Доступна хімія та екстрим для людей на візках: у Вінниці почали обирати кращі пітчинг-проекти

20:33
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Встановити зарядні пристрої на сонячних панелях вздовж набережної “Рошен”, інформаційні QR коди на цікавих туристичних об’єктах міста, організувати цікаві уроки з хімії в школах, облаштувати громадський простір біля річки Вінничка – це лише маленька частина ідей, презентованих у рамках проекту «Пітчінг Вінниця 2017».

За підтримки Британської Ради в Україні, Вінницької міської ради, Інституту розвитку міст, Благодійного фонду “Подільська громада” та громадської організації “Гармонія” у Вінниці вперше організовано конкурс пітчінг-проектів. Тут кожен активний вінничанин може придумати цікавий та корисний для міста проект та отримати частину грошей на його фінансування.

  • Вінниця – це територія, де ми з вами живемо, і те, наскільки активно ми вкладемо в неї свої мрії та ідеї, настільки буде активнішим та цікавішим наше життя, – каже голова ГО «Гармонія» Раїса Панасюк. – Ми, звісно, вболіваємо за кожен ваш проект і дуже хочемо максимально їх підтримати. Але конкурс є конкурс, тому усі члени журі будуть оцінювати всі ідеї, аби обрати найкращі з них. Ми вже провели певну роботу – зі 153-х проектів відібрали до презентацій 70.

До речі, загальний бюджет на реалізацію проектів у Вінниці – 200 тисяч гривень від Британської Ради, 500 тисяч гривень – від Вінницької міської ради. Проект “Пітчінг Вінниця 2017” здійснюється в рамках програми “Активні громадяни” від Британської Ради в Україні.

Пітчінг – це взагалі термін позичений у кіноіндустрії. Пітчинг (від англ. To pitch – просувати, рекламувати) – невелика презентація проекту, створювана для залучення інвесторів. Тобто, якщо у вас немає коштів втілити цікаву ідею, пітчинг  у цьому допоможе. Головне, щоб у короткій презентації було показано передісторію проекту, аудиторію, етапи реалізації та кошти, які для цього потрібні.

На початку презентацій заступниця міського голови Галина Якубович запевнила, що влада міста намагатиметься допогти в реалізації проектів, якщо грошей не вистачатиме.

  • У міста є Стратегія, одним з пріоритетів якої є сильна територіальна громада. І такі проекти ще раз нам демонструють, що дійсно наша територіальна громада стає все більш сильною та згуртованою, – сказала Галина Якубович та побажала вдалої презентації.

Директор програми “Активні громадяни” від Британської Ради в Україні Віталій Тихонович також побажав успіху, був небагатослівним:

  • Вінниця є для нас символічною, адже три роки тому саме тут ми реалізували наш перший соціальний проект – інклюзивний майданчик. Для нас це має велике значення, тож хай щастить місту на вдалі ідеї.

Сьогодні, 22 червня, у міській раді було презентовано 13 проектів, левова частка презентацій відбудеться завтра – також у приміщенні мерії. Серед показаних нині ідей є багато таких, що спрямовані на розвиток туризму у Вінниці, також чимало напрацювань щодо інклюзивної освіти. Розповімо трохи про найцікавіші з них.

“Хімія – це просто”

Здавалося би, що хімія – це щось складне та лише для обдарованих. Однак, змінити цю думку у вінницьких дітей вирішили у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса.

«В Україні існує проблема незацікавленості дітей у вивченні природничих факультетів. Тому ми хочемо популяризувати науку хімію серед школярів Вінниці, проводячи цікаві заняття. Для цього ми хочемо створити в нашому університеті хімічну лабораторію, яку використовуватимуть як наші студенти, так і школярі. Ми плануємо сформувати дві групи учнів по 12-15 дітей, які будуть навчатися цікавим хімічним експериментам, – розповіла Наталія Леонова, представниця університету. – Таким чином ми хочемо віддячити Вінниці за її гостинність.

Сонячна зярядка на набережній

Якщо вінничани чи туристи прийшли на набережну “Рошен”, зробили багато відео та фото із фонтаном, а їх смартфон чи планшет розрядився – не біда. Зарядити його можна буде тут же на набережній від автономних пристроїв на сонячних батареях. Звісно, це стане можливим, якщо проект, презентований Віктором Мазуриком, буде підтримано.

Загальна вартість проекту – 60 тисяч гривень, для пітчінгу автор просить пловину суми – 30 тисяч гривень.

“Вінниця крізь час”

Цей проект має на меті популяризувати окремі історичні об’єкти міста за допомогою мультимедійних засобів. Так, на фасадах історичних будівель будуть проектуватися фотографії або навіть відео-матеріали з історією саме цього конкретного будинку.

  • Ми хочемо таким чином показати, що Вінниця – це не місто одного вечора, де, крім фонтану, дивитися нема чого. Крім того, проект буде цікавий і самим вінничанам – навряд чи кожен знає щось про той же будинок Міської Думи що в центрі міста, і що було всередині цього будинку на початку століття. Загалом маємо провести сім лекторіїв. Планується реалізувати проект у серпні – коли буде ще тепло і ввечері вже достатньо темно, щоби транслювати матеріал на проекторі, – говорить автор проекту, історик Олексій Циганков.

Бюджет проекту – понад 44 тисячі гривень, на пітчінг просять 23 тисячі.

“Вільна мапа”

Це ще один туристичний проект, який має на меті допомогти туристам зекономити на екскурсоводах. Принаймні, коротку та змістовну інформацію на QR кодах в рамках проекту планується розмістити на кожній цікавій історичній будівлі та архітектурній пам’ятці.

  • У сучасному світі кожна людина має гаджети та може просканувати QR код, щоб отримати доступну інформацію. Як дизайнер я виступаю проти захаращення архітектурних пам’яток та інших будівель різними банерами та стендами. Тому QR коди не будуть псувати їхній зовнішній вигляд. Крім того, інформація там буде представлена трьома мовами. Також у реалізації буде врахована інклюзія  – щоби дістатися коду можна було і людям на візках, – каже автор проекту Андрій Янченко.

“Екстремальний туризм доступний кожному”

Цей проект, презентований учасницею ГО “Гармонія” Людмилою Нецкіною, має також туристичний характер з інклюзивною складовою. Дівчина пересувається на візку і говорить про те, що в нашому місті є проблема у сфері надання туристичних послуг саме людям з інвалідністю.

  • У Швейцарії я стрибала з мосту – це називається роуп-джампінг. Там я була єдиною з туристів на візку, але мені ніхто не відмовив. В Україні я зіштовхуюся із проблемою, що туристичні агенції часто не знають як мені надавати певні послуги. Наприклад, я хочу піти на сплав порогами Південного Бугу. І я не вимагаю особливих умов – лише врахувати певні нюанси. Це зовсім не складно. Тож, якщо цей проект вдасться реалізувати, ми проведемо інструктаж для агенцій, зробимо друковану продукцію. Аби активний відпочинок у Вінниці був доступним для кожного, – каже Людмила Нецкіна.

“Громадський простір на річці Вінничка”

Авторка проекту – Людмила Сломінська – відстоює у нашому місті екологічні питання. Віддродження річки Вінничка – одне з таких.

  • Я жила поряд з цією річкою, бачила як вона занепадала. А там – чудовий краєвид, гарна територія, щоб влаштовувати родинні пікніки та свята для дітей. Ми вже там організовували різноманітні заходи. Зараз хочемо трохи облаштувати територію, створити еко-майданчик для дітей і насолоджуватися відпочинком, – говорить пані Людмила.

“Сенсорна кімната Лого Смайл”

Цей проект, який  презентувала  представниця дошкільного навчального закладу № 27 Тетяна Рожок, носить освітньо-інклюзивний характер. А саме – планується створити сенсорну кімнату для дітей із порушеннями мовлення.

  • Наш заклад комбінованого типу, де поруч з групами загального розвитку функціонують групи для дітей з вадами мовлення. Садок відвідує 370 вихованців, згідно із заключенням психолого-медико-педагогічної комісії, 96 з них мають різні мовленнєві порушення, троє дітей мають порушення емоційної та поведінкової сфери. Я переконана, що сенсорна кімната розширить діапазон можливостей для педагогів щодо надання діагностично-консультативної, корекційно-відновлювальної і психологічної допомоги цим дітям», – каже Тетяна Рожок.

  • Ми плануємо завтра, 23 червня, розглянути усі проекти що залишилися. Після цього потрібно буде їх обговорити, а  наступного тижня вже можна буде називати імена переможців та розподіляти кошти на впровадження проектів у реальність, – прокоментував Vежі представник Ф “Подільська громада” Станіслав Данілов.