Публікації за датами

  • 28 Листопада/ 08:12

    Docudays UA

    Публікація28.11.1908:12

    Автор:Дар'я Гоц

    Docudays–2019: до Вінниці приїде мандрівний кінофестиваль про права людини

У грудні на Вінниччині показуватимуть документальні фільми про права людини. Мандрівний кінофестиваль Docudays на Вінниччині триватиме з другого до 19 грудня.

Цьогоріч відбудеться вже XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать у понад 220 містах та містечках України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України.

На сайті фестивалю вказано, що на Вінниччині покази відбуватимуться з 2 до 15 грудня. Фільми можна буде побачити у Вінниці, Шаргороді, Браїлові, Гнівані, Могилівці, незабаром також з’явиться розклад показів у Хмільнику.

Крім того, під час презентації Docudays UA у вінницькому молодіжному центрі «Квадрат», що відбулась 25 листопада, зазначили, що події фестивалю також відбудуться у Жмеринці, Погребищі, Козятині, Немирові, Літині, Липовці, Станіславчику, Ямполі та Барі. Щоправда, на сайті фестивалю наразі інформації про це немає.  

Через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» цьогорічний фестиваль розглядає, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, приховані в цифровій мережі.

 

Програма у Вінниці:

Субота, 7 грудня

Початок о 16:00, Центр реабілітації людей з інвалідністю «Гармонія» (Винниченка, 5)

«Ти, *ля, рота закрий!»

Фільм 2019-го року від режисерки Таїсії Кутузової. Фільм розповідає про Сергія Чагарова, який з 15 років бореться з корупцією у рідному селі Гатне під Києвом. Його головна зброя – документ і журналістський текст. Під час однієї з сесій сільради депутат, звинувачений Сергієм у корупції, нападає та публічно погрожує активісту. Про цей випадок пишуть усі провідні ЗМІ України. Для них Сергій – герой. Для частини села – ганьба. Йому погрожують, радять не лізти у «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку.

Неділя, 8 грудня

Початок о 16:00, Центр реабілітації людей з інвалідністю «Гармонія» (Винниченка, 5)

«Колір фасаду — синій»

Фільм режисера Олексія Радинського. Він розповідає про Флоріана Юр’єва – архітектора, художника, скрипкового майстра, теоретика та поета. На 90-му році життя йому доводиться опанувати ще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект – київську «Летючу тарілку» – від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.

Понеділок, 9 грудня

Початок о 16:00, Центр реабілітації людей з інвалідністю «Гармонія» (Винниченка, 5)

«Без статусу. Україна»

Фільм від режисера Дмитра Тяжлова і розповідає про російського громадського активіста Олексія, який живе в Україні без статусу вже чотири роки. Він тут через політичне переслідування. Попри тягарі життя без статусу, Олексій намагається працювати й бере участь у багатьох заходах проти агресії Росії в Україні. Нурхан, журналістка з Киргизстану, з весни 2018 року шукає притулку разом із трьома дітьми-підлітками. Команда «Без кордонів» допомагає їм у пошуках свободи та безпеки.

Додамо, що вхід на всі фільми вільний.

Під час презентації фестивалю у «Квадраті» додали, що покази також планують у бібліотеці Тімірязєва та Книгарні «Є», хоча на офіційному сайті такої інформації ще немає.

Покази у Вінницькій обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Тімірязєва:

Понеділок, 9 грудня, о 14:00

«У моїй кімнаті»

Фільм з Ізраїлю, 2017 року. Це фільм про дорослішання на основі відеоархівів. Дія відбувається у кімнатах шістьох підлітків з усього світу, а матеріал для фільму зняли вони самі за зачиненими дверима і виклали на YouTube. Вони дорослішатимуть і змінюватимуться у нас на очах, стаючи тими, ким мріяли бути.

Вівторок, 10 грудня, 14:00

Планують показати одразу три фільми

«Послухай»

Іноді життя здається дуже непростим, особливо якщо ви підліток. Не завжди вдається обговорити свої проблеми із друзями чи батьками. На щастя, дитячий телефон довіри у Нідерландах завжди вислухає. «Послухай» побудований на розмовах дітей із телефоном довіри. Одна дівчинка розповідає, що майже весь тиждень проводить сама вдома; іншій сумно, тому що її батьки розлучаються. Хлопчик із центру для біженців хвилюється через майбутнє, а інший хлопчик не хоче бути геєм і сподівається, що ці почуття минуться. Телефон довіри щодня приймає такі дзвінки від дітей, яким немає з ким поговорити. А ще діти телефонують, аби розповісти про своїх домашніх улюбленців, потренуватися перед виступом на «Голос. Діти» або пожартувати.

«Райдужні діти: портрет Еліки»

Фільм з Ірану, 2018 року. Маленька Еліка розповідає, що в Ірані люди понад усе люблять п’ять речей: рис, сонце, морозиво, рибу і тюльпани. Вона робить презентацію про свою рідну країну у бельгійській школі і розповідає перський вірш, який одразу перекладає французькою. Її слухачі вражені: Еліка раптом заговорила іншою мовою. Щось чуже невимушено стає рідним.

«Дівчина проти гравітації»

Фільм з Данії, 2017 року про 11-річну Ерденчімеґ, яка твердо вирішила стати славетною конторсіоністкою, як багато відомих монгольських акробатів. Її команду з циркової школи запросили взяти участь у престижному шоу на площі перед парламентом. Раптово Ерденчімеґ втрачає здатність тренуватися. Перспектива стати «зайвою» у команді просто жахає, адже її батько за ґратами, мати – колишня пиячка, а саму Ерденчімеґ узяли до циркової школи як жест доброї волі. На кону не лише її мрії, а й честь її родини. Але зрештою вона знаходить у собі сили впоратися!

Четвер, 12 грудня, 16:30

«Bellingcat. Правда в світі пост правди»

Фільм з Нідерландів, який вивчає можливості роботи з відкритими джерелами, занурюючи глядачів у неповторний світ колективу «громадянських журналістських розслідувань», відомого під назвою Bellingcat. Команда Bellingcat розслідує резонансні справи (від катастрофи MH17 до отруєння російського шпигуна у Сполученому Королівстві), шукаючи правду та борючись за журналістську чесність у часи фейкових новин і суперечливих фактів.

Фільм номінований на приз «Rights Now!»

Покази у Книгарні «Є»

П’ятниця, 13 грудня, 18:00

Планують покази трьох фільмів: «Ти, б***, рота закрий», «Колір фасаду – синій», «Без статусу. Україна».

Вівторок, 17 грудня, 18:00

«Обережно, провалля»

Фільм з США, 2018 року. У самому серці «іржавого поясу» Америки розкинувся Рокфорд, – промислове місто штату Іллінойс. На людей, які зростають там, чекають лише безробіття та бідність. Але троє шкільних друзів знаходять відраду у скейтбордингу, а один із них, Бінґ Ліу, знімає на відео всі їхні пригоди. Йому вдається зафільмувати несподівану для них дорослість, із усіма безнадійними роботами, народженням дітей і роздумами про те, що означає бути людиною. Через багато років Бінґ повертається до рідного міста з’ясувати, що сталося із друзями дитинства. Режисер порушує майже всі правила документальних зйомок: з’являється у своєму власному фільмі, іноді говорячи просто в камеру. Подекуди «Обережно, провалля!» нагадує сеанс психотерапії, де режисер проживає насильство, якого зазнав від батька, і попереджає свого друга Зака про загрозу опинитися у такому самому замкненому колі алкоголізму та жорстокості. Зрештою Ліу блискуче реалізовує своє завдання, оскільки кожна деталь цього фільму щира. У ньому режисер змальовує дуже актуальний портрет американського покоління, якому загрожує забуття.

Середа, 18 грудня, 18:00

«Неспокій»

Гарвардська студентка Дженніфер Брі готується до весілля своєї мрії, аж раптом тіло починає її підводити. В надії зрозуміти дивні симптоми, Брі бере камеру і фільмує найпохмуріші моменти її боротьби із синдромом хронічної втоми – загадкової хвороби, яку дехто досі вважає вигаданою. Неймовірно щира розповідь Брі закликає переглянути кліше, пов’язані з цією хворобою, від якої страждають мільйони. «Неспокій» – це чутлива та виразна особистісна документальна стрічка, яка напевне зачепить глядачів більше, ніж вони могли б собі уявити.

Четвер, 19 грудня, 18:00

«Навмисна смерть»

Це фільм 2016 року з США. Споживачі люблять і живуть своїми смартфонами, планшетами та лептопами. Шквал технологічних новинок безупинно виливається на ринок, обіцяючи деталі кращий зв’язок, нескінченні розваги та миттєву інформацію. Обсяги вражають. До 2020 року чотири мільярди людей матимуть особистий комп’ютер. У п’ятьох мільярдів будуть мобільні телефони. Але в цієї революції є й темна сторона, прихована від більшості споживачів. У своєму розслідуванні, що відбувається по всьому світі, режисерка Сью Вільямс викриває за лаштунки індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші гаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази та обговорення фільмів за участю експертів та експерток з прав людини тривають із жовтня до грудня (включно). Протягом року Docudays UA популяризує авторську документалістику в кінотеатрах у межах проекту DOCU/ХІТ. Розвиває в молоді критичне мислення в кіноклубах медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Представляє проект культурної дипломатії SEE UKRAINE в Європі. Допомагає молодим українським документаліст(к)ам з виробництвом фільмів на платформі DOCU/PRO. Щороку випускає каталог нових українських фільмів для промоції закордоном.

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.