та це не вберегло людські життя. Штрафи безсилі проти несвідомості відповідальних. Чому навчила місцевих «відповідальних» чужа біда і чи буде виправлено порушення у найближчому майбутньому, VежА відстежуватиме і надалі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.