“Діти дощу” влаштували масовий забіг центром Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

14:52
Автор: admin
Become a Patron!

“Всі ми різні – всі ми рівні”: під таким гаслом кілька десятків дітей-аутистів з батьками та друзями, попри зовсім не квітневу погоду, пробігли центром Вінниці на честь Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму. 

Дітлахи та організатори акції зібралися на Майдані Небесної Сотні пообіді, аби вже о 13:30 розпочати забіг.

     

Перед забігом зробили руханку під керівництвом спортсменів та вінницьких поліцейських.

     

Вже час було розпочинати забіг, однак перед самим стартом виник конфлікт між організаторами та активістами вінницького “віче”, що збирається на цьому місці щонеділі. Активісти “віче”, які виступали проти встановлення на майдані меморіалу “Дерево свободи” на честь загиблих майданівців, цього разу висунули претензій організаторам забігу дітей-аутистів.

 

Помітивши серед прапорів один, написаний російською мовою, вони вимагали в поліцейських, аби ті зняли прапор. У конфлікт втрутилися матері особливих дітей, одна з них емоційно вигукнула: 

 – Я була би щаслива, якби ці діти заговорили будь-якою мовою, тому що вони взагалі не можуть говорити! 

Зрештою, аби не розвивати конфлікт, організатори забігу вирішили сховати прапор, натомість взяли в руки стяг Спеціальної дитячої олімпіади, і вже з ним розпочали забіг.

Читайте також: Як живуть вінницькі батьки дітей з аутизмом: історія Лесі та Ірини

Журналісти та перехожі не очікували, що натовп дітей так швидко побіжить Соборною: фотографи та оператори ледь встигали за учасниками забігу. А діти тим часом, під скандування “Молодь обирає спорт!” та “всі ми різні – всі ми рівні!” добігли до Європейської площі.

           

Тут, біля Вежі Артинова, вони вишикувалися у формі серця, усі обійнялися та почали синхронно присідати. У цей момент на площі з’явився дуже комунікабельний пес породи хаскі, який бігяв по периметру “серця”, лащився до дітвори, а ті навперебій обіймали хвостатого.

           

 

За тим усі учасники забігу вишикувалися для спільного фото.

Організатори акції розповіли, що такими акціями хочуть показати всім людям, що діти-аутисти – такі ж самі діти, як і решта. Мета батьків таких дітей – аби вони могли спільно навчатися та розвиватися з іншими дітьми, надати їм якомога більше можливостей для соціалізації в суспільстві, а не поза ним.

Про п’ять найпоширеніших міфів про “Дітей дощу” читайте у нашому спеціальному матеріалі “Які вони насправді – “діти дощу”: 5 помилкових міфів щодо аутизму”

Фото Андрія Завертаного