Публікації за датами

  • 16 Травня/ 12:56

    Vinnytsia

    Публікація16.05.1712:56

    Автор:Юлія Плахтій

    Дрони стежитимуть за вирубкою дерев та стихійними звалищами на Вінниччині

Веб-платформа для моніторингу та запобігання правопорушень у лісовому та сільському господарстві може запрацювати у Вінниці та області вже найближчим часом. Якщо впровадження системи погодять у профільних міністерствах. 

Соціальний проект Znaydeno!, який стане у нагоді для розслідувань журналістів, для інформування територіальних громад та профільних міністерств, створила команда компанії SmartFarming із Києва, які перемогли у конкурсі іт-проектів у сфері електронної демократії EGAP Challenge.

Сьогодні, 16 травня, у Вінниці відбулась презентація проекту та його перших результатів вінницьким екологам, представникам Вінницької обласної державної адміністрації та лісництва.

Znaydeno! являє собою веб-платформу, на якій порівнюється сучасний супутниковий знімок із іншими статистично-аналітичними та просторовими даними (наприклад, кадастровими картами) минулих років із зображеннями лісових масивів, прибережних захисних смуг. Наприклад, як змінюються лісові масиви на тій чи іншій ділянці і чи є плановою така вирубка дерев. Загалом, проект має на меті контролювати несанкціоновані вирубки лісів, обробку землі, розорювання заповідних зон та розростання стихійних сміттєзвалищ.

Наразі у Вінницькій області пілотний проект запроваджено у Немирівській територіальній громаді, тривають перемовини із представниками громад у Сумській та Херсонській областях.

За першими результатами, тільки на території Немирівської ТГ було виявлено 70 фактів незаконної обробки земельних ділянок площею від 1-го до 10-ти гектарів.

 

  • На супутникових знімках були знайдені самовільно зайняті ділянки, нам залишалося тільки підтвердити цей факт. Безпілотники дають можливість вести фото- або відеоспостереження, а також створити деталізований ортофотоплан, за яким можна чітко визначити площі земель та їх точні координати, – каже співорганізатор проекту Вадим Остапенко.

Для впровадження проекту на тій чи іншій території свої заявки та вхідні дані про межі мають надавати територіальні громади.

По завершенню сьогоднішньої презентації представники Вінницької ОДА та профільних структур висловили зацікавленість проектом та домовились про налагодження співпраці.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.