У Вінниці ІТ-компанія спільно з Центром ремесел «Дунстан» роздрукувала 3D-копію парадного шолому кінця XVI – початку XVII століть, що зберігається в краєзнавчому музеї. Таким чином відвідувачі з порушенням зору можуть торкатися її та уявляти вигляд.
Як пише газета “День”, це перший музейний експонат, копію якого компанія «3D Generation UA LLC» зробила на 3D-принтері. Він стоятиме поруч із оригіналом, який розміщений за склом. Побачити презентовану модель шолома можна буде з 29 грудня у 8 експозиційному залі музею, поряд з оригіналом.
Як ідеться в матеріалі, парадний шолом типу Кабасет до фондової збірки музею потрапив у 1970 році від приватної особи – мешканки Могилева-Подільського. Вивчення історії цього предмета привело дослідників у село Бронниця (поблизу Могилева-Подільського), де розташовувався маєток старовинного роду Сайн-Вітгенштейнів.
Відомо, що у XVIII–XIX століть в середовищі дворян набуло значного поширення колекціонування старожитностей, тож можна припустити, що представлений на виставці шолом знаходився в приватній колекції Вітгенштейнів. Упродовж майже 40 років він зберігався у фондах музею, а в 2005 році був відреставрований професором Мінжуліним і посів чільне місце серед раритетних експонатів вінницького музею.
Як розповіла Катерина Висоцька Veжі, поки що невідомо, які саме експонати матимуть свої копії, але каже, що це буде принаймні одна копія на зал музею. Розповідає, що такі копію стануть в нагоді не тільки для людей з порушенням зору, але й для дітей, яким часто хочеться торкнутися музейних надбань.
– Ми думали стосовно копій експонатів як сувенірної продукції, в зменшеному вигляді. А ця компанія зробила пробний варіант в натуральну величину. Вони випробовували цю техніку. І так стався початок їхньої співпраці з музеєм.
Фото – “День”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.