До Вінниці приїдуть іноземні студенти вивчати урбаністику міста та проектувати площу Стуса

10:24
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Учасниками курсу є 22 студенти і студентки з Австрії, Бельгії, Греції, Іспанії, Італії, Німеччини, Польщі, Росії, Сербії, Туреччини, Угорщини, Франції та Чехії, які навчаються на таких спеціальностях як цивільна інженерія, індустріальна інженерія, архітектура, комп’ютерні науки.

У Вінниці з 20 по 30 липня у Вінницькому національному технічному університеті відбудеться освітній курс «Wake up, Neo, you’re in the urbanistic world». Організаторами виступають члени міжнародної організації BEST.

BEST (Board of European Students of Technology) або Рада студентів технічних університетів Європи – це  волонтерська, неполітична та некомерційна організація, діяльність якої, починаючи з 1989 року, направлена на всебічний розвиток студентів. «Wake up, Neo, you’re in the urbanistic world» – це 28 лекційних та практичних занять із основ урбаністики, проектування міських публічних просторів та 3D-проектування.

Учасниками курсу є 22 студенти і студентки з Австрії, Бельгії, Греції, Іспанії, Італії, Німеччини, Польщі, Росії, Сербії, Туреччини, Угорщини, Франції та Чехії, які навчаються на таких спеціальностях як цивільна інженерія, індустріальна інженерія, архітектура, комп’ютерні науки.

Один із організаторів та президент BEST Vinnytsia Олександр Якімцев розповів, що організація Board of European Students of Technology проводить сезонні освітні курси для студентів технічних університетів Європи ще з 1990 року. Окрім вінницького осередку організація налічує ще 96 локальних груп котрі також роблять подібні обміни і курси в той сезон, який їм довподоби.

– Ми довго міркували над темою курсу і зупинилися урбаністиці, оскільки наше місто дуже швидко і потужно розвивається у цьому напрямку – щороку модернізується та стає комфортнішим для його жителів та гостей. Окрім того, мали попередній досвід співпраці, котрий задовольняв обидві сторони і вирішили повторити дану практику, але ще з більшим масштабом, – говорить Олександр.

Основна ціль курсу – ознайомлення учасників з основами урбаністики і містопроектування, а саме сквери, парки, публічні простори.

– Також буде застосоване вивчення 3D симуляції і модулювання. Тобто свої креативні ідеї учасники відразу зможуть втілити у вигляді проекту, – додає організатор.

Академічна частина курсу відбуватиметься в АРХІКЛУБі. Лекції проводитимуть Олександр Коротких, Віталій Янковий, Максим Крамар – члени спільноти архітекторів АРХІКЛУБ.

Archiclub (Архіклуб) – це спільнота молодих архітекторів, слово «клуб» в назві вказує саме на клубний неформальний характер взаємодії. Архіклуб є молодіжною секцією Вінницької спілки архітекторів і діє з 2014 року. Варто зазначити, що серед членів клубу є не лише архітектори, а й митці, інженери, дизайнери. Приклади діяльності: участь у кількох міжнародних архітектурних конкурсах, організація воркшопів, навчальних семінарів, конкурсів та квестів.

«Reread the square» – подія, яку організовує Архіклуб для міжнародної організації BEST. Це проведення навчального процесу для іноземних студентів по темі публічних просторів. Курс розрахований в першу чергу на практичну роботу, а об’єктом дослідження та проектуванна стане, актуальна зараз, площа перед «Книжкою» (площа ім. В. Стуса). Разом із цим, учасники Архіклубу прочитають та представлять ряд лекцій і перезентацій – всі з власної практики та досвіду дослідження і роботи з громадськими просторами різного масштабу.

Як розповів один із лекторів урбаніст Максим Крамар, лекції будуть тісно пов’язані з практичною роботою. Всього їх буде орієнтовно вісім-десять.

– Будуть підняті теми громадських просторів, але важливим є саме чесність представленого матеріалу, ми не будемо показувати іноземцям іноземні ж приклади, все буде з власного досвіду і практики, – говорить урбаніст.

Максим також пояснює чому саме площа Стуса вибрана як проектне завдання для курсу:

– Оскільки переосмислення цього громадського простору – актуальна задача, яка зараз стоїть перед містом. Навчальний процес буде побудований так, що іноземні студенти будуть розділені на очтири команди, в кожній команді буде представник від Архіклубу. Всі команди виконають власні дослідження і пропозиції по площі.

Лектор уточнює, що предмет курсу – саме громадський простір, а не архітектура, хоча і питання збереження та визнання цінності архітектури пізнього радянського періоду, а «Книжка» гарний приклад, зараз дуже актуальне не лише в Україні, а й у світі:

– Ми дійсно надіємось, що під час курсу буде напрацьований якісний культурний матеріал, який можна покласти як додаток до існуючих вихідних даних по конкурсу на реконструкцію площі імені Стуса.

Окрім навчання, учасники матимуть можливість відвідати музеї та визначні місця Вінниці, ознайомитись з українською культурою і традиціями, а також поділитися своїми та чудово розважитись. Українських учасників, окрім вінницьких організаторів, у команді не буде. Всі іноземці житимуть у гуртожитках політехнічного університету.