Для чого потрібне нічне ЕЕГ-дослідження?

17:46
Автор: admin
Become a Patron!

Реклама

ЕЕГ або електроенцефалографія — це діагностичне неінвазивне дослідження роботи мозку, яке широко використовується невропатологами для постановки або підтвердження діагнозу, спостереження за динамікою стану пацієнта. Один з варіантів ЕЕГ — нічне обстеження, яке проводиться під час сну. Воно є безболісним та абсолютно безпечним як для дорослих, так і для дітей. Важливо звернутися за обстеженням до досвідчених фахівців, які нададуть вичерпну інформацію, проведуть процедуру на високому рівні, з увагою до пацієнта. Записатися на попередню консультацію можна, наприклад, на сайті  клініки https://veselka.clinic/napriamky/diahnostyka/funktsionalna-diagnostika/nichne-eeg.

Коли лікарі звертаються до нічної електроенцефалографії?

Оскільки під час процедури відбувається запис активності мозку у процесі засинання, під час відпочинку та пробудження, найчастіше до ЕЕГ-обстеження вдаються для діагностики розладів сну.

  • Лунатизм або сомнамбулізм. Якщо людина мала 2 або більше епізодів неусвідомленого пересування або іншої активності уві сні, необхідно дослідити роботу її мозку вночі.
  • Проблеми із зануренням у сон або переходом до пробудження. Якщо дитина або дорослий подовгу не може заснути, прокидається по декілька разів за ніч, зранку почувається втомленим, це вагомий привід для візиту до невролога.
  • Надмірна сонливість. Синдром хронічної втоми ніби не має об’єктивних причин, але пацієнт буквально готовий заснути щомиті та будь-де? Нічна ЕЕГ — інформативний спосіб знайти фізіологічні корені проблеми.
  • Кошмари. Усім сняться страшні сни, але інколи вони стають постійними, шкодять здоровому відпочинку. При цьому причини їхньої появи не завжди психологічні, і у таких випадках допоможе невролог.
  • Хропіння та апное (зупинка дихання уві сні). Ці стани інколи ігнорують, вважаючи, що вони не становлять небезпеки. Але лікарі наполягають, що своєчасне обстеження дозволить запобігти розвитку проблеми.
  • Епілепсія. Деякі форми цієї важкої хвороби інколи маніфестують лише нічними нападами, саме тому важливо звернутися за профільною діагностикою.

Нічне електроенцефалографічне дослідження використовується не лише для вивчення порушень сну. Моніторинг дає лікарю багато корисної інформації, якщо пацієнт страждає на афазію (розлад мовлення) або аграфію (порушення вміння писати), розлади аутистичного спектру, демонструє затримку розумового розвитку. ЕЕГ уві сні використовують в рамках комплексної діагностики мігрені та нападів раптового головного болю.

Фахівці вважають, що нічна електроенцефалографія є набагато більш інформативною у порівнянні з аналогічним обстеженням у стані бадьорості. Ця процедура дозволяє помічати навіть найменші коливання електричної активності мозку, а значить — ставити точні діагнози та планувати коректне лікування.