Оновлено: 11 Червня 2018, в 10:05
Сьогодні, 8 червня, у Вінниці було презентовано комплексну схему розміщення вивісок на центральній вулиці міста Соборній. Підприємці мають три тижні, щоб звернутись до Департаменту архітектури з приводу приведення своїх вивісок до існуючих норм. У іншому випадку вже в середині липня можуть розпочатися роботи з демонтажу «неправильних» вивісок.
Вже о 9 ранку у Вінницькому Хабі зібралися представники міської ради, муніципальної поліції, громадських організацій.
Очільник Департаменту архітектури ВМР Олександр Рекута та його заступник Євген Совінський розповіли гостям про те, як має виглядати головна вулиця міста, аби на ній перебувати було комфортно не тільки містянам, а й туристам, потік яких завдяки оновленій Соборній має збільшитись.
Як пояснили посадовці, власників та орендарів будівель на Соборній починаючи із 11 червня повідомлятимуть про те, у який день в Департаменті чекатимуть на представників будинку за тією чи іншою адресою.
Загалом по вулиці Соборній є 80 будинків, які вважаються такими, що формують загальний вид вулиці. З них 74 будинки – отримають рекомендації від Департаменту архітектури щодо приведення вивісок у норми згідно із існуючими положеннями (йдеться про 400 вивісок).
Зокрема увагу акцентували на розмірі вивісок та окремих рекламних елементів. Наприклад, літери мають бути заввишки до 30 сантиметрів. Що стосується кольорів, то вони не мають контрастувати із загальним видом будівлі, вивіски не повинні перекривати архітектурні особливості чи розміщуватися у проходах між будівлями, перекриваючи таким чином доступ «екстренних» автомобілів (швидка, пожежна).
Також зазначалося, що успішною практикою є розміщення вивісок та вказівників на кронштейнах, але у регламентованому порядку, а не так, як це трапляється у самісінькому центрі міста Вінниця.
Власники бізнесу, а також представники адміністративних будівель мають протягом найближчих трьох тижнів звернутись до Департаменту архітектури для отримання консультації та рекомендації щодо правильного розміщення та оформлення вивісок. Після цього Департамент протягом півтора-двох тижнів безкоштовно виготовить, із врахуванням побажань власника проект вивіски, який вже й потрібно буде надати рекламному агентству, що виготовить вивіску.
Після отримання проекту підприємець має час до 1 вересня замінити чи привести до ладу свою вивіску згідно проекту. Зауважимо, що роботи з демонтажу також мають повністю завершитись до 1 вересня 2018 року, щоб усі вивіски по вулиці Соборній до Дня міста були приведені до норм існуючого положення про рекламу.
Відтак у вінницьких підприємців є час у три тижні звернутися до Департаменту архітектури, інакше на власника бізнесу буде складено адмінпротокол і вже за місяць (орієнтовно з середини липня) можуть розпочатися роботи по примусовому демонтажу вивіски. Так само буде й з тими, кому вручити припис особисто не буде можливості.
Для цього припис буде у робочий час залишено на фасаді підприємства, зафіксовано на фото та подано відповідну інформацію до виконкому. Після цього адміністративна комісія вирішить, через який час потрібно примусово демонтувати вивіску. Загалом від моменту отримання припису та до власне демонтажу – 25-30 днів.
Євген Совінський, заступник головного архітектора міста – показав фото будинків, де вивіски розміщено із порушенням існуючих норм та положень, а також – розповів про те, яким чином можна привести ту чи іншу будівлю до ладу.
Про дати прийому представників (власників чи орендарів) тієї чи іншої будівлі буде повідомлено додатково.
У якості прикладу вивісок, що не відповідають існуючим нормам – сьогодні архітектор Максим Крамар навів кілька яскравих вінницьких прикладів. Виключенням – тобто де реклама відповідає нормам – було названо хіба ТЦ «Cloud».
У свою чергу вінницький історик вкотре нагадав підприємцям, що вулиця Соборна, що має доволі багату історію – заслуговує на те, щоб вийглядати охайною та врешті стати об’єктом, який приваблюватиме туристів. «Де, як не на Соборній – туристам зчитувати нашу історичну інформацію?» – задав риторичне запитання Федоришен.
Заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський також сказав, що завдяки співпраці влади та власників бізнесу – Соборна матиме «єдиний культурний код».
- Завдяки цьому зросте потік туристів, а містянам буде значно приємніше перебувати в центрі нашого міста. Фактично, це буде певною промоцією нашого міста, котре заслуговує стати в Україні найбільш європейським, – сказав Владислав Скальський.
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.