-
21 Грудня/ 18:38
Vinnytsia
Публікація21.12.1918:38
Домовик, Блуд та Місячник: у Вінниці презентували книгу про міфічних істот “Український бестіарій”. ФОТОРЕПОРТАЖ
20 грудня у Вінниці презентували оригінальний артбук із малюками та описами персонажів української міфології. Книга з деталізованими зображеннями українських міфічних “химер” буде зберігатися у музеї в єдиному екземплярі.
Другий том унікального видання «Український бестіарій» вмістив у собі тринадцять персонажів давньої української міфології з короткими описами. Знайомі українцям Домовик, Упир чи Блуд та менш знані Місячник та Навія, завдяки детальним авторським зображенням, можна побачити в “живій” подобі.
Виставка відбулася за участі авторів книги Маргарити Журунової та Богдана Локатира, а також гостей події. Єдиний екземпляр книги можна було розгледіти за склом, а на стінах митці вивісили аналогічні листи із книги.
Деталізовані зображення у книзі створені у техніці “офорт” на основі авторських рисунків. Відтак, аби створити одну таку міфічну істоту авторам довелося перевести малюнок на металеву пластину, на неї нанести фарбу, а потім зробити тиснення на папері.
Сторінка із описом, яка супроводжує зображення, оздоблена тисненим “рослинним” орнаментом, а сам текст надрукований авторським шрифтом, що створений Богданом. Таким чином власноруч зроблена книга виглядає як містичний артефакт, а стилізований шрифт надає книзі “чародійського” вигляду.
Художниця розповідає, що задля створення малюнку вона перечитала багато інформації стосовно міфічних українських істот, зокрема джерелом для малюнків був “Словник гуцульської демонології”, персонажі якої найбільше подобаються Маргариті.
– Я дуже люблю персонажі карпатського демонімікону, вони унікальні й особливі, такого немає більше ніде. Наприклад у першому томі були Гадер та Гадерка, це люди які вказують зміям, володіють ними. […]
Міфологічний світ, його створіння розділяються на дві групи: наприклад люди, які належать до світу людського і надприродного, такі як Мольфар, Бусуркані, відьми, перевертні. А є повністю духовні персонажі, які живуть по той бік.
Артбук створений за грантові гроші, які були виділені за розпорядженням президента України. Завдяки цьому Маргарита Журунова отримала тридцять тисяч гривень на реалізацію проєкту.
Дівчина зазначила, що через певні умови договору вони не змогли замовляти окремі матеріали чи приладдя з-за кордону чи купувати їх у фізичних осіб, відтак на виготовлення книжки були вкладені й власні гроші.
Як і перший том, ця книга зберігатиметься у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, а виставка продубльованих листів із книги триватиме до 12 січня 2020 року. Вхід вільний.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.