Публікації за датами

  • 23 Січня/ 17:57

    Vinnytsia

    Публікація23.01.2017:57

    Автор:В'ячеслав Луцков

    Десятки вірян прийшли до суду вимагати скасування електронного квитка у Вінниці. ФОТО, ВІДЕО

Сьогодні, 23 січня, відбулось друге підготовче судове засідання у справі щодо скасування е-квитка для громадського транспорту Вінниці.

Цього разу до суду, крім позивачів та відповідача з’явились ще й кілька десятків православних вірян аби підтримати заявлені позовні вимоги.

Крім цього, 80 осіб звернулись до суду, аби взяти участь у справі як треті особи без особистих вимог на стороні позивача. Водночас, для деяких позивачів причиною звернення до суду стали не релігійні мотиви, а дискримінаційне, на їхню думку, відношення до пільговиків та порушення прав інших споживачів.

  

Несиметрична підтримка сторін

Сьогодні хол будівлі Вінницького окружного адміністративного суду незвично почав наповнюватись людьми похилого віку ще до офіційно призначеного початку розгляду справи. Так, десятки старших людей прийшли на справу за позовом проти Вінницької міської ради щодо скасування використання електронного квитка в транспорті.

Як виявилось, багато з них були православними (як ПЦУ так і РПЦ) й прийшли до суду саме через релігійні переконання. Причиною стали, зокрема, “число Звіра” (666 – авт.), яке нібито зашифроване в штрих-кодах та присвоєння кожному електронному квитку свого номера, що нібито є шляхом до таврування людей та відбирання в них імен.

За їхніми словами, це заборонено священними писаннями, а ті, хто погодиться отримати такий номер – “не врятується”. Крім того, одна з присутніх на засіданні жінок зазначила, що згідно з рішенням Нюрнберзького трибуналу від 1948 року, присвоєння людині номеру замість імені є “злочином проти людства”.

         

Через велику кількість не всі вони змогли поміститись у залі судового засідання, тож деякі з них залишились в коридорі. Лише на перевірку присутніх кількох вільних слухачів та понад десяти журналістів співробітникам суду довелось витратити близько десяти хвилин.

Як виявилось, на стороні відповідача такої масової підтримки не було, й більш від того – більшість присутніх представників муніципалітету не могли виступати учасниками у цьому судовому засіданні.

Так, з 1 січня набрала чинності норма, згідно з якою, представляти інтереси юридичних осіб можуть виключно адвокати та прокурори. Тож чотири юрисконсульти ВМР, Вінницької транспортної компанії та Вінницякартсервісу (як третіх осіб на стороні відповідача) не могли сьогодні брати участь у справі.

Як представник третьої особи на стороні відповідача в залі судового засідання була лише Катерина Бабіна, очільниця КП “Вінницякартсервіс”. (підприємства, що впроваджує у Вінниці е-квиток). Натомість, колегія суддів не захотіла переносити засідання попри відсутність повноважних представників.

За столом: зліва – більшість позивачів, справа – сторона відповідача

     На думку позивачів, електронні картки дискримінують їхнє право на пільговий проїзд

Позовні вимоги та мотивація

Позовна заява на 22 сторінки, яка стосувалась скасування електронного квитка, надійшла до суду від шести осіб – деякі з них представляли інтереси своїх дітей, були опікунами, а більшість – є особами з інвалідністю тощо. Водночас, наразі адвоката позивачі не мають.

Зокрема, позивачі просять:

– скасувати рішення Вінницької міської ради від 27.06.2018 №1254, яким запроваджено автоматизовану систему обліку оплати проїзду в міському електричному та автомобільному транспорті загального користування у м. Вінниці та затверджено Порядок функціонування та вимоги до автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському електричному та автомобільному транспорті загального користування у м. Вінниці”;
– зобов’язати міську раду забезпечити можливість пільговикам сплачувати (не сплачувати) за проїзд як і раніше – за посвідченнями, проїздними і т.д.;
– визнати право споживачів обирати готівкову чи безготівкову форму оплати за проїзд.

  

Позивачі, деякі з яких проживають в Якушинцях, вважають протиправними вимоги “щодо обов’язкової реєстрації в АСООП (автоматизована система оплати – авт.), скасування права на пільговий проїзд немешканцям м. Вінниці” та обмеження кількості поїздок для пільговиків.

Зазначається, що протиправними є пропозиції викупляти у КП “Вінницякартсервіс” картки головами інших ОТГ та засуджується план запровадити виключно безготівковий проїзд тощо.

Саме органи соцзахисту мають забезпечити видачу карток пільговим категоріям. Згідно 32 статті Конституції України, примусової реєстрації в АСООП бути не може. Це моє право, тобто якщо я не хочу там реєструватись, це не означає, що я і мої діти інваліди втрачають право на проїзд – зазначила пані Кучерук, одна з позивачок.

     

Пані Кучерук

Як пояснила журналістам позивачка Кучерук, особисто її підштовхнули звернутись до суду не релігійні переконання, а, зокрема, “незаконність дій міської ради” та порушення прав пільговиків, в тому числі своїх та дітей. Ще одним з мотивів стало небажання надавати свої персональні дані в АСООП. Водночас, жінка зазначає, що не знає більшість людей, які прийшли підтримати позивачів до суду.

З іншої сторони, пані Кучерук визнає, що одна з позивачок не користується картками та остерігається штрих-кодів саме з релігійних переконань. Як наслідок, однією з позовних вимог є надання можливості для осіб, які через релігійні або інші переконання не бажають користуватись автоматизованою системою чи електронним квитком, здійснювати оплату за проїзд водію, “незалежно від місця проживання”.

      

Натомість, Катерина Бабіна в коментарі журналістам зазначила, що до “Вінницякартсервісу” зверталися 12 людей з проханням надати альтернативу електронним квиткам, тож як виключення комунальне підприємство готове видати таким людям паперові картки. Бабіна зазначає, що вони готові спільно розробити дизайн таких карток, однак не уточнила, чи буде на них штрих-код та як відбуватиметься зчитування.

Водночас, очільниця підприємства зазначає, що номер на електронному квитку є номером не людини, а пристрою. Також для присутніх слухачів вона підкреслила, що фото для електронного квитка у “Вінницякартсервіс” можна приносити й свої, якщо вони належної якості та формату (окремі віряни вірять, що під час фотографування на документи на лоб людини наносяться спеціальні мітки – авт.)

Коли відбудеться розгляд справи по суті?

Сьогодні відбулось друге підготовче засідання, на якому вирішували, зокрема й питання про долучення 80 людей як третіх осіб без особистих вимог на стороні позивача. Після годинної перерви суд вирішив задовольнити їхні заяви, тож наразі всіх цих людей потрібно належним чином повідомити, зокрема, про процесуальні аспекти розгляду.

Так, наступне, також підготовче засідання відбудеться у Вінницькому окружному адміністративному суді 13 лютого, о 12:00. Розгляд справи по суті розпочнеться після останнього підготовчого засідання (точна їх кількість невідома).

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
В'ячеслав Луцков

Дякуємо!

Тепер редактори знають.