Доктор Хайзенберг, котушка Тесли і череп Чужого: у Вінниці відкрився “Музей науки”. ФОТО

14:10
Автор: admin
Become a Patron!

Оновлено: 15 Травня 2017, в 16:26

1000 метрів наукового інтерактивного простору для малят і дорослих, понад 150 експонатів, міліцейська “Волга”, прозоре піаніно і котушка Тесли, скелет людини і навіть доктор Хайзенберг – усе це сьогодні крутили, штовхали і навіть били перші відвідувачі щойно відкритого “Музею науки” у Вінниці.

Рівно об 11:00 14-го травня, щойно організатори перерізали червону стрічку перед натовпом охочих потрапити всередину, “Музей науки” за кілька секунд заповнився дітлашнею, звуками дерева, води і металу, а відтак – дитячим сміхом і вигуками здивування. Нам же вдалося зайти до музею за півгодини до офіційного відкриття, аби детально вивчити експонати і перевірити їхню дію на собі.

Тих, хто думає, що подібні локації зацікавлять виключно для дітей – мусимо розчарувати. Якщо у школі вашим улюбленим предметом була фізика і ви досі напам’ять знаєте підручник – тоді, можливо, не всі експонати стануть для вас відкриттям. Якщо ж ви були не надто сумлінним учнем – приготуйтеся до відкриттів.

 

У першій залі – механічні апарати, які демонструють, що відбувається з предметами та маятниками під дією сили тяжіння, магнітному впливу та кінетичної енергії. Тут можна поглянути і перевірити, як працювали перші моделі “вічних двигунів”, зрозуміти принцип дії гіроскопа на прикладі звичайних велосипедних коліс, побачити “левітацію” тенісної кульки за рахунок сили опору повітря.

   

А ще – згадати старі-добрі динамо-машини на велосипедах, побачити роботу піаніно “в розрізі”, виміряти в децибелах силу власного крику і навіть спробувати себе в якості оператора електромагнітного крану.

     

Обережно з оптичними ілюзіями, які тут можна угледіти на кількох локаціях: ми спробували подивитися на рухливі чорно-білі кола, у гігантський калейдоскоп та криві дзеркала трішки довше, ніж було потрібно і в наступну залу переходили вже трішки запаморочені.

   

Відразу бачимо жовто-блакитну автівку радянської міліції – саме вона стала одним з найпопулярніших локації для хлопчаків, коли музей відкрився. В неї можна залазити, крутити кермо, тиснути на клаксон і робити все, що заманеться.

Поруч – “водні” та “біологічні” експонати: людський скелет та череп, внутрішні органи у форматі “лего”, зразки хутра різних тварин і зрізи різних порід дерев. Зрештою, багато з чого ми вже бачили в шкільних кабінетах біології.

Набагато цікавіше покрутити-помацати стенди, які демонструють взаємодію води з гравітацією, тиском і закон Архімеда.  Подібні іграшки можна знайти в сувенірних магазинах, однак в даному випадку вони збільшені у кілька разів і за рахунок цього – справді вражають.

   

Ледь не проґавили таємничу і темну кімнату, сховану поруч за масивними шторами: тут – царство електрики та лазерів, легендарна котушка Тесли, з якої зриваються блискавки при натисканні на кнопку, “безкінечні” світлові коридори та різнокольорові тіні на екранах.

Вийшовши з кімнати зустрічаємо “шалених хіміків” у білих халатах зі скуйовдженим волоссям, які саме закликають дітвору та їхніх батьків у конференц-залу на “хімічне шоу”. За їхніми спинами – великий і “розмитий” портрет головного героя легендарного серіалу “Пуститися берега” (“Breaking Bad”), хіміка доктора Хайзенберга. На нього пропонують подивитися через спеціальну лінзу, однак саме її ми не знайшли ніде поруч.
Ми ж ідемо крізь “науковий магазин” в не менш “наукове кафе” – воно відкрите для всіх, а не лише відвідувачів музею.

 

Отримавши кілька хвилини перепочинку від гамірної публіки, директор музею Наталія Івахненко розповідає, що подібні шоу в “Музеї науки” відбуватимуться щовихідні та у святкові дні. Окрім того, в музеї працює власний цех з виготовлення експонатів і всі бажаючі можуть замовити і придбати зменшену копію експонату, який припав до душі.

   

– Взагалі періодично ми змінюватимемо експозицію, аби нашим клієнтам було цікаво приходити до нас ще й ще, аби тут завжди з’являлося щось нове. Нам приємно, що сьогодні, у неділю зранку до нас завітали сотні людей: дітей, дорослих, відомих музикантів та чиновників. Це чудово, що вінничани проявляють такий інтерес не лише до “традиційних” розваг, але й до науки, особливо якщо про неї дізнаєшся у подібній інтерактивній формі.

Сам музей розташований на третьому поверсі ТЦ “Sky Park” (вул. Оводова, 51), неподалік кінотеатру Smart Cinema та “Кімнати жахів”. Музей працює з 10:00 до 21:00 щодня без вихідних. Вартість квитка для дорослих у будні – 100 гривень, для дітей – 80 гривень, на вихідні та свята дорослі заплатять за вхід 120 гривень, а діти – 100 гривень. Вхід для малечі до 3-ох років – безкоштовний. Детальніше про розклад шоу, екскурсії та спеціальні умови для груп – на сайті музею.

Фото Сергія Немировського