-
07 Липня/ 16:32
NFC-мітки
Публікація07.07.1916:32
Доповнена реальність та стели з іржавого заліза: у Вінниці планують оновити систему туристичної навігації. ФОТО
Найближчим часом у Вінниці можуть з’явитися нові туристичні покажчики та інфодошки з qr-кодами та NFC-мітками, які будуть встановлені на найпопулярніших туристичних маршрутах міста.
Про це 6 червня розповіли під час Вікенду мандрівників на SUN-території представники веб-сервісу Moreinfo, які вже облаштовують подібними табличками 11 міст в Україні та Казахстані. Як розповів представник проекту Михайло Дьомшин та один з організаторів Вікенду мандрівників Олександр Вешелені, наразі тривають перемовини з Вінницькою міською радою про встановлення подібних табличок найближчим часом і у Вінниці.
За словами Дьомшина, їхні таблички можуть бути встановлені як на будівлі, що розташовані на туристичному маршруті, так і у вигляді металевих дизайнерських стел. “Ці стели висотою 1 метр 60 сантиметрів, такого красивого іржавого кольору, які вже не змінять своє забарвлення з роками, але виглядають дуже стильно в будь-якому урбаністичному пейзажі”, – розповідає Дьомшин.
“Розумні” таблички
Самі ж таблички виготовлені зі спеціального композитного матеріалу, який крім того, що є міцним та антивандальним, також дозволить нанести на них написи шрифтом Брайля. Також на табличках будуть розміщені динамічні QR-коди з посиланням на веб-сторінку про той чи інший туристичний об’єкт, а ще безконтактні NFC-чіпи, які працюватимуть зі смартфонами навіть без доступу до інтернету. У комплексі все це обладнання даватиме можливість отримувати текстову, візуальну та звукову інформацію про той чи інший туристичний об’єкт шістьма мовами: українською, російською, англійською, німецькою, французькою, турецькою та китайською мовами. Також можливо “зашити” в код на табличці й проекти з доповненою реальністю.
На самих же стелах буде розміщена текстова інформація двома мовами – українською та англійською. Важливо, що дизайн табличок буде перегукуватися з міською айдентикою, тобто дизайн локалізується для кожного окремого міста.
За словами представників проекту, в тих містах, в яких вже встановлені такі таблички, за 2018 рік вони вже зафіксували понад 100 тисяч сканувань кодів. Відтак крім зручності для туристів, такі таблички дають авторам ідеї зворотній зв’язок з аудиторією, а відтак Вінницька міська рада та Департамент туризму зможуть отримати деталізовану статистику щодо туристичних потоків у місті: скільки цих людей, звідки вони, якими мовами розмовляють, чим цікавляться тощо.
Сьогодні засновники проекту обговорюють у міській раді можливість встановлення табличок біля найвідоміших пам’яток Вінниці. При установці 7-ми і більше табличок – виходить цілий навігаційний маршрут «Зелений». Будь-який турист може пройти ним, отримавши всю необхідну інформацію.
Як пояснив Олександр Вешелені, перелік перших об’єктів, біля яких першими встановлять такі таблички, розробляли на основі Туристичної мапи, створеної раніше у Вінниці. Туди потрапили 30 найважливіших туристичних об’єктів міста.
Фото надані Михайлом Дьомшиним
Дякуємо!
Тепер редактори знають.