-
05 Травня/ 15:40
Summerhill
Публікація05.05.1715:40
До Вінниці з’їдуться 200 креативних «молодих педагогів» в рамках проекту «Summerhill»
Цьогоріч вперше в Україні відбудеться Міжнародний конкурс педагогічної майстерності серед учнів, в якому візьмуть участь не лише українські школярі, але й з інших країн. Вінниці пощастило стати містом, яке прийматиме 200 креативних «молодих педагогів».
Як та де відбуватиметься Міжнародний конкурс педагогічної майстерності учнів, чому обрали саме Вінницю та як професію педагога зробити привабливішою в Україні говорили сьогодні організатори конкурсу «Summerhill».
Конкурс проводиться з метою створення умов для міжкультурного діалогу творчих учнів світу; усебічного розвитку дитини як особистості, її професійного самовизначення; здійснення позитивних змін у сфері освіти безпосередніми її учасниками; підвищення престижу професії вчителя; популяризації спадщини українських та світових педагогів; розвитку в школярів активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільній, культурній та міжнародній діяльності; формування в молоді високих соціальних, культурних, освітніх стандартів. Названий на честь відомої у всьому світи англійської нетрадиційної школи «Summerhill».
Перший етап конкурсу, в якому учні шкіл надсилали свої есе на тему вислову засновника «демократичної» школи «Summerhill» Олександра Нілла мав закінчитися 30 квітня, але враховуючи те, що багато школярів, зокрема закордонних, просили продовжити термін прийому заявок його продовжили, а очний етап, де переможці зберуться у Вінниці перенесли на осінь.
Олександр Нілл: «Школа, яка змушує дітей, активних за своєю природою, весь час сидіти за партами, вивчаючи здебільшого непотрібні предмети, – це погана школа. Вона правильна лише для тих, хто вірить саме в таку школу, для людей, які позбавлені творчої іскри, які прагнуть і дітей привести не до творчості, а до слухняності, до повної відповідності цивілізації, де єдиний критерій успіху – гроші»
- Це насправді дуже цікава ідея, яка сподобалась старшокласникам, саме тому ми продовжили конкурс. Наразі ми вже маємо 127 заявок із різних областей України. Найактивнішими на даний момент є вінничани та харків’яни. Окрім того, наше місто відзначилось ще й наймолодшою учасницею. Нею стала шестикласниця із школи «Дельфін» – розповіла заступниця міського голови Якубович Галина Анатоліївна.
Один із організаторів конкурсу голова ГО «Освіта.Про» Ігор Цигвінцев розповів, що дівчинка вразила членів журі своїм есе, а також тим, що вона вже викладає інформатику учням. Саме тому організатори вирішили знизити віковий поріг учасників: якщо раніше участь могли приймати учні 8-11 класів, то наразі навіть шестикласники можуть приєднатись. Пан Ігор також додав, що вони отримали багато робіт і від студентів коледжів, але не педагогічних, адже це заборонено умовами конкурсу.
Більше про самі умови можна прочитати на сайті організаторів.
- Одним із критеріїв до робіт є те, що вони мають не повторювати вислів Олександра Нілла, а брати його лише за основу. Далі компетентне журі до складу якого входять педагоги, письменники, журналісти, спортсмени, політики, вокалісти, культурні діячі та представники партнерів оцінюватиме роботи. Роботи для журі обираються випадково і кожну роботу оцінює три члени журі. В кожному етапі конкурсу будуть різні журі, а 200 найкращих учасників ми запросимо до участі в очному етапі конкурсі, – розповідає Ігор Цигвінцев.
На другому очному етапі, який відбуватиметься восени 200 учасників приїдуть до Вінниці, де протягом трьох днів змагатимуться у різних етапах конкурсу від теоретичного до практичного. Що цікаво, практичний етап не відбуватиметься в жодній із шкіл. Всі уроки, які проводитимуть діти відбуватимуться на різних локаціях міста, адже конкурс пропагандує саме креативне навчання, яке має показати, що уроки можуть бути цікавими, а педагоги не занудами.
- Головна ціль конкурсу, не так популяризувати професію вчителя, а боротися зі стереотипами: стереотипи у 21 столітті впливають на людей більше, ніж пропаганда. Ми хочемо боротись із стереотипом, що вчитель це нудна людина, а його робота дешева та невдячна, що учні зараз не вчаться, а лише в планшетах та комп’ютерах сидять. Ми хочемо показати наскільки креативні в нас діти і що потрібно виходити за межі класів. Наука знаходиться поруч і діти-учасники це покажуть, а всі вінничани у відкритому доступі зможуть побачити як це все відбуватиметься, – розповідає голова ГО «Освіта.Про».
Зараз учасники отримують теми першого туру, де будуть перевірятись їх теоретичні знання. На другому етапі конкурсу вони повинні продемонструвати свою педагогічну майстерність та те, наскільки можуть бути креативними вчителями. Окрім цього, учасникам доведеться розв’язувати педагогічні задачі, які трапляються в школі щоденно. Їх рішення мають бути нестандартні, креативні, швидкі та дієві. На третьому завершальному етапі школярі проведуть фрагменти уроків, які зможуть побачити всі охочі вінничани.
Ігор Цигвінцев розповів, що сучасні школярі мислять дуже креативно та нестандартно, вони не критикують вчителів, а пропонують свої шляхи вирішення певних проблем.
Чому саме у Вінниці?
На питання про те, чому цей конкурс вирішили провести саме у Вінниці, а не у Києві, який є столицею та зручний для закордонних учасників, Ігор Цигвінцев відповів, що найкращі фестивалі відбуваються саме у регіонах.
-
В Україні немає жодного конкурсу педагогічної майстерності для дітей і наш буде першим. Вибираючи місто, наші колеги та партнери запитували чому не Київ, це ж столиця, це краще. Але вони приїхали до Вінниці, то зрозуміли чому саме це місто має приймати фестиваль. Будь-який гарний фестиваль, починаючи з Каннського фестивалю відбувається не в столиці. Для дітей це буде гарним позитивним досвідом навіть в національно-патріотичному вихованні. Це буде захід для всього міста. Буде багато заходів, майстер-класів для вчителів міста та області, для батьків та для самих школярів. Тому кожен зможе побачити освіту з іншої сторони.
Щодо призів для переможців, то за словами організаторів, це може бути поїздка у школу Summerhill на декілька днів, де школярі зможуть зсередини побачити нетрадиційну освіту.
- Ми сподіваємось, що цей фестиваль стане традиційним для нашого міста. Жоден фестиваль, жоден захід не минає даремно. Цей конкурс співзвучний до нової освітньої концепції в Україні, де наша школа має виховати нову, креативну, інноваційну особистість. Я думаю, що це буде перша хвиля людей, які оберуть педагогічну професію — підсумувала зустріч директор департаменту освіти Вінницької міської ради Яценко Оксана Василівна.
Читайте також:
На Вінниччині директор будівельної компанії привласнив понад 1,3 мільйона гривень бюджетних коштів
Дякуємо!
Тепер редактори знають.